Ahojte , dúfam , že pomôžete a dúfam , že tu už taká téma nie je? Hľadal som aj na internete aj na iných stránkach a všade je to inak popísané. Moja otázka znie čo všetko mazať na MTB a ako často.

Reťaz je mi jasné čím ale ako často ozaj každý výjazd? jazdím terén nie moc prachu tak dva krát do týždňa.
Vidlica - tak isto olej na vidlicu + očistenie po každej jazde.
Kotúče odmastiť aspoň raz za mesiac

ale čo ďalej , niekde sa píše , že mastiť aj prehadzovačku + koliečka aj prevodník - má sa to robiť alebo nie ? a ak ano tak čím na retaz používam shimano olej.

ložiská+ stred + pedále všetko mazat? a ak áno tak čím.

Ďakujem
26.12.2017 - 21:44:19
00
Vidlicu po každej jazde, reťaz podľa potreby podľa toho kde a koľko jazdíš a aké mazivo používaš. Kotúče odmastnovat je zbytočné pokiaľ ich nezadrbes olejom. Prevodníky a pastorky určite NEMAZAŤ!!! Stred(podľa toho aký máš),pedále a ložiská rozoberieš a namazeš vazelínou ideálne aspoň raz do roka, takisto náboje, orech, hlavové zloženie.

Hlavné je pravidelne mazať reťaz a vidlicu (tlmič). Ostatné sa bežne nerieši a robí sa to len 1-2 krát do roka podľa toho koľko najazdíš.
27.12.2017 - 08:44:04
01
Ja som svoju vidlu na CTM vôbec nemazal a zotieral som z nej prach tak možno každých 200 km. Rozobral som ju po cca 4500km a vylial som z nej čistý olej bez špiny a nemám ani pocit, že by degradoval jej chod.
Ako po kúpe fullka čistím nohy vidlice pred alebo po výjazde, ale nevnímam to ako kriticky dôležité po mojich skúsenostiach.
27.12.2017 - 17:28:30
00
Tak nemaž, gufera sa ti určite poďakujú keď chodia na sucho. To že sa tebe zdá olej čistý neznamená že ho netreba pravidelne meniť. ?
27.12.2017 - 17:55:13
00
ked uz to tu je - cim mazat? akosi som to neriesil - kolesa som daval do servisu - mal som konusove deore naboje, stred som mal zapuzdreny octalink - ten som nemazal vobec, hlavko som mazal raz za niekolko rokov obycajnou vazelinou od slovnaftu. situacia sa ale zmenila - bolo by dobre obcas premazat loziska v strede a aj hlavku, orech by som si uz tiez vedel aj sam - loziska v kolesach asi treba tiez - cim to je dobre ocistit a aku vazelinu pouzit? stacila by aj tato na vsetko? https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/mazivo-a-oleje/weldtite-mazaci-tuk-tf2-s-teflonom-125-g--tuba.html
27.12.2017 - 18:58:51
00
Tak hej, olej aj gufera som vymenil, len som si nevšimol rozdiel medzi novými a starými a to isté ani pri oleji. Musím však uznať, že niečo nad polovicu som prejazdil po mesto do práce. Tam sa ta vidlica toľko nezanárala :).
Od kúpi fullka som však zmiernil svoje hulvátstvo a mažem pravidelne, aby ste si nemysleli, že by som to neuznával. Len ma prekvapilo, že napriek tomu to bolo vo veľmi dobrom stave.

Ináč tiež by ma zaújmalo, akú vazelínu použiť. Používate jednu na všetky časti alebo to nejako rozdeľujete?
27.12.2017 - 19:09:53
00
Jasne že si nevšimneš rozdiel keď jazdíš po meste, vidla po servise chodí určite lepšie ;)

ja väčšinou používam klasickú slovnaft vazelínu, alebo finishline teflonovu, ale myslím že tou weldtite nič nepokazíš... a do orecha nejaký hustý olej (prevodový napr)
27.12.2017 - 20:35:16
00
Neviete či je PM600 Military Grease carbon friendly?
08.01.2018 - 23:13:26
00
keyboard_arrow_up