konecne je tu nieco pre "mechanikov" :) po dlhom case som sa z nudy rozhodol precistit moju staru vidlicku (Top Gun :lol: )...ale nastali problemy :(

takze zacal som tym, ze som z hora zobral "gombiky". na jednej nohe bol nastavovaci, na druhej bol len "na okrasu".
potom som zacal zdola odtahovat tie imbusove sroby, lenze odtiahnut mi isiel len ten ktory je na nenastavitelnej nohe. na tej druhe sa to len toci, ale vobec neodtahuje. takze mozete veselo radit ako dalej
vopred diky za rozumne riesenia :!: :wink:

P.S. ak budete potrebovat este foto, tak poslem.

Prílohy:

Komentár súboru: toto je (problemova) noha, na ktorej sa dala nastavovat pruzina
nastavenie pruziny.JPG
nastavenie pruziny.JPG 155.38 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: toto je naspodku vonk. noh
imbusak.JPG
imbusak.JPG 153.23 KiB thumb_up0thumb_down

Komentár súboru: takto vyzera zozadu.
nadhlad zozadu.JPG
nadhlad zozadu.JPG 168.88 KiB thumb_up0thumb_down

13.07.2006 - 13:09:14
00
tie vrchné plastové skrutky nejdú odtiahnuť?
13.07.2006 - 13:38:14
00
ak myslis to co vidiet na prvej fotke zhora, tak to je dost tenka umela hmota, ktora sa moc neda chytit do bliciek...ma to len cca 3-5mm na hrubku :(
13.07.2006 - 13:42:24
00
nič iné ti neostáva, myslím že keď tam je 6 hran malo by to ísť dole, ale pri týchto zázrakoch jeden nikdy nevie. :P

Inak pAli G tú korunku si pekne doryl, keby to nebol topgun by som ťa asi zavraždil. :shock:
13.07.2006 - 13:51:10
00
ked som menil vidlu, tak na hentej este nie je robena ta medzierka, kde das srobovak a vytlces to....tak som to musel ryt srobovakom :wink:

a tie "vrchne plastove skrutky" sa skor daju asi podobrat srobovakom a vypacit...
13.07.2006 - 13:57:37
00
ok zistil som, ze katko mal pravdu...po 10 minutach to islo vysrobovat - vypadla struna,... - tym sa ale problem len posunul dalej. na nastavitelnej nohe je stale na spodku ten imbusovy srob a zistil som, ze ked s nim tocim tak sa toci aj vnutro vidlice - na spodku zvnutra vidiet nieco ako keby sa tam dal zapichnut imbusak c.5, zaistit a tocit tym co je vonku naspodku...len na to by bolo treba asi 30(?) cm imbusak - da sa to zohnat?
13.07.2006 - 14:25:13
00
ja to na mojej bomber riešim rukoväťou z gumeného kladiva, pritlačím jednou rukou a druhou odtiahnem, zatiaľ to vždy išlo. :D
13.07.2006 - 14:42:09
00
ja to na mojej bomber riešim rukoväťou z gumeného kladiva, pritlačím jednou rukou a druhou odtiahnem, zatiaľ to vždy išlo. :D


neviem ci sa tam nieco zmesti, ale vyskusam...to niesu 40mm nohy :lol:
13.07.2006 - 15:04:02
00
Čaute, sorry ak sa miešam do témy..
chcel by som rozobrať a premazať túto vidlu (RST Mozo Pro, 63 mm, pružina + elastomer, myslím).. Trúfnem si to aj v domácich podmienkach (bike si servisujem sám, zväčša), no toto som ešte nerobil, takže by som potreboval vaše odborné rady ako na to a na čo si mám dať pozor.
Aké je vhodné mazadlo pre túto vidlicu (je niečo univerzálne, čo využijem aj inde na biku)? Dík..

Prílohy:

Komentár súboru: Toto by sa zišlo rozobrať a namazať
rst_mozo3.jpg
rst_mozo3.jpg 48.4 KiB thumb_up0thumb_down

13.07.2006 - 15:31:13
00
Skusal si pilku? S tou pôjde rozobrat urcite vsetko :twisted:
15.07.2006 - 15:42:31
00
Skusal si pilku? S tou pôjde rozobrat urcite vsetko :twisted:


a potom to ty poskladas?? :)
15.07.2006 - 22:17:36
00
ok zistil som, ze katko mal pravdu...po 10 minutach to islo vysrobovat - vypadla struna,... - tym sa ale problem len posunul dalej. na nastavitelnej nohe je stale na spodku ten imbusovy srob a zistil som, ze ked s nim tocim tak sa toci aj vnutro vidlice - na spodku zvnutra vidiet nieco ako keby sa tam dal zapichnut imbusak c.5, zaistit a tocit tym co je vonku naspodku...len na to by bolo treba asi 30(?) cm imbusak - da sa to zohnat?


mám urobený T imbus na Splice. mám pocit že je to 6.
treba to len zakontrovať a pojde to pekne von.
ešte môžeš vyskúšať cez nejakú drevenú tyčku poklepať zvrchu. Dole je konus do ktorého by sa to mohlo zakusnúť a ten spodný imbus pojde povoliť, pokial nie je moc zapečený, tak by mohol ísť vytiahnúť.
18.07.2006 - 15:38:21
00
mám urobený T imbus na Splice. mám pocit že je to 6.
treba to len zakontrovať a pojde to pekne von.
ešte môžeš vyskúšať cez nejakú drevenú tyčku poklepať zvrchu. Dole je konus do ktorého by sa to mohlo zakusnúť a ten spodný imbus pojde povoliť, pokial nie je moc zapečený, tak by mohol ísť vytiahnúť.


ja som to uz skusal - poskladal som si "dlhy imbus" zo vseljakych nadstavcov, lenze jeden z nich je magneticky a furt sa mi to "lepi" na nohy a nemozem ho dostat na svoje miesto. zatial som nenasiel nic, co by to chytilo tak pevno, aby sa to netocilo...inac ten spodny imbus (lava noha) ma pravy alebo lavy zavit?
18.07.2006 - 15:45:14
00
Aké je vhodné mazadlo pre túto vidlicu (je niečo univerzálne, čo využijem aj inde na biku)? Dík..

Radsej by som pouzil original vazelinu na vidlu ale vseobecne by si tam mohol dat hocico len aby v tom nebolo litium. A este ked to budes skladat tak namaz aj tu pruzinu aj elastomery- nesetri vazelinou.
18.07.2006 - 20:28:28
00
Radsej by som pouzil original vazelinu na vidlu ale vseobecne by si tam mohol dat hocico len aby v tom nebolo litium.


preco tam nemoze byt litiova vazelina ako to moze poskodit vidlu :?: uz som sa to dakde pytal a nikto mi neodpovedal,tak dufam ze to ma niejaky zmysel ze preco nie litium :oops:
18.07.2006 - 21:47:39
00
keyboard_arrow_up