odpruzenie sedlovky - suntour NEX / NCX ...
pouziva to niekto aktivnejsie? mal som pozicany na jeden den bike KTM a mal odpruzenu sedlovku tymto systemom, celkom zaujimave, clovek ma pocit, ako keby sedel namiesto hardtail na fulle..samozrejme pri decentnej jazde
(zdvih to ma 48mm)

Prílohy:

Hardtail.jpg
Hardtail.jpg 11.06 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2007 - 21:26:46
00
fiiha vyzera to zaujimavo. fakt moze byt jazda komfortnejsia, mna to teda zaujalo...len aka moze byt cena ?!
02.10.2007 - 21:29:09
00
fiiha vyzera to zaujimavo. fakt moze byt jazda komfortnejsia, mna to teda zaujalo...len aka moze byt cena ?!
do 1000sk
www.cyklo-online.cz/odpruzene-sedlovky-136.html

ako na asfaltke o tom takmer nevies, ale v lese to lietalo slusne
02.10.2007 - 21:45:23
00
Vraj je to vhodne pre "starsich panov".
Ma to jednu nevyhodu. Pocas slapania sa meni vzdialenost medzi sedlom a stredom, ale ci je to az take zle, posudit neviem.
03.10.2007 - 08:39:41
00
Vraj je to vhodne pre "starsich panov".

tak dík. Skúšal som to a v celku sa mi to pozdávalo. Lepšie je to nastaviť na tvrdo, nakolko nedochádza k pohupovaniu pri šlapaní a ked náhodou nezdvihneš zadok, tak ten náraz je podstatne príjemnejší ako s ob. sedlom. Jediné čo ma odradilo bola váha.
03.10.2007 - 09:13:10
00
Osobnú skúsenosť s tým nemám,ale myslím,že je to pohodlie na úkor výkonu.Dynamická sila sa neprenáša celá do pedálov ale jej časť pohlcuje práve to pruženie :idea:
03.10.2007 - 12:19:19
00
Ked bude na pevno (tvrdo) a šlapeš do kruhu, tak nemáš problém s pohupovaním len v prípade nárazu na prekážku.
Poznám len jedného človeka, ktorí sa bojí pohupovania a vie to patrične využiť, preto prechádza na pevnú vidlu. Patríš aj ty do tejto kategorie? Ak nie tak ti to môže by úplne jedno. Tu sa jedná len o pohodlie. Pri tej váhe, ani viac nemôžeš chcieť.
03.10.2007 - 12:28:04
00
Osobnú skúsenosť s tým nemám,ale myslím,že je to pohodlie na úkor výkonu.Dynamická sila sa neprenáša celá do pedálov ale jej časť pohlcuje práve to pruženie :idea:


toto sa deje pri fulle... ale pri odpruzenej sedlovke ta sedlovka nadlahcuje ked tlacis na pedal... CIZE: posoby sila opacna tej co vytvaras slapanim... takze sa to odratava, ale vysledok je podobny :(
04.10.2007 - 16:38:31
00
pri fulle sa pohupuje len ked neslapes po kruznici alebo si nejak dopomahas kyvanim tela popr. prilisnym prenasanim hmotnosti na jednu stranu (a vtedy sa zhupne dole). no s touto sedlovkou (predpokladam ze ma nejaky sag) pri zapreti do pedalov sa vlastne clovek nadlahcuje = znizuje sa tlak na sedlo = sedlo stupa a teda na otocenie pedalov o tolko isto je potrebne viacej pohnut nohou. a tiez plati toto co pri fulle (alebo aspon ciastocne).

ale myslim ze to nebude take tragice..... mali by do toho implementovat SPV :D
04.10.2007 - 19:45:30
00
keyboard_arrow_up