pokial mozok nenapise blizsie co a ako mieni jazdit, je cela debata, ci stumpy 2011 v katalogovej vybave ano alebo nie, zbytocna. "alpy" su velmi siroky pojem. ja mam rovnaky rocnik, no okrem ramu a hlavka tam nic ine neostalo (v porovnani so seriou). v tej mojej konfiguracii v nicom nezaostava za aktualnymi koleckami IMHO. niekomu ale prave standardna vybava moze roky dobre posluzit aj na dalekonosne alpske transfery, mat zaruku na ram, etc...
07.09.2015 - 15:43:54
00
Boha co je na tom jesitne ked napisem ze vacsina z bikerov tohoto fora jazdi tak, ze je uplne fuk ci ma pevnu os vzadu a o dva stupne polozenejsi hlavovy uhol
Ja som nikde nepovedala ze je to fantasticka kupa, ale uz sa opakujem, niekto mozno da radsej prednost karbonu so zarukou ako bazarovke
07.09.2015 - 16:01:15
03
Wow, sa to tu nejako rozbehlo za tych par dni :)

Tak polovica pojmov a cudzich slov, co sa tu vyskytuju, tak sa nechytam :D



Ale dobre, moja chyba, ze som hned na zaciatku nespecifikoval presne vyuzitie biku.

Hladam univerzalny bike do horskeho terenu, kedze zijem vo Svajciarsku a vsakovakych cyklociest je tu vybudovanych dost vela, od lahsich, po tie najtazsie.

Jeden den sa moze stat, ze pojdem s priatelkou nejaky cross, dalsi den sa pojdem vyblaznit do tazsieho horskeho terenu.

Skusenosti s cykliskou mam ake take, jazdil som BMX freeride a flatland, doma na Slovensku aj podtatranske lesy na celoodpruzenom, co je aj dovod, preco by som isiel iba do celoodpruzeneho, lahko som si zvykol na pohodlie.

Carbonovy bike preto, lebo s mojou vyskou(174) a vahou (70) vela vody nenamutim a radsej si priplatim za lahsi bike. Ale nie je to nutnou podmienkou.



Vsetky tie komentare ma zmietli a ako som bol rozhodnuty ten bike brat, tak uz teraz nie som vobec tomu nakloneny.

Cena investicie by bola od 1000-2000 € a coskoro budem mat moznost nechat si nejaky bike doviezt odtial. Popripade za nejaky mesiac aj ja sam sa asi ocitnem na Slovesnku, tak aj vyskusat by sa dalo.

Ponuky v bazare tu na stranke sa menia casto. Vedeli by ste mi teda aspon poradit, aky bike by splnal mnou pozadovane?

Vdaka.
08.09.2015 - 11:47:20
00
Pri Tvojej vyske, vahe a planovanom pouziti je podla mna ten Stump dobra volba. Ja by som ho bral urcite skor ako nejaky jazdeny hlinik z bazaru za 1500.
08.09.2015 - 11:52:06
03
Pri 70 kg sa kľudne vykašli na pevné osky. A kým neskúsiš iný, tak ani nezistíš, že ti treba menší hlavový uhol. Ono ku tomu A treba dodať aj B. Nižší hlavový uhol je síce super pri paľbe rovno nadol, ale treba lepšiu techniku a viac skúsenosti na jazdenie switchbackov a užších chodníkov. Sám to vidím po tom ako som vymenil vidlicu za vyššiu o 2,5 cm. Switche ktoré som jazdil predtým na pohodu idú ťažšie a bike sa do utiahnutých zákrut zaviera a treba viac váhy prenášať na predok ako na FR biku. Nahor vie predok na úzkom chodníku tiež podstatne viac tancovať. Tiež vlastná skúsenosť.

Za mňa je ten SJ super univerzálny bicykel na popisované použitie. Ak sa nechystáš častejšie jazdiť bikepark alebo sa v Alpách trepať niekde úplne hore tak ti bude bez problémov slúžiť. Určite radšej ako nejaký jazdený hliník nejasného pôvodu a používania z bazáru.
08.09.2015 - 11:54:46
05
Na 174 cm to môže byť kľudne aj 26"-ový. Tu je jeden vo výpredaji celokarbónový, vysokozdvihový, ľahučký, vpredu aj vzadu s pevnými osami a aj s teleskopkou: http://www.axit.cz/K116175-haibike_heet_sl_26-2013.html

... len či ti nebude trochu veľký (iba L-ko). Ja mám ten istý rám v M-ku (viď môj profil), tiež mám 174 cm a mám na ňom 10 cm predstavec. Švagor má to isté v L-ku, jazdil som na tom, nepociťoval som ani pri L-ku nejaký problém, takže s kratším predstavcom by to mohlo byť OK. Výška v rozkroku pri tom L-ku nebola problémová.

