Určite som to už spomínal v minulosti , ale mal by som na teba stink jeden návrh na zlepšenie "ergonómie" ovládania.
Pri zadávaní terénu, počasia a vetra treba mať vždy súčet 100%. Nedalo by sa prednastaviť, aby napr. v základe bolo navolených 100% asfaltu, sucha, bezvetria, od ktorých pri zadávaní užívateľ iba odráta ostatné položky? Určite by zrýchlilo a zjednodušilo samotné zadávanie, eliminovalo by to napr. aj preklepy , kedy človek zadá súčty nad 100%.
V minulosti si argumentoval, že sú to aj tak nepovinné položky, ale v prípade, že ich človek nevyplní aj tak sa mu body (ne)započítavajú ako keby šiel po celý čas po asfalte, v suchu, v bezvetrí ....
Plus nešlo by okienko pre zadanie času zvlášť rozdeliť na časť pre hodiny, minúty a sekundy? Vkladanie dvojbodiek zvlášť na smartphone je dosť otravné
Ďakujem za pochopenie :)
17.06.2015 - 12:55:42
00
bimjeam: Ad percentá: hotovo :-) a k časom - taktiež chápem a radšej by som to riešil nejakým všeobecným udělátkom na nastavenie času, budem sa tomu venovať...
18.06.2015 - 00:02:24
00
Perfektné, vďaka !!
18.06.2015 - 09:06:00
00
Ja mam jeden postreh na uvazenie. Je velky rozdiel ked niekto jazdi solo a niekto v skupine. Hlavne na ceste je to zasadny rozdiel (jazda v baliku) Podla mna by sa mala solo jazdna bodovo zvyhodnovat oproti jazde v skupine. Je pravdou ze je to tazko kontrolovatelne. Asi tak ako predosle "skaly" Chlapik si dal ze v noci jazdil 40% vyjazdu po skalach a ked som mu napisal ze je to blud tak sa ohradil ze vcera jeho oblubenu cestu vysypali hrubum strkom tak si dal do vyjazdu "skaly" :)
18.06.2015 - 10:54:25
01
stink , mne napadla ešte jedna vec, keď už sa tu bavíme o tej cyklistike ako silne individuálnom športe. Nešlo by v sekcii "výjazdy" vytvoriť mapu výjazdov aj pre samotného používateľa? Prípadne možnosť nastavenia väčšieho počtu posl. výjazdov ako 10 ???
Často sa stáva napr. že viacerí členovia tímu sa zúčastnia toho istého preteku a potom tá mapka zbytočne ukazuje niekoľko identických gps tracklogov.
18.06.2015 - 13:20:18
00
lakko, skaly sa už nebudú opakovať :-) ale zato s jazdou v balíku je to zaujímavý problém. Odhliadnuc od podvodníkov (ktorí ale nemajú u nás dlhú životnosť), myslím, že poctivý cyklista by si pre nastavenie férového "zrkadla" rád uviedol koľko km ťahal v závese, ale na druhej strane, nieje úplne objektívny spôsob ako to presne zmerať, tak zatiaľ by som to asi nekomplikoval, ale rozhodne to ešte stojí za zváženie v budúcnosti.

bimjeam, výjazdy pre daného používateľa dávajú zmysel a je v pláne funkcionalita, ktorá by to riešila. Inak tých výjazdov je teraz 15 a myslím, že by to šlo zvýšiť, len treba s tým opatrne aj kvôli neprehľadnosti, ako sám píšeš. Správne riešenie tohto problému, ktoré sa už plánuje, je heatmapa. :-)
19.06.2015 - 10:55:55
00
keď mením nastavenia súkromia, komu sa majú zobrazovať výjazdy a mapy, tak sa to nijako nepremietne do pridávania výjazdov
27.07.2015 - 13:10:04
00
Dalo by sa v Štatistike výkonu v grafe Ročný sumár doplniť prepínanie medzi hodinami a kilometrami?
27.07.2015 - 14:20:44
00
lapaloma: Nevidíš pri ukladaní výjazdu napr. "Podľa nastavenia súkromia, t.j. zobraziť výjazd len teamovým kolegom" (ak to tam máš nastavené v nastaveniach súkromia..)?

maxxxis: Áno, doplníme...
28.07.2015 - 09:25:13
00
pôvodne som nastavil "len mne" a videl som "Podľa nastavenia súkromia, t.j. zobraziť výjazd len mne" potom som to zmenil na "verejné" a stále som videl "Podľa nastavenia súkromia, t.j. zobraziť výjazd len mne" a pak na potvrdenie som to nastavil "Len registrovaným používateľom " a stále vidím "Podľa nastavenia súkromia, t.j. zobraziť výjazd len mne"
28.07.2015 - 10:34:51
00
lapaloma: Bola tam chybička a už je opravená. Veľká vďaka za info! Inak blbli len menovky tých nastavení, výjazdy sa zobrazovali podľa globálnych nastavení resp. podľa nastavenia v konkrétnom výjazde.
28.07.2015 - 21:18:46
00
Všimol som si dnes, keď som zadával výjazd, že pri mape už je aj profil výjazdu, čo je super. Pri starších výjazdoch ale profil nie je, bude ten profil doplnený aj spätne na staršie výjazdy, alebo to je len pri nových výjazdoch?
05.08.2015 - 18:58:53
00
Ja mam problem pri ulozenych opakujucich sa vyjazdoch "ako sablona". Ked chcem vlozit takyto vyjazd nie je mozne nacitat datum a zaciatok vyjazdu, cisty cas ani celkovy cas klasicky cez "kalendar", alebo "hodinky". Tieto funkcie nie su zobrazene, dalej mam tam ponuku na vlozenie az 25 fotografii. Musim to cele zrolovat az na spodok aby som vyjazd mohol ulozit. Pokial chcem ulozit novy vyjazd tak je vsetko OK

Prílohy:

Komentár súboru: vyjazd ako sablona
scan 1.jpg
scan 1.jpg 172.26 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: ponuka na 25 fotografii
scan 2.jpg
scan 2.jpg 126.86 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: novy vyjazd je vsetko OK
scan 3.jpg
scan 3.jpg 225.2 KiB thumb_up0thumb_down

05.08.2015 - 19:13:30
00
Ahojte, prosím o radu - dá sa vo výjazdoch odmazať šablóna?

Prílohy:

sablony.jpg
sablony.jpg 15.37 KiB thumb_up0thumb_down

07.08.2015 - 08:21:44
00
iceman, ano, Leaflet sa uz konecne dostal aj do Vyjazdov :-) Ad chybajuci profil: Jedna moznost je, ze v tracklogu nie su vyskove data (Garmin connect to zial takto robi v poslednej dobe) a druha, ze k dany tracklog uz bol predspracovany do akejsi skomprimovanej verzie, ktora sa pouziva na rychle nacitanie u nas a pred nasadenim Leafletu sme v nej neukladali vyskove data. Ale original tracklog samozrejme mame, takze sa to bude dat rekonstruovat aj retrospektivne, len na to zatial nemame automaticky nastroj.

lakko, Ludo hups, chybicka se vloudila, mrknem na tie sablony ASAP.
07.08.2015 - 08:38:04
01
keyboard_arrow_up