Ahoj bikeri.

Potrebujem aspoň zhruba poradiť, na koľko by som mal hustiť pnuematiky?
Moja váha 70kg + bicykel 12kg. Jazdim rozbite asfaltové cesty, svažnice, lesné cesty, asfalt, šotolina... da sa povedať že všetko. Nechem aby boli podhustené a došlo k defektu ale taktiež aby neboli prehustene (potom je to nekonfortne) proste zlaty stred. Jedná sa o HTčko Trek Procaliber.

Ďakuje pekne
17.06.2022 - 08:09:46
00
To je cisto individualne, okrem roznych parametrov ktore si nespomenul (velkost plasta, sirka rafiku, velkost kolesa, plast/bezdus/insert, tpi, ....) to zavisi i od toho ako jazdis. Ci si na rozbitych veciach skor ako slon co neriesi a ide alebo ako vila ktora odlahcuje. Takze len skusaj a zistis co ti vyhovuje. Presne hodnoty neviem ale na 2.4" 29" rigide jazdim vsetko od total tvrde na pumptracku, tvrde na ceste az po stlacim dvomi palcami az po rafik na trailoch. Dusu i bezdus. A som si isty ze na trailoch by to vela ludi sekalo a zobuvalo.
17.06.2022 - 08:26:33
03
tuningboy77, prislo mi vtipne ako si to napisal ze "asfaltové cesty, svažnice, lesné cesty, asfalt, šotolina... da sa povedať že všetko". To totiz nie je vsetko. To je tak na gravel alebo lahky XC bike :D. Ale nemyslim to v zlom a ani na tom nevidim nic zle. Len ma to tak pobavilo ;) . No a ako uz vrabc0 napisal, presne tlaky ti asi nikto neda a zalezia aj od strasne vela parametrov. Ja napr. ani presne cisla nejako neriesim. Vacsinou mam radsej tvrdsie ako makksie kolesa kvoli pocitu pri prudsich manevroch a ked sa mi nezda nieco, tak prifuknem / odpustim .

Mozno by si mohol doma poriadne natlakovat (2.6 barov alebo kusok viac) a potom ist na nejaku taku beznu trasu, kade casto chodievas a podla pocitu trosku odpustat z tlaku a doma potom odmerias aky tlak sa ti zdal najlepsi. Ale nezabudni si pumpu, lebo to mozes prehnat s odfukovanim :D.
17.06.2022 - 09:24:22
00
tuningboy77 Ak mas bezduse, daj tam 1,2 predok, 1,4 dozadu a bude to zhruba vpohode.
17.06.2022 - 10:24:06
04
tuningboy77 napísal:
Ahoj bikeri.

Potrebujem aspoň zhruba poradiť, na koľko by som mal hustiť pnuematiky?
Moja váha 70kg + bicykel 12kg. Jazdim rozbite asfaltové cesty, svažnice, lesné cesty, asfalt, šotolina... da sa povedať že všetko. Nechem aby boli podhustené a došlo k defektu ale taktiež aby neboli prehustene (potom je to nekonfortne) proste zlaty stred. Jedná sa o HTčko Trek Procaliber.

Ďakuje pekne

fukni na 1,7 obe. pojazdi a prípadne odfukni, ked to bude tvrde..
zas nie make na tolko aby sa ti žuval plašť v zakrute..
17.06.2022 - 12:39:12
01
tuningboy77 - teraz som pozeral takúto kalkulačku https://cycling-sport.com/en/resources/tire-pressure-calculator , skús si vypočítať nejakú hodnotu. