Zdravím. Poradte mi prosím mal som osminu a dnes som bol koleso zaniesť v servise vycentrovali mi ho tam a ked som ho doma nasadil na bajk stále bola osmina asi neviem aj kotúč mi šúcha o platničky neviem čo s tým poradte mi. ĎAkujem
29.06.2015 - 15:50:11
00
podla mna dve moznosti aspon co ja som riesil. bud ohnuty rafik, ale na to by hadam v servise prisli, alebo druha vec jazdis duše? tzn zle sadnuta duša pri ventile, a tym padom zle nasadený plášt. Teda ja som sa s niecim takym takisto potacal a nevedel som na to prist preco mi stale hadze koleso, az mi chlapik poradil vyskusat dusu s inym ventilom a skusit pri nahadzovani plasta potret patku niecim slizkym (mazlavym), ja ze ci moze byt aspon jarova voda, ze moze.

Mozno niekto iny poradi nieco ine
29.06.2015 - 16:30:01
00
teraz mám autoventil aký ventil s ty vyskúšal ?
29.06.2015 - 19:51:16
00
Ja som mal tiez auto ventil a naposledy mi predali uzky ventil ale kratky, preto som ho dost musel povytiahnut z rafika aby som dusu dokazal nafukat, a zevraj preto ze som ho velmi povytiahol a ta tvrdena guma na dusi moze robit ten efekt osminy. Skus dusu s ventilom uzkym a dlhym(neviem presny nazov) a nezatahovat tu dotahovaciu matku, az po nafukani
29.06.2015 - 20:31:35
00
A pri obuvani Plasta nezabudni s tou jarovou vodou namokrit patku plasta z jednej aj druhej strany nech si sadne
29.06.2015 - 20:33:05
00
tak jemu sucha kotuc o platnicky a vy tu riesite ventil a plaste
30.06.2015 - 21:17:14
00
Uplne najprv vyber a opat vloz koleso. Moze byt nakrivo alebo zle zalozene. 2. Mala osmicka nevadi, kolko je ohnuty kotuc? Ak je to len tak trosicka vycentruj prasa
30.06.2015 - 22:17:51
00
je velmi pravdepodobne že ak máš rýchloupinák tak po vybratí a znovu nasadení do pätiek si koleso nesadlo na úplne to isté miesto ako predtým takže bude treba trošku vycentrovať brdové prasiatko. preto ti asi šúcha kotúč o platničky.
si si istý že máš na ráfiku osmičku alebo len na plášti? ak náhodou máš plášte schwalbe s bielimi pásikmi po krajoch behúna tak tie nikdy niesú rovno a klamlivo to vyzerá ako osmička. majú to aj plášte wtb nano napr.

prípadne máš nerovnomerne sadnuté patky v ráfiku . môžeš skúsiť tak, že koleso sfúkneš tka na 1MPa zaťažíš to koleso aby bol behúň čo najviac pri ráfiku a poposúvaš koleso po zemi. patky by sa ti mali rovnomerne zatlačiť do ráfku a znova nafúkať. priam aj na 3,5MPa nech si poriadne sadnú a potom sfúknuť na potrebný tlak.

osmičku môžeš zistiť aj tak, že oprieš o vidlicu/rám napr kriedu alebo fixu. roztočíš koleso a postupne budeš približovať. uvidíš či ráfik na niektorých miestach fixa/krieda popíše kde je krivý alebo to bude rovnomerné a ráfik je rovný.
30.06.2015 - 22:23:57
01
Zhod plast a zatoc kolesom ak ide pekne rovno je to plastom ak nie skus spice ci su vsetky pritiahnute ak nie da sa to spravit ak ano mozes kupit nove koleso lebo to uz nepojde vycentrovat.
02.07.2015 - 20:07:56
00
Preco by to nemalo ist vycentrovat?
04.07.2015 - 12:36:22
00
Preto ze ak mas uz spice dotiahnute nadoraz a mas osmicku uz tie spice nikam nedotiahnes ,ale moze to bit aj rafkom ak je skriveny mozes centrovat aj tyzden v kuse stale to bude robit.
04.07.2015 - 13:03:37
00
Popripade pozri ci nemas povoleny konus ale to je prva vec ktoru robim ked sa ide centrovat a v servise co ti to robili to asi pozreli.
04.07.2015 - 13:05:52
00
Serviceman je najbližšie k problemu co týka kotuca je treba skontrolovat nielen dotiahnutie konusou ale aj stav ložiska malsom nepravidelne opotrebene misky vymenil som naboj a kotuc sa takmer neoprie o doštičky , a co sa tyka centrovania tak to neni len pritabovanie na tej strane kds je vychyleny rafek povolit a na druhej dotiahnut ak to nepomuoze tak znova povolit spice a pozornejsie centrovat uz od zaciatku to je mozne za predpokladu ze je raf v dobrom stave
05.07.2015 - 13:16:15
00
Zdravim chlapi mam podobny problem ked pozrem na zadne koleso a pri vyssej rýchlosti mam pocit ze koleso ide odletiet ,,osmina" nic by ma na tom neprekvapilo keby to nebol fungel bike s cca. 50km nabehom a jazdeny po ceste maximalne prechody po nezpevnenych cestch s priatelkou ktora ma cross. Bol som to pozret a zistil som ze hadze rafik. Vdaka za každý tip.


Naposledy upravil justinko dňa 31.03.2018 - 12:05:04, celkovo upravené 1 krát.

31.03.2018 - 10:18:58
00
Tak alebo povolený vyplet
31.03.2018 - 10:19:54
00
keyboard_arrow_up