Odhadujem že pätky plášťa boli prilepené o ráfik..
12.08.2015 - 16:43:20
00
Na Rockerovi to slo v pohode. Mozno to bola nahoda na starom, vyrobca skladal v piatok poobede :) Ale ked sa mi to uz raz stalo, pre istotu som hned mrkol aj na celopere.
11kubo: tak veru, drzalo to neskutocne.
12.08.2015 - 16:44:55
00
Hej,no pokial nemam pumpu nebudem nic skusat,ale od 22. mam 2 tyzdne dovolenky,tak to by som aj na bajku zbehol do predajne a pokupil co bude treba,ak to ovsem pocasie dovoli...

Este sa chcem opytat.V eshope som chcel k bajku okrem ineho aj stojan,odvetila mi ze malokto si kupuje stojan k bajku.
Koli vahe?

Je lepsie mat v batohu vodu,ako na bajku flasu s vodou v drziaku?Koli aerodynamike?Ci len preto ze na bajk sa vojde max 750ml flasa,kym do ruksaku dam aj 2,5 litrovu flasu? (750 ml som uviedol ako priklad)
Chcel by som k bajku stojan,flasu a kapsu pod sedanku,tak ze co ano a co nie a preco nie...Ale hovorim na to este mam cas,to budem riesit cez dovolenku...
12.08.2015 - 17:03:04
00
Pumpa je základ, takže hneď ako príde tak dokúpiť pumpu na tlmič/vidlicu a kolesá.
Máš na mysli stojan ktorý sa pripevní na bajk? Ten má hneď niekoľko nevýhod: je to ťažká obluda, vyzerá to na takom bajku hrozne, bude to v teréne zavadzať, takže ten nie.
Košík na fľašu sa vždy oplatí mať na bajku - ak ideš len večer na hodinku a pol von tak ti bude jedna fľaša stačiť a nemusíš vláčiť so sebou celý ruksak. Na výhody ruksaku si si už čiastočne odpovedal - jeho najväčšia výhoda je ak v ňom máš aj hydrovak, ktoré sa dnes bežne vyrábajú aj s objemom 3L, pitie cez hadičku je omnoho pohodlnejšie a máš prázdne ruky, v ruksaku môžeš mať stále zakladnú cyklo výbavu takže nepotrebuješ kapsičku.
12.08.2015 - 21:00:06
00
A na dlhších výjazdoch tú vodu tak či tak budeš potrebovať.
12.08.2015 - 21:03:07
00
Hovorim vsetko prislusenstvo budem riesit potom.Ak by som nahodou dostal pred barakom defekt,sadam do auta a v obchode kupujem vsetko k tomu potrebne,ale inac to budem riesit az pak...
Jj stojan co pripevnim na bajk,mam cierny bajk,tak cierny stojan ktory nebude kricat,myslim ze pohoda.225 gramov mi nepride ako tazka obluda.Teren tak skoro zo sedanky bajku neuvidim,takze to by som neriesil.Je este neaky dovod preco nie?
Super,kosik na flasu by som bral,aka najvacsia flasa sa donho zmesti?Treba kosik kupovat podla flase,alebo kupim kosik a potom budem riesit flasu,su teda univerzalne?
Ruksak neplanujem vobec kupit,predstava mojej vacsej trasy je hradza kde su stanky,takze pitie je zbytocne tam vlacit.Lesy najskor buduci rok a na Kamziku je tiez neaky ten stanok,takze toto by som neriesil.
Kapsicku by som prave koli neakemu jedlu riesil a tiez koli opravnej sade a pod.
Dlhsie vyjazdy mimo civilizacie mi neako nehrozia,aspon zatial nie.
Jasne,ked o rok zistim ze ma to laka uplne mimo niekam do lesov a budem mat s kym ist,tak poriesim aj neaky ten vak asi,ale zatial to nemam ani len v plane...
12.08.2015 - 21:21:03
00
,,, za všetko môžu tie prekliate horúčavy.
13.08.2015 - 09:27:39
08
Dobre hovoris...

Este mam taku otazocku,ako si rychlejsie zvyknem na sedanku,mam zacat postupne pomalicky,alebo je to jedno,pokial si 40 hodinhodin na nej neodsedim,potial ma bude boliet zadok?
13.08.2015 - 10:12:58
00
zacni nohavicami s vlozkou.....aspon kolko tolko mierni bolest riti..... a niekto si zvykne rychlo, niekto nie.... ale ked ta bude boliet aj po 2-3 tyzdnoch aktivneho bajkovania, mozno mas zle sedlo a bude treba menit.....

kazdopadne, vzhladom na tvoje otazky.... daj si po veceroch cas a prehrab prislusne fora a myslim ze najdes kopec odpovedi na otazky ktore mas a aj kopec odpovedi na otazky o ktorych ani nevies ze existuju :-)
13.08.2015 - 10:26:18
00
Nohavice nie,ked tak by som menil sedlo za silikonove,nemas predstavu co asi stoji?

Po veceroch spim,kedze o 5tej vstavam,teraz nemam casu vobec...
13.08.2015 - 13:29:02
00
Uz aby sa ochladilo, toto snad nie je mozne.
13.08.2015 - 13:55:54
08
Kup si uz bicykel a neries prilisne detaily priatelu. Tieto veci pridu postupne.

Nauc sa zakladne veci ako vymenit dusu, zalepit dusu, a cenrovat brzdove prasa. Kup si jedne novavice, dres, helmu, multikluc, drziak na flasu, flasu, nahradnu dusu, lepenie a mas plnu vybavu a mozes niekolko mesiacov jazdit. Veci sa naucis servisovat potom ked na to pride cas a prvych 300 km to urcite nebude.

Rit pocase boliet prestane, ci to budu 3 dni alebo dva tyzdne ti nik nepovie. Sedlo ries az potom ako si zvyknes sediet., potom mozes doladzovat tvrdost a sirku.
13.08.2015 - 14:04:09
00
Bajk je uz doma,dnes mi ho doniesol kurier...
Dnes jak dojdem o 6tej dom sa ho len pokusim zlozit a zajtra po robote by som si dal prve kolecka okolo domu...

Dres,nohavice ani helmu neplanujem kupovat.Ja budem tak rekreacne jazdit,nie zavodne.Ze pol dna stravit na bajku,to nehrozi...

No ked prestane boliet,sedanku uz riesit nebudem...

Bruco: Uz vydrz,sobotu to ma prist...
13.08.2015 - 14:26:48
00
Prve kolecka okolo domu... :-D
13.08.2015 - 14:38:03
00
Takze po siestej tu mame za kybel novych prispevkov. :-D
13.08.2015 - 14:56:07
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up