Nieje to foto montaz...
13.08.2015 - 08:38:59
00
Prečo by to mala byť fotomontáž? Slopestyle sa jazdí na HT tak nevidím problém. Dobrý dopad a je to ok.
13.08.2015 - 08:41:14
00
jasne je to v Livignu, dopad tam je dobry....
13.08.2015 - 12:54:20
00
no chudak blizzard :P

Prílohy:

img-2701.i8559-kFIGF7b-w1000-h1000-l1-n1.JPG
img-2701.i8559-kFIGF7b-w1000-h1000-l1-n1.JPG 136.82 KiB thumb_up0thumb_down

13.08.2015 - 13:39:07
00
caute... po tyzdnovej dovolenke som zobral blizzarda na rychlovku na cerovu drahu ale daco sa mi na nom dnes nezdalo... pri slapani tam sem tam nieco puklo, hlavne pri prejazde nerovnostami a tiez ked som silnejsie musel zabrat tak sa ozvalo nejake silne puknutie (ale to ako keby islo od retaze). na malom slavine mi to nedalo, tak som to isiel skumat a zistil som ze je celkom velka vola na zadnej stavbe (v stoji, pri slapnuti do pedalu so zatiahnutou zadnou brzdou sa tahanim retaze zadna stavba vychylovala odhadom az o 3 - 4 mm). Pritom som vsetky capy podotahoval momentovym klucom na udane momenty.Doma som pre istotu este raz prebehol vsetky capy momentovym klucom ale napriek tomu tam ta vola stale je. Mne ako laikovi sa zda ze ta vola je na cape vyznacenom na prilozenom obrazku. Nepomohlo dotiahnut tento cap ani na 15 Nm namiesto udavanuch 10 Nm. Planujem bike zobrat na garancku do Levic, som zvedavy co na to povedia... kazdopadne stretli ste sa s tym niekto? Je podla vas takato vola v norme?

Prílohy:

rockmachine_9.jpg
rockmachine_9.jpg 119.75 KiB thumb_up0thumb_down

14.08.2015 - 21:00:29
00
Ano je to vtom cape, ma to kazdy druhy blizzard...dotahovanie pomoze tak prvy krat, ale vrati sa to...pomoze len kompletna vymena puzdier vtom cape(proste su tie puzdra vyrobene zle)....urcite ti to vyriesia v ramci zaruky, kedze o tom dobre vedia...hlavne si zisti co vymenili, ked vymenia len osku za nerezovu, tak vola bude raz dva naspat...

Ps: dokonca aj ten blizzard na tom drope co som sem dal na predoslej strane ma vtom cape riadnu volu :)
15.08.2015 - 06:29:31
01
Ake puzdra? Je tam nieco ine ako oska a loziska + nejake distancne podlozky?
Inak nie som si isty, ci som tie problemy neprivolal, kedze v komentaroch som napisal: :)
Zadne lozisko spodneho linku by subjektivne podla sovietskych inzinierskych vzorov (pripadne Giantu) mohlo byt vacsie, cas ukaze, ci je to tak.
http://www.mtbiker.sk/clanky/7448/test-rock-machine-blizzard-90-paradne-enduro-za-dobru-cenu-na-275%E2%80%9C-kolesach.html#komentare
15.08.2015 - 10:52:25
00
No vtom vahadielku su puzdra a vnich je oska, aby nedrela priamo vahadlo keby daco...tie su zle(oska vnich volne lieta a casom lietaju aj puzdra vo vahadle), a takisto podlozky medzi vahadlom a loziskom su uzke, cize ked to viac pritiahnes tak skruca lozisko...snad to niekto pochopil :D ale stym ake velke vahadlo je to nema nic, ked mi to sustruznik spravil presne na mieru tak to drzi, tak ako ma....
15.08.2015 - 10:57:30
00
Pochopil. Inak velmi zvlastne, ze prave do lahko vymenitelneho vahadla dali vlozky okolo osky. ***** :) Vsak vela ramov co som videl, mali osku presnych rozmerov len prestrcenu durch a tam to moze pritom byt ovela vacsi pruser (ak sa pri zamrznutych loziskach zacne pretacat oska v rame). Ta oska je aspon 10mm?
15.08.2015 - 11:09:32
00
Hej tak od oka ma asi 10mm, uz som ju dlho nevidel...som zvedavy na 2016 ako to budu mat vyriesene...snad si uz daju pozor na tie tolerancie....
15.08.2015 - 11:32:13
00
Neviete niekto z majiteľov ako je to z výmenou komponentov počas záruky ?? Napr. keby chcem dať vymeniť lepšie brzdy či by som neprišiel o záruku. Treba ísť s bikom po napr. 200km na prehliadku (kontrola náplní dotiahnutie komponentov a pod.) alebo len stačí len ta garančná jeden krát ročne ??


