Zdravim chcem kupit bajk len pozeram recenzie a tak chcel som CTM caliber 3.0 , ale kamosi ma odtoho odhovaraju a radia ghost tacana 5 , CUBE LTD PRO 29 BLACKLINE , SPECIALIZED CRAVE 29 CHAR/BLK .... Bicykel sa bude pouzivat kazdy den do prace okolo 10 km a sem tam na vozenie dlhsie po ceste a par razy do roka do hor .... jedna sa mi o to ze chcem obycajny bicykel ktory mi vydrzi dlho a aj tie hory ale jak vravim max 5x do roka ... popripade poradte nieco ine dakujem
26.08.2015 - 17:08:32
00
Nad tým Ghostom a Specialized ani nerozmýšľaj. To kubko aj ten kaliber majú obidve vidlicu RockShox Reba, čo je už high-end(možno vyššia stredná trieda) vidlica, Specialized má XC32 TK, čo je entry level vidlica(vyšší entry-level, ale stále entry-level), vzduchový low-end, Ghost má SR Suntour Raidon, tiež low-end. Je jedno, či kubo alebo kaliber, vyber si, ktorý sa ti viac páči, oba budú pojazdné. A hlavnejšie je, že ktorý budú mať vo tvojej veľkosti a na ktorom sa ti bude pohodlnejšie jazdiť, ale nebál by som sa Cube ani CTM. Osobne by som bral asi toho Kuba(lebo je osadený nábojmi a kľukami SLX, CTM má kľuky a náboje Deore, pokiaľ sa nemýlim, ale aj Deore je pojazdné, na druhú stranu ten Cube má horšie brzdy), ale to je len môj názor, tým sa neriaď, skôr si ich vyskúšaj.
26.08.2015 - 19:31:40
00
Presne tak - cube najlepsia volba. Ale ani s tym calibrom 3 neprehlupis, tie lepsie brzdy uz tam mas a pohon deore vs slx nieje az taky rozdiel . A vlastne ani tie brzdy niesu az taky rozdiel, obe paky su uz nova generacia zalozena na XT 2012, kde sa v pohode brzdy jednym prstom, rozdiel je len v prepracovanom prasati na 615kach. Ale paka je totozna a to je dolezitejsie. V ucinnosti toho prasata moc rozdiel neocakavam, myslim skor ze to bolo prepracovane preto aby sa tam dali pouzivat jedny platne od deore az po xtr. Do 506 musis kupovat starsi model platniciek.
506ka:
www.bike-discount.de
615ka
www.ecobike.hu
27.08.2015 - 12:42:42
00
A jak su na tom ramy u ctm ? Nepraskaju ?
27.08.2015 - 12:57:54
00
A jak su na tom ramy u ctm ? Nepraskaju ?


neviem o ziadnom. HT vseobecne moc/vobec nepraskaju. CTM je taky isty ram ako akakolvek ina znacka. Teda ak s tym jazdis ako sa ma, ked na to umelec drbne 150ku vidlu a skace s tym metrove dropy a potom sa cuduje ze co to...nevydrzalo.
27.08.2015 - 13:03:03
00
Bez ohľadu na konkrétnu značku/model by som na tvoje použitie volil 29" kolesá. Z tvojho výberu jednoznačne Cube.
27.08.2015 - 16:44:58
00
Oka teda diki za rady vyzera to tak ze ten Cube kupim :) ... mozem poprosit popripade v com sa oplati Cube od ctm alebo ghost a tak .... ako skade je povod a tak ... vy to tu mate pod palcom vsetko .... ze preco prave cube ... inak moja vyska 185cm vaha 97kg
27.08.2015 - 20:52:43
00
A ludia co poviete na CTM caliber 2 ?
27.08.2015 - 21:07:02
00
Pozri - najdôležitejšie na bicykli je vidľa(aspoň v tomto cenovom strope). Na všetko ostatné kašli. Medzi tými vidľami je vážne astronomický rozdiel, žiadna výhoda Giantu ani Ghosta nie je, iba že to je predražená interkontinentálna značka. Nič iné v tom nehľadaj. Ber čo najlepšie kým je. Už sme ti povedali prečo Cube. Lebo má najlepšiu vidľu a výbavu. Rámy budú v tejto cene všetky rovnaké. Teda v prvom rade pozeraj na vidlicu. Vieš načo vôbec je? Pomáha ti predné koleso udržať na zemi, teda zvyšuje stabilitu vo vyšších rýchlostiach v ťažšom teréne a zlepšuje zatáčanie. Koleso má stále grip a nešmykne sa ti na každom koreni. Aj keby si mal mať všetko ostatné bárs aj Alivio, ak budeš mať dobrú vidľu, budeš mať oveľa, oveľa lepší zážitok z jazdy ako keby si mal horšiu vidľu ale výbavu XTR. Caliber 2 má vidľu XC32 TK, čiže low-end. Ani nepozeraj, nevymýšľaj, ber Cube s Rebou, oplatí sa to. A či praskajú rámy? Ak to nie je rám z Tesca za 20€, nepraskne ti. Sestra roky jazdí na noname hliníkovom ráme ešte aj bez odpruženej vidlice s 6 prevodmi vzadu a véčkovými brzdami aj v nízkych tatrách. A jazdí. Nepraskol vôbec. To je proste kus železa, zabudni na praskanie, ak s ním budeš jazdiť na to, na čo je určený a nešvihneš si to hneď zbrucha niekde v bikeparku, tak ti vydrží. Nepredpokladám, že budeš jazdiť nejaké skoky alebo dropy, ty snáď áno?
30.08.2015 - 23:46:51
00
na to si ako prisiel ze Giant a Ghost su predrazene znacky ? Praveze obidve su v globale lacnejsie ako Cube.
To, ze dotycny porovnava Ghost za 7 kil s Cube-om za 1200 je druha vec.

..ja by som do vyberu pridal aj Kellys Gate 50, ktory je lacnejsi ako Cube a ma takmer identicku vybavu plus pevne osky a tapered krk.
30.08.2015 - 23:57:21
00
Medzi caliber 3 a cube ltd som sa aj ja rozhodoval. Vyhral to caliber kvoli dostupnosti a cene - cca 200€ usetrenych oproti cube-u. Menil som ale hned predstavec za kratsi (som zvyknuty na iny posed) a tie SPD pedale za ine, pre mna pouzitelne. Nizsiu radu ako RS Rebu by som ale uz nechcel - rychlo som si zvykol.
01.09.2015 - 20:51:00
00
zveziem sa v tejto teme:
http://www.cyklocentrum.eu/sk/produkt/felt-nine-5-2014-vypredaj/1412#.Ve1-1hHtlBc
http://www.cyklocentrum.eu/sk/produkt/felt-nine-50-2014-vypredaj-/1414#.Ve1-6hHtlBc

poradite ktory? Respektive ci vobec niektory?
07.09.2015 - 14:11:40
00
Tak este som nekupil bajk , kedze som pozeral dalsie a medzi tym rychlo aj cas ubehol , siel som pozret cube a maju ho este ale v zltom a ten sa mi nepaci tak pockam ked bude v krajsej farbe ,,,,a odpoviem misovi .... bude pouzivany prevazne na cesty ale sem tam do hory ano , skoky nebudu mozno sem tam mensie ked sa bude schadzat z hory
26.09.2015 - 12:44:42
00
http://www.trekbikesbb.sk/29-horske-hardtail/trek-275-x-caliber-9-2015/
26.09.2015 - 16:27:19
00
Priživím sa v tejto téme škoda novú otvárať. Našiel som jeden bike, jazdený Radon Slide 140 7.0 raw, za +/- 1000€
Záleží ako sa porapujem s predávajúcim, ale stojí to za tie love? Oproti písanej výbave v linku sú tam iné kolesá Mavic Crossmax (CrossRide) a tlmič Fox Float CTD s Boost ventilom. Inak pohon Sram X9, vidla od RS Revelation, brzdy Avid Elixir 3 viac viď link. Sľúbil k tomu aj nové plášťe buď Conti Xking alebo Schwalbe Hans Dampf. Mne sa celkom pozdáva, farebne trochu možno nie na 100%
https://www.dropbox.com/sh/r0vwx0c6bdmi849/AAAwZOLgJxwn-PVGart5M6K0a?dl=0
30.09.2015 - 07:30:58
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské)
keyboard_arrow_up