Mas - tlmenie alebo mazanie. :-)
20.02.2014 - 21:10:01
00
Spodne nohy, vzduchova komora, u vidlic s uzavretou patronou este do patrony...

http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/oil_volumes.htm
20.02.2014 - 21:11:59
00
U tamtej F Evolution odporúčam všade 10w olej. ;)
21.02.2014 - 07:29:05
01
Zdar vsetci. Urobil som taku "chybu", ze som si kupil pumpicku na vidlicu / tlmic bez manometra. Nie je to velky problem, vsak vidla sa ladi podla vahy a feelingu ;-) . Ale aj tak by som si chcel kupit nejaky merac. Neviete nieco odporucit?
21.02.2014 - 08:01:59
00
Dakujem za info, mam ale taky problem ze neviem zodpovedne identifikovat na tychto strankach moju vidlicu Fox Evolution F130 RL, 15mm thru-axle, 130mm, 29".

http://www.dhfr.ru/fox/Content/Service/product_selector.htm
http://service.foxracingshox.com/consumers/index.htm
http://service.foxracingshox.com/consumers/Content/Service/oil_volumes.htm

Co sa rocnika tyka bola na biku ktory sa predaval v roku 2012 a tu mi nieje jasne ci je aj vidlica rocnik 2012...
21.02.2014 - 08:42:37
00
Mám tlmič FOX FLOAT RP23 Boost Valve (model 2012) a chcem sa informovať, či sa dá nastaviť propedal tak,aby nebol taký citlivý. Pri šlapaní sa dosť zanára, zmenu tlaku nechcem riešiť, lebo potom v polohe "open" nebudem využívať plný zdvih.


mas 2 moznosti: bud iny tlmic so zmyslupnym "manazmentom" kompresie, alebo uprava jestvujuceho tlmica - zmena tlaku BV komorky, silnejsi tune, alebo este lepsie vyhodit boostvalve a nahradit planzetami. dobre odladeny tlmic funguje bez neustaleho prepinania, nehupe rusivo a neprepadava sa do zdvihu. PP potom de facto ani nieje treba, jedine na presunoch po asfalte, tiahlych zvazniciach a pod.
27.02.2014 - 16:35:10
01
...moja osobná skúsenosť s vidlicou FOX je katastrofálna...mal som starú Rock Shox Recon a bola mega, mal som Marzocchi a bola super...ale FOX...uplne celé zle...minulý rok som ju mal dvakrát v servise kvôli CTD systému...najskôr prestalo fungovať nastavovanie tvrdosti no a potom mi prestala behať v celom zdvihu...ale najväčšiou záhadou stále pre mňa ostávaju dve veci....ak sa pohybujem dlhšie v blatovom teréne vidlica uplne stráca citlivosť...úplne "zlenivie" odskok...ak bajk umyjem tak to je to isté...stačí to trošku prejsŤ vodou a vidlica je úplne mimo...tak tiež mi nejde do hlavy prečo mi robí ako keby "suché pásiky" na vnnutorných nohách...avšak stačí trošku GT 85.ky a je všetko vybavené....po výmene oleja a gufier som myslel že to bude OK...ale je to stále to isté....proste FOX je pre mňa čistá srákota...nehovoriac o FLOATE...
27.02.2014 - 19:42:02
00
tak nuz, fox ma aj vydarene, aj nevydarene produkty. a konkurencia za posl. roky nespala.
27.02.2014 - 19:56:23
00
shifty12 - nič také som si nevšimol. ;)
27.02.2014 - 19:58:21
00
najhoršie je natom to, že v servise mi povedali, že všetko je v porádku zemáky v rádku...nové guferá, tesnenia, olej....a problém pretrváva...som z toho trošku nasratý...jediné čo ostáva je reklamácia...
27.02.2014 - 20:14:09
00
A do budúcna zmeň asi servis. ;)
27.02.2014 - 20:32:57
00
Fox:
- vidlice bezne od vyroby bez oleja
- tolerancie na kritickych dieloch lietaju hore/dole, jeden kus ma klzne puzdra moc tesne, druhy zase moc volne a podobne zverstva.
- od vyroby pokrivene pruziny ci piestnice
- premiove ceny ale "premiovy" servis a distributori (a nie len ti na SK)

Co sa tyka navrhu, t.j. zamyslanej funkcionality, nie su zle. Len ich Q.A. stoji za hovno takze hodne zalezi aky kus sa cloveku ujde. A ako Azet pisal, konkurencia nespala, takze dnes hlavne ked clovek kupuje "aftermarket" neexituje pri ich cenovej politike ziadny dovod si Fox kupovat. Napr. taka Fox 34.... RS Pike, BOS Deville, coskoro aj Marzocchi 350... vsetko lepsie vidlice za porovnatelne ceny.


Naposledy upravil Ferisko dňa 27.02.2014 - 20:36:39, celkovo upravené 1 krát.

27.02.2014 - 20:35:12
04
popísal by som to tak že keď získali "trón" tak už nato kašlú
27.02.2014 - 20:35:52
00
Hej, s tým "- vidlice bezne od vyroby bez oleja" mám skúsenosť. :fubar: po hube im dať za to.
27.02.2014 - 20:38:02
00
Tie vidlice od výroby celkom bez oleja neboli. Olej tam bol ale pre penový krúžok pod piestom sa presunul do vzduch. komory. Takže vyhodiť penový krúžok na vzduch. pieste a malo by to byť ok.

Ono to je s Foxom tak. Do roku cca 2010 to bolo v podstate tak, či bola RLC,RL alebo RC2 a R vidlica, vždy mala princíp všetkého rovnaký akurát chýbali nejaké nastavenia kt. boli fixne nastavené. Aj kvalita a tolerancie boli vtedy na rovnakej úrovni u zhruba všetkých kúskov.
Ale čo sa stalo s príchodom FIT ktorý mimochodom v podstate mali 40tky a 36tky odjakživa dokonca aj R .. začali rozlišovať kvalitu. Vyrobili FIT patrónu na 32ojku a starý dobre fungujúci open bath RLC cartridge zhoršili aby nekonkuroval FIT. A tam začala selekcia vidlíc .. dnes už známa Evo,Per,Fac ... a tak dávajú lacnejšie Evolution vidlice na skladané biky a tak sa rozšírili aj na lacnejšie biky ale za cenu straty mena aké mali dovtedy.
Toto je už len môj odhad ale zrejme budú iné kritériá kvality pre factory ako pre evolution. A to je kameň úrazu.

A ešte je veľa ľudí, ktorý si myslia, že vidlicu Fox Evolution môže predať za cenu Performance.
27.02.2014 - 23:03:13
02
keyboard_arrow_up