EDIT: Teraz som pozeral geometriu: Rozdiel medzi M a L, teda konkrétne horizontálnej vzdialenosti medzi sedlovkou a riadítkami je iba 1 cm. Takže prakticky ani predstavec nebude treba meniť.
Tu je tá geometria: http://www.haibike.de/produkte_detail_en,,12841,detail.html
... a tu je osadenie komponentmi: http://www.haibike.de/produkte_detail_en,,12841,detail.html

A spácham ešte jednu provokáciu miestnej komunity. :) Keby som si ho teraz išiel kúpiť pre seba, tak by som tú teleskopickú sedlovku predal, kúpil by som si nejakú dobrú karbónovú a ak by sa niečo zvýšilo a neprepil by som to, tak mám základ pre kúpu nejakých dobrých karbónových riadítiek.


Naposledy upravil laco dňa 08.09.2015 - 13:33:30, celkovo upravené 4 krát.

08.09.2015 - 12:03:37
01
mozok, po tvojom opise som úplne v poho s tým, aby som povedal ber toho stumpa, nič tým nepokazíš. V tvojom prípade a po tvojom opise môžeš námietky ointegrálkovancov generálne ignorovať, oni sú iná kategória postihnutia :P
BTW bike nie je investícia. Investícia je niečo, čo prináša lóve. Bike je presný opak, bude žrať lóve. Takže je to prachsprostá spotreba :D
08.09.2015 - 12:18:42
03
za mna tiez - na tvoje pouzitie je stumpy dobra volba. lahky a tuhy ram, hrava geo. ak si jazdil BMX, tak ocenis kratku zadnu stavbu a nizky stred, ide napr. lahko do manualu. ram ma uz konicky krk na rozdiel od hlinenych modelov toho rocnika. na ostrejsiu jazdu dolu kopcom by to chcelo 150mm vidlu s pevnou oskou (mozno casom vymenit). zadna stavba je vcelku slusne tuha aj bez osky, ked sa pouzije silny rychloupinak (shimano, alebo nieco na inbus). teoreticky by sa dala pouzit 10mm prestrkavacia oska - v tych lepsich kolesach roval boli casto naboje DT 240 - prerobitelne takmer na kazdy rozmer. skor pocitis nizsiu tuhost tych vypletov, hlavne ak prichadzas z BMX ;) ale si lahucky, takze nebude problem.
v obchode by som rovno poriesil 50mm predstavec a sirsie rajdy (min. 750mm). neskor ti v alpach zacne chybat teleskopka :lol: brain tlmic nieje na dlhe vyslapy vobec zla vec, smerom nadol sa da dostatocne otvorit.
08.09.2015 - 13:28:58
02
Vo svtrtok mam na tom biku skusobnu jazdu, tak uvidim, ako mi sadne. Ak nesadne, znovu sa ozvem, ze mi aktualne z bazaru pomozete vybrat niektory bike.

Ale aspon pre uplnost, co priblizne by este sadlo mojim poziadavkam z toho, co sa vyskytuje na bazari?



To slovne spojenie "investicia" bolo inak myslene :) Asi tak, ze investovane peniaze do biku, mi budu prinasat zisk..nie financny, ale radost, volnost.
08.09.2015 - 13:34:15
00
Popravde ma tam v tvojej veľkosti (M) akosi nič nezaujalo. V L-ku by sa čo to našlo, ale to by chcelo asi skúsiť, lebo na 174 cm sa mi zdá L už príliš veľké.
08.09.2015 - 13:50:38
00
Osky sa dajú poriešiť aj takto:
http://www.amclassic.com/en/products/components/9mm-and-10mm-thru-axle-quick-release
je to za pár drobných a vraj to je oproti QR cítiť, dúfam, že už sú na ceste k Turbošovi :P
08.09.2015 - 16:38:25
00
174 cm vyska urcite M ,ja mam 178 cm stumpa L lebo som bola tak nejak medzi velkostami a sadol mi tam az kratky predstavec 45 mm 740 mm rajdy a priama sedlovka
Inak co sa tyka geo ja som spokojna v stojkach drzi jak prikovany netreba sa nikam na sedle sukat a v switchbackoch mne osobne viac sedi ta hravost - som totiz priemerny jazdec- rozumej polodrevo
08.09.2015 - 17:31:02
01
Tak az teraz som sa dostal k napisaniu "recenzie".
Bike mi bol ponuknuty vo velkosti L, nakolko sa akcia vztahovala iba na tuto velkost, co pri mojej vyske (175) znamenalo, ze som sa nachadzal v dolnej hranici rozmedzia pre vysku, pre ktoru je bicykel urceny.
Uz po par metroch som citil, ze som v akejsi neprirodzenej polohe, natiahnuty cez cely bike, takze som ho vratil.
Holt, musim sa poobzerat po niecom inom, zrejme tu v bazari. Ak nahodou niekto nejaky tip na podobny bike hodi, budem iba rad.
Vdaka.
22.09.2015 - 14:40:59
00
http://www.mtbiker.sk/bazar/bicykle-celoodpruzene/242886/trek-slash.html
22.09.2015 - 15:16:36
01
19,5" je privela na 175 cm.
22.09.2015 - 15:29:00
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Horské / Celoodpružené)
keyboard_arrow_up