Zdravim, jazdim prvy rok na CTM delte 2 2017 (moj prvy bike), co by mal byt viacmenej XC - 90mm predstavdec, vidla 120mm, 3x9 (zvysok specifikacii som nasiel iba na tomto eshope: https://www.cyklonemcik.cz/zbozi/kolo-ctm-delta-2-0-2017).
Jazdim a aj byvam v kopcoch a bavi ma jazdit traily (Kosice). Stupanie je v pohode, no na trailoch velmi dobre pocujem ako place moja retaz a vo vzduchu ma vhadzuje dopredu. Riesit by som to chcel chain guidom a skratenim predstavca - chcel by som sa spytat niekoho kto ma skusenosti s vymenou dlzky predstavcov, ako velmi by som mal ubrat z 90 mm aby som spravil kompromis. Bude 40 prilis vela? Alebo pri 60 nepocitim rozdiel? Ake upravy vas este napadnu v mojom priprade?
Je mi jasne, ze by som si mal najlepsie kupit novy bike, no na to pride, ked nasporim a vyskillim sa na tomto hardtaily :)
Dakujem za pripadne odpovede.
08.09.2019 - 16:16:48
00
Celkom nechápem čo myslíš tým, že ťa "vhadzuje dopredu", ale obávam sa, že to kratší predstavec neporieši. Navyše si môžeš rozhodiť posed. Ak by si chcel meniť, tak vyskúšaj 50mm. 40mm by už mohol byť naozaj trochu krátky pre taký bicykel.

Búchanie reťaze najlepšie vyriešiš prehadzovačkou s brzdou - pri Shimane až od 10sp vyššie. Proti hluku pomôže aj ochrana na zadnú stavbu.
Chain guide je vodítko reťaze, ty by si chcel asi skôr napinák, ale neviem či existuje niečo spoľahlivé na trojprevodník.

Bohužiaľ sa obávam, že ak nemáš menej ako 50 kilo, tak tvoj bicykel veľa skákania neznesie, pomaly by som šetril na nový :)
08.09.2019 - 23:19:00
01
Myslel som tym to, ze mensie skoky s asi 1sek air timom niekedy nose divnem pokial nie som uplne vzadu stiahnuty, takze na nejake vacsie skoky si vobec netrufam. Dufam, ze kratsi predstavec mi s tymto pomoze.
Chain guidom som presne myslel napinak (netusim preco sa to tak v slovencine vola :D) https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/kluky-a-prevodniky/napinaky/exustar-napinak-retaze-ccg50.html napr tento.
Nad kupou prehadzovacky, ktora sa vie uzamknut som rozmyslal, no zaujimalo by ma kolko by nakoniec stala vymena, kedze ostatne komponenty nebudu kompatibilne.

    09.09.2019 - 00:33:48
    00
    zmenu predstavca na 60 pocitis, 3cm je vela... neviem co skaces v Ke lebo su tu aj easy veci, ale fakt davaj pozor na tie skoky lebo ten bike na to nieje stavany.
    10.09.2019 - 16:16:04
    01
    keyboard_arrow_up