Naposledy upravil sshark dňa 16.08.2015 - 15:24:46, celkovo upravené 1 krát.

16.08.2015 - 11:22:57
00
Na bike je zaruka dva roky, nikde v zakone sa nepise, ze musis ist na garancnu prehliadku. Ale pokial si chces uplatnovat zaruku nad ramec zakona (napriklad 5 rokov na ram), tak musis splnit podmienky dane vyrobcom, teda ist na garancku. Vacsina predajni robi garancku zadarmo, ak sa dostavis v urcenej dobe, ci uz podla najazdenych km ci case od kupy biku.
Osobne odporucam ist na garancku, aspon budes vediet ze na biku funguje vsetko ako ma. Stava sa ze sa nieco zacom povoli a ked sa to necha tak, mozes si znicit nejaky komponent (napriklad ked sa povolia loziska v naboji).
Co sa tyka vymeny komponentov, menit ich mozes a vacsinou to neovplyni zaruku, pokial dodrzis predpisane parametre udavane vyrobcami, ci uz ramu, ci komponentov. Ak napriklad vymenis 120mm vidlu za 130mm a zlomis ram, vyrobca ti to nemusi uznat, pokial nie je napisane, ze ram znesie aj 130mm vidlu. Rovnako ak si kupis 200mm kotuce na vidlu, ktora znesie max 180mm a poskodis ju, tak nic nevyreklamujes.


Naposledy upravil Filip80 dňa 17.08.2015 - 21:38:01, celkovo upravené 1 krát.

16.08.2015 - 12:14:51
00
Uz som dohodnuty, ze bike zoberiem na garancku lenze neviem kedy najblizsie budem mat cestu okolo Levic... mozem dovtedy na tom bajku jazdit aj ked je tam ta vola na zadnej stavbe? Nedodrbem tym tam nieco natrvalo? Alebo mam radsej presadnut spat na HT kym sa to neopravi?
17.08.2015 - 12:24:59
00
Teraz si mi dal chrobaka do hlavy, lebo pocas posledneho vyjazdu, biely kriz a spat som pocul pukanie, ale myslel som si ci to nejde nahohou zo sedlovky, musim to checknut, ci nahodou nemam ten isty problem.. Inak ohladom tej garancky myslis, ze je lepsie ist do levic? Mne napisali, ze si ju mozem urobit tu v Zanzo biku tu sim za 20, ale najradsej by som asi tiez siel do tych Levic. Ak neplanujes vylet s priatelkou, mozme tam kludne skocit spolu a dat 50/50 naklady na PHM..
Osobne by som asi biku moc velky zahul nedaval, ale to len z obavy, aby som nieco neposral. :D
17.08.2015 - 21:15:37
00
Odpoveď zo Slogeru na otázku vidlu s akým max zdvihom je mozné osadiť do tohoto rámu.
Dobrý den, RM Blizzardy s 27,5“ kolesami su konstruovane na zdvih 140 mm.
Vidlicu so 160 mm zdvihom tam namontujete, pokial dodrzite parametre hlavoveho zlozenia. Musime vas ale upozorniť, že kazdy iny zdvih meni geometriu ramu a casom sa moze stat (ale aj nemusi), ze vam moze prasknut ram, lebo nemusi zniest taku zataz napr. pri skokoch vplyvom zmeny geometrie.
A na to sa NEVZTAHUJE zaruka a tym padom si budeme musiet sam zaplatit novy ram."
17.08.2015 - 21:21:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up