Mne podobne otrasne vrzgalo uchytenie sedla v rock shox reverb, znelo to ako keby to islo rovno zo sedla. Par tyzdnov som to ignoroval ale stupnovalo sa to, ked sa to stalo neunosnym tak som to zacal riesit a na moje prekvapenie som zistil ze sa to sedlo vzdy jemne hybe v tom reverbe bezohladu nato ako je to utiahnute a pri tom jemnom pohybe sa tre kov o kov. Stacilo trochu vazeliny a na 2 mesiace pokoj...potom zase.

Kazdopadne video by mi skor indikovalo problem v stredovom lozisku, lebo ten zvuk zda sa ma suvis s polohou pedalov a tlakom toto ma vsak suvis aj na ine spomenute veci v tomto vlakne.

Ked mi prvotne zacala vrzgat sedlovka, hned som si myslel ze to ide od stredu, lebo to robilo v silnom zabere. Potom som zistil ze pri tom zabere sa aj posuvam po sedle a pohybujem sedlo.


Naposledy upravil Swarz dňa 05.08.2017 - 21:43:03, celkovo upravené 1 krát.

05.08.2017 - 21:39:31
00
ono vsetky zvuky koncia v strede. nahovno sa to hlada. ja som raz dostal este jeden typ - sedlovka. zdalo sa mi to ako kravina ale jednemu to vraj pomohlo. vrzgalo to aj na stojaka

"chlapi ale tam je ten zvuk pocut vzdy pri zabere lavej kluky cez hornu uvrat." - a to prave moze byt vselico - zaberies a? prehne sa ram, natiahne sa retaz, tlak na naboj, pevnu os, pedal, stred, rajdy, predstavec, riadenie .... mne to nakoniec robila pevna os - a zvuk bol ziez taky pukavo vrzgavy.
05.08.2017 - 21:42:49
00
... ale, kým to nevyskúša s iným zadným kolesom, tak ...
06.08.2017 - 00:00:51
00
Mne zvyknu vrzgat tretry v pedaloch - vzdy zhodim kufre, vsetko precistim a premazem a mam chvilu pokoj. U mna je ten zvuk podobny, len je slabsi - mozno to robi ten zaznam.
06.08.2017 - 11:33:02
00
inac ked si stym zacal - vrzgaju mi shimano tretry v shimano pedaloch - stare tiez chvilku vrzgali a potom prestali. no tieto neprestavaju - treba to brat ako normalnu, beznu zalezitost alebo je nieco zle? zacina to dost otravovat.
06.08.2017 - 12:12:23
00
Opotrebovanie drazok bolo pravdepodobne sposobene nedostatocnym utiahnutim kazety. Ako bolo spominane, skus pozriet/namazat vazelinou zavity na pedaloch, pripadne pedale vymenit. dalej ak mas carbonovy ram - pouzi carbonovu pastu medzi sedlovku a ram. Dalej pozri ci sedlovka nema volu v rame, t.z., ze ked uvolnis objimku sedlovky, nemala by samotna sedlovka spadnut do ramu bez tvojej pomoci. Ak je tam vola, mozes ju vymedzit plechom z plechovky od piva. Dolezite je aby vsetky plochy boli ciste, namazane bud vazelinou alebo carbonovou pastou (na carbonovych dieloch) . Nic neskladat na sucho. Tiez skus pozriet pevne osi, vycistit, jemne natriet vazelinou. Vycistit vsetky rychloupinaky, Tiez prebehni cely bike, ci nie je nieco uvolnene.
06.08.2017 - 12:19:07
00
Strenki presne takéto vŕzganie som riešil na mojom biku..rozobral som od stredu po všetky ložiská stavby, kazetu, orech..nakoniec to bol povolený výplet na zadnom kolese..ale prisahal by som že to ide od rámu..vždy pri zábere..cez karbónový rám sa ten zvuk prenášal..skús výplet pozrieť..
06.08.2017 - 12:41:18
00
Ja som použil karbonovu pastu na sedlovku a po pár kilometroch to začalo pukat tak som stále špekuloval asi mesiac čo s tym,skúšal kadejaké momenty utiahnutia sedlovky,skladanie,rozoberanie dva krát do tyzdna.
Nakoniec som použil jemnejšiu karbonovu pastu a pukave zvuky sa stratili.
06.08.2017 - 12:49:23
00
Pacil sa mi tip vyskusat ine koleso. Kamos ma vlastne rovnaky setup ako ja, pozical, vyskusal som teraz a ... nic nepraska. Takze ziaden pedal, sedlovka ani patka na prehadzovacke, ziadne kluky ani stred. Je to nieco v zadnom naboji.
Kolesa mam DT Swiss XR 1501 a teraz clovek bud mudry co tam tak puka praska :|
Bajk som si vyberal aj pre to, ze kazdy chvalil ake su dt swiss bezporuchove a "hassle free" no samozrejme, ze v mojom pripade nie :|
Mam hardtail a 90kg a urcite aj to ma nieco do cinenia z poruchou.
09.08.2017 - 14:19:18
00
Ložiská v orechu?
09.08.2017 - 15:57:45
10
Pomaly zacinam verit tomu ze cim viac sa staras tym horsie, mal som 4roky htcko author dexter sral som na vsetko neumyval som pohon ani ram proste nic len som sa vozil a bike bez praskania kvilenia krutenia a podovnych sraciek teraz mam dva mesiace giant trance skoro 4x tak drahy a stale nieco, to len tak na okraj
10.08.2017 - 06:23:42
04
MecoTrance napísal:
Pomaly zacinam verit tomu ze cim viac sa staras tym horsie, mal som 4roky htcko author dexter sral som na vsetko neumyval som pohon ani ram proste nic len som sa vozil a bike bez praskania kvilenia krutenia a podovnych sraciek teraz mam dva mesiace giant trance skoro 4x tak drahy a stale nieco, to len tak na okraj

Toto je svätá pravda ? tri roky som jazdil na ctm qadra namazal som ho za celu dobu hádam raz a jediný problém čo som mal bol defekt ?. Teraz tiez riešim stále niečo.
10.08.2017 - 07:59:20
02
tiez suhlasim.
ale suvisi to asi s mnozstvom jazdenia - na starom som ani zdaleka tolko nenajazdil.
a tiez na nom nebol ten smradlavy pressfit, ktory mi nevydrzi bez poruchy ani polroka :facepalm:
10.08.2017 - 09:12:08
00
mne podobne vrzgal cestak, potom som zistil, ze bol puknuty rafik pri niploch, pozri rafky, daj dole aj plast a dusu ak mas, a pozri pod pasku, ci tam nie je prasklina
15.08.2017 - 06:41:41
00
...kamos doletel, ze mu daco puka v pedaloch abo v strede...cert vie...tak som zobral momentak a...nakoniec to bola slabo dotiahnuta sruba na sedadle :)
15.08.2017 - 07:17:05
00
keyboard_arrow_up