Istý priateľ sa ma pred časom opýtal. Akú povinnú výbavu jazdím na celodňové výlety, tak som to spísal a rád sa s vami podelím o tento zoznam.

Možno sa Vám to bude zdať príliš prehnané avšak verte ,že niekoľko krát nielen mne ale aj mojim kolegom tieto veci pomohli a zachránili tak výlet.... :)


Multiklúč
Nitovačka reťaze
Zadná LED blikačka
Minipumpa kolesá Minipumpa tlmiče
Miniolejnička
Rybička
Sada na opravu defektov + Montpáky
Duša Light
Spojka reťaze
Koncovka rámu
Brzdové platničky
Izolačná páska
Gumičky zo starej duše Sťahovacie pásky PVC

Dostatok teplého oblečenia...(pončo, multifunkčné šatka, druhé rukavice, igelitové sáčky na nohy)
Gázový kompres so založenými okrajmi
Textilné elastické náplaste
Bylinný Balzam - Gél (Konská masť)
Sterilný obväz
Štuple do uší
Infadolan Dermálna masť 30g
Vitamín E krém 30ml
Šumivé tablety (Magnézium,Vitamín)
Toaleták (vreckovky)

Rolnička proti medveďom
Kresadlo na oheň
Ministatív

Prílohy:

povinnna.jpg
povinnna.jpg 428.7 KiB thumb_up0thumb_down

19.08.2014 - 16:15:37
03
fuu docela dosť závažia.. to ta musí boleť riť aj hrb :)
ja mam z toho tak polku-duša,lepenie,pumpa,multiklučik, návleky na kolinka, ruky, šuštadlo,gely, tyčinky, flašu vody 0,8l,statív foták,bufa,peniaze, obcanak, kartu poistenca a mobil,
19.08.2014 - 16:25:18
00
fuu docela dosť závažia.. to ta musí boleť riť aj hrb :)
ja mam z toho tak polku-duša,lepenie,pumpa,multiklučik, návleky na kolinka, ruky, šuštadlo,gely, tyčinky, flašu vody 0,8l,statív foták,bufa,peniaze, obcanak, kartu poistenca a mobil,


To hej,ale tak do ťažkého terénu treba byť pripravený aby ťa nič neprekvapilo. Pokiaľ beháš asfalt tak ti toho moc netreba....
Komplet to váži 800g, z toho majú pumpy 160g tie namontuješ pod košík, 150g multiklúč a duša 150g tu omotáš na rám alebo pod sedlovku...


Naposledy upravil pao dňa 19.08.2014 - 16:34:22, celkovo upravené 1 krát.

19.08.2014 - 16:30:55
00
a gramarsky bicykel :D chyba mi tam ale este klobasa a slanina :) bez masa nema vyznam ist na bike :D
19.08.2014 - 16:31:41
04
a gramarsky bicykel :D chyba mi tam ale este klobasa a slanina :) bez masa nema vyznam ist na bike :D
Presne tak klobása, ktorú zješ aj za surového stavu alebo keď dostaneš chuť na poriadnu opekačku ,použiješ moje obľubené kresadlo na oheň.

..Ešte používam na krátke výjazdy túto prepravnú nádobu nakoľko mám teleskop a použitie podsedlová kapsičky je nemožné..http://www.kupkolo.cz/prepravni-nadoba-do-kosiku-na-lahev_z95637/?search=nadoba


Naposledy upravil pao dňa 19.08.2014 - 16:37:45, celkovo upravené 1 krát.

19.08.2014 - 16:33:16
00
Kopu veci z toho nenosim. Napr. brzdove platnicky ani gumicky. Ani stuple do usi. Ale napr. nahradne baterky do blikacky ano. Vodu na pitie zvacsa nie. Obcas nejaku malu cokoladu. Musli, t.j. ptaci zob, resp. otruby v cokolade, ako ho svojho casu nazvali v casopise Velo, prilis nemusim, takze nezvyknem brat. Ale samozrejme vzdy treba to najdolezitejsie dostatok penazi na pivo.
19.08.2014 - 16:36:46
00
ja napriklad uz dost davno nevozim nic z lekarnicky. vzdy ked som mal pad a bol cely dooskierany, tak aj tak som nejako zisiel dole.

a naco su ti stuple do usi? a tie vselijake maste? namazat rit treba pred vyjazdom
19.08.2014 - 16:37:31
00
-Štuple do uší som zrovna využil v Nedeľu, kde pri dojazde 30km asfaltom nesmierne fúkalo tak ako prevenciu pred prievanom....
-Konskú masť na prekrvenie a úľavu svalov pri náročnom výlete..


Ale ako som spomenul v závislosti od náročnosti plánovaného výletu niektoré veci vynechávam..
19.08.2014 - 16:45:18
00
ja si pribalim po poslednom zazitku- doklady a elasticky obvaz :lol: , inak mam len pumpu, dusu, lepenie, multikluc s nytovacom, rychlospojku, nozik, leukoplast, strerilny obvaz, oblecenie podla pocasia, v horach vzdy aj goretexku
nosim aj jednu dve tabletky zodacu ( antihistaminikum) ak by niekto mal alergiu na bodnutie hmyzom, ja sama som raz dostala bodnutie do jazyka-velmi neprijemne, moj muz napriklad by bol v perdeli-je alergicky

na co tie stuple do usi? ved proti prievanu uzmolis z hajzlaku do ucha, a krem s E vitaminom?
inak to kresadlo je vcelku fajn, ale asi by som nic nevykresala :lol: takze zapalovac-pisem si
19.08.2014 - 16:49:18
02
pao: trosku ti vylepsim tento negramarsky list :lol:
:Multiklúč http://www.parktool.com/product/i-beam-mini-fold-up-hex-wrench-screwdriver-star-driver-set-ib-2 (nehrdzavie, lahka, ma aj jeden torx) .. inak na torxy pozor, coraz viac sa rozsiruju a potom je problem
:Nitovačka http://www.author.eu/sk/doplnky/naradi-aht-expert-12-pro-cerna-stribrna-sk/ male lahke solidne urobene, plus je tam kluc 8ka tusim a centrovaci kluc
+ zopar nejakych skrutiek (najlepsie titanovych, lahke a nekoroduje v batohu)
+ blikacku aj prednu, tie male vysokovykonne lacne za 2e z dealextremu postacia, upinanie na silikovu gumu
minipumpa je dobre to mat urobene tak, aby sa tym dal nafukat aj tlmic
+ handricka v sacku na olej
rybicka - idealne svajciarsky nozik, alebo nieco take
+ rychlolepiace zaplaty, montpaky len ak ma clovek problem so svojimi plastami, to potom niekedy ocelove :lol:
+ male lahke skladacie kombinacky z dealextremu
+dusa 2x
+spojku retaze .. radsej viac
+pertexova tenka vetrovka s dlhymi rukavmi

ja vozim casto aj externu bateriu, gps tracker, paralen :lol:, casto aj lahke predne svetlo turisticke phoenix, ak nie je jul, nahradne AA baterky, mobil, chranice, standardne v batohu je aj plastenka proti dazdu

zapalovac uz mam v todo liste davnejsie :lol:

Btw, koncovka rámu je co :o
19.08.2014 - 16:54:54
00
patka

Lto: ty aj zvaracku po tejto sezone by si mal mat so sebou :lol:
19.08.2014 - 16:57:00
02
Tak to ma nenapadlo :rofl: .. ano, vozim nejake, ale na Reigna nepotrebujem vozit. To som usetril asi 20g vymenou za 200g na prehazke :D

edit: zvaracku bude vozit palo1707 :lol: .. zatial to poriesli S pasky :lol:, ale na taky :hai: bike by nestacila asi ani zvaracka :lol: .. otazka co vozit v pripade karbonove ramu. Kontaktne lepidlo ? :?:
19.08.2014 - 16:58:30
00
Btw, koncovka rámu je co :o


Patka .ešte si ju nikdy na Reigne neurval? ..


BTW: Ty si ale riadny gramár, Ja radšej šetrím kg na vode a prebytočnom jedle, Pravidelne ich dopĺňam a podporím tak Horské chaty....

Prosim ta pošli odkaz na pertexova tenka vetrovka s dlhymi rukavmi a na tie kombinačky..
19.08.2014 - 17:02:48
00
no vidis pao, chyba ti tam silne predne svetlo. nikdy nevies, ci sa niekde nezdrzis, ci uz kvoli burkam, alebo kvoli technickym problemom. alebo ked zle odhadnes narocnost trasy a domov budes musiet ist cez horu potme.
ja nosim predne svetlo v batohu po cely rok. a vzdy sa hodi.
19.08.2014 - 17:04:00
00
no vidis pao, chyba ti tam silne predne svetlo. nikdy nevies, ci sa niekde nezdrzis, ci uz kvoli burkam, alebo kvoli technickym problemom
Pravda, ale väčšinou plánujem výlety s časovou rezervou, kde vozím len takú mini lampu s dosvitom max 20m... Pokiaľ však jazdím 2 dňové a nočné výjazdy tak beriem overený reflektor Solarstorm.. :)
19.08.2014 - 17:09:17
00
keyboard_arrow_up