''Je to pekne spestrenie''
Nie nie je aj ked som vcera s ebikermi skusenost nemal kedze ma nedobehli :P napriek tomu to pridava problem naviac v uz aj tak kritickych zjazdoch kde kedze su to preteky sa ide relativne hrana(s malickou rezervou). Fyziku neodr*es. Su to biky s porovnatelnymi ramami ktore maju 2x vahu neebikoveho modelu - okrem toho ze sa primarne tymto dava moznost ''nevykonnym'' cyklistom aby si zazavodili sa teda ocakava ze budu aj o to menej vyjazdeni. Kombinacia zlej vyjazdenosti a blbej ovladatelnosti kvoli vahe (ano sedel som na tom v livignu a je to kua rozdiel v ovladatelnosti) v prostredi kde nie je priestor na chybu lebo sa ocakava ze ti co su okolo teba vedia co na bicykli robia je NEBEZPECNA.
2ja z ucastnikov ebikovej kategorie boli s nami v Livignu - do kopca im to slo ok, z kopca celkom zasadny pruser...
23.08.2015 - 16:07:07
02
a co ludia ktori maju 2x taku vahu ako XC chrti ? Aj ti by mali mat podla tvojej logiky zakaz startu. 2 metrovi ludia teda skoncili :lol:

..ono rozdiel medzi najlahsim a najtazsim cyklistom bude minimalne 5x vacsi ako rozdiel medzi najlahsim a najtazsim bicyklom
23.08.2015 - 16:22:27
02
To je iné, váha biku je dôležitejšia ako váha co na tom sedí .tazisko na e biku je vyššie vďaka batérii a vyššia váha sa horšie brzdí .
23.08.2015 - 16:34:26
01
Ešteže organizátor zaradil novú kat. "E-BIKE". Šak by na tomto linku bola nuda ;-) Bo všetko klapalo ako malo, jedlo bolo, pitia až až, trať označená - inak vždy niekto zablúdi :-D Ani není, čo vytknúť organizátorom! Ale predsa - tie ebike!!! Samozrejme, že je to kus komercie. Ale to je každý maratón. Takže tu ide len o to, že niekto je pomalší, iný rýchlejší, viac či menej tolerantnejší počas preteku k ostatným bajkerom-hobíkom. Inak myslím, že pretek dopadol ku spokojnosti nás všetkých. Hádam sa nikto vážne nezranil.A na záver "tá leja" zmyla aj to posledné bahno z nás a znašich "miláčikov", začo má organizátor odomňa veľké + :-D
23.08.2015 - 16:53:35
02
a co ludia ktori maju 2x taku vahu ako XC chrti ? Aj ti by mali mat podla tvojej logiky zakaz startu. 2 metrovi ludia teda skoncili :lol:

..ono rozdiel medzi najlahsim a najtazsim cyklistom bude minimalne 5x vacsi ako rozdiel medzi najlahsim a najtazsim bicyklom


trubka, daj si 5kil do kamelu a porovnaj to s 5timi kilami na rame ako sa ti pojde a aky rozdiel bude v tom ako ovladas bike... ked nevies o com melies tak nemel ;)

nehovoriac o tom ze problem nevyjazdenosti si elegantne odignoroval...
23.08.2015 - 17:03:43
04
Rozdiel nebude ziadny, pretoze 5 kil ani nezaregistrujem. Problemy so stabilitou mam len pri pomalom stupani v rozbitom terene. Teda cestou nahor - a tam ebajkerom pomahaju motory, takze sa neplazia hore 6-7 km/h. Cestou nadol im ta vaha a nizke tazisko skor pomoze v terene, akurat do zakrut budu viac brzdit. Big fucking deal.

A nevyjazdenost urcite nie je problem - zober si poslednych 30 ludi na kratkej trase - urcite nemali o nic vacsi skill ako tych 16 ludi na ebajkoch.
23.08.2015 - 19:36:23
01
povedali mi ze ked chcem vyskusat dlhu trat tak tu je celkom dobry profil. uplne som spokojny. ziadny premotivovany pretekar. vyborna akcia. skoda ze este davam 26. v poslednom stupani na kamzik som roztrhol spojku ale inac vsetko super.
na jednej krizovatke boli oznacene dva smery ako spravne. nastastie tam siel nejaky pretekar ktory zakrical ze to pozna a tak sme sli za nim. nastastie spravne.
pacila sa mi plna krabica dusi na obcerstvovacke aj chalan co tam striekal retaze. aj sa mi snazil poriesit technicky problem ale nastastie som to zvladol sam. to iste na bielom krizi.
za mna vyborna akcia. o rok zas a uz snad na 29 ;)
p.s. z poslednych pretekov som tusil ze sa v cieli nenajem tak som mal zo sebou jedlo. chalan co daval jedlo nejako nemohol pochopit ze ho nejem. nevadi mal som svoje ;)
p,p,s, k tym ebikom: kolega bez nadvahy tam bol na ebiku. pytal som sa ho preco a povedal mi ze je to zabava hore kopcom ked obieha ludi. proste ciste honenie ega. jedine kde to pochopim su enduro. tam ma ten bike vahu a treba ho vytrepat na kopec. ale zrovna tam to nikto nepouziva ;)
23.08.2015 - 19:39:18
00
Sranki ako sme ti pokazili závod. Ak si štartoval v prvej vlne potom si nás elektrikárov ani nevidel. K tomu zjazdovaniu, ja urcite nemám problém jazdiť dole kopcom a e-bajk vďaka svojej váhe má v zjazde lepšiu stabilitu ako klasika to mám vyskúšané.


Naposledy upravil birel dňa 23.08.2015 - 20:55:43, celkovo upravené 1 krát.

23.08.2015 - 20:19:43
00
Na tych singletrialoch ti je ta stabilita na dve veci. S lokomotivou asi Formulu 1 nevyhras ;-)
23.08.2015 - 20:44:35
00
Ked už taká diskusia sa tu strhla okolo tých elektro "vecičkách", mne napr. viac vadia na maratonoch bikeri, ktorí jazdia preteky s mp3 prehrávačmi a podľa mňa je to aj nebezpečnejšie... kričíš "zprava" samozrejme nepočuje a tesne pred Tebou si to hodí do Tvojej stopy, lebo nepočul... ;-)
23.08.2015 - 20:49:09
00
kratku trasu som uz absolvoval 4x tak som si povedal ze dozrel cas na dlhu... po konske hlavy sa mi islo paradne, no v zjazde som chytil defekt - preseknuty plast aj dusa asi 3cm. Pri nahadzovani rezervnej duse som sa moc ponahlal a nenasadil som dusu dobre, pri fukani prdla. zopar ludi mi nukalo ze mi daju dusu ale nikto nemal 27,5'' (to som este nevedel ze nudzovo sa da pouzit aj 26 alebo 29). Tak hybaj peso na babu s bajkom na chrbte, vsak na obcerstvovacke urcite budu mat nahradne duse aj normalnu pumpu. Ake velke bolo moje prekvapenie a hlavne sklamanie ked mi na babe oznamili ze NIC nemaju, ani dusu, ani pumpu dokonca ani lepenie. Nakoniec som si pozical lepenie od uja co sedel na pive. Vydrzalo mi to az po Limbach (po koniec panelovej cesty), cez preseknuty plast som dostal znova defekt. Uz som bol v koncoch... nastastie oproti siel starsi pan, ktory uz bol na ceste domov, daroval mi 26'' plast a poradil ako sa po asfalte dostanem najrychlejsie na biely kriz. celou cestou spat som sa modlil aby uz tento plast vydrzal, nakoniec som sa pomalicky uspesne dokotulal po asfalte na partizansku luku a smutny si dal aspon pivo a cigansku. mimochodom na bielom krizi cestou spat som sa pytal a tam vraj mali nahradne duse vsetkych rozmerov (a vraj ich mali mat na kazdej obcerstvovacke... tak nechapem preco ich na babe nemali :( ). akcia inak tradicne dobra, znacenie neviem posudit kedze vacsinu trasy som poznal (ale stretol som viacero ludi v prostismere a typka na pezinskej baba, ktory sa pytal, ci sa cez babu ide 2x :) ). buduci rok skusim dlhu trasu znova, snad uz bez dusi (tubeless)
23.08.2015 - 20:52:27
00
Nazdar sranki nemám problém ani na cérovke, ale ako sme ti pokazili závod?
23.08.2015 - 20:55:17
00
Tie e-biky nie su dobry napad. Mali by startovat samostane. S jednym typkom som sa neustale predbiehal, pretoze v kopci mu to islo samo, ale ked mal dole kopcom do toho sliapnut to sa mu uz nechcelo. A plazit sa za niekym 25-30 ked viem ze mozem ist aj 2x tak rychlo ma pekne sralo. Nastastie som ho nemohol predbehnut asi len na jednom useku, ale takyto clovek vam celkom slusne dokaze zneprijemnit inak vynikajuci zavod.

Inac, nasiel niekto sprchu?


Nectes, pak nevis,Birel.
23.08.2015 - 21:04:00
00
na tých el. bicykloch by mal byť aj rozdiel podla kubatúry.každá baterka je iná a motor asi tiež.
23.08.2015 - 21:11:53
00
Sprcha bola nad wapkami (cca 20m)pri tej jednej samostatnej wapke ,aj šampón tam bol :D
23.08.2015 - 21:15:09
00
keyboard_arrow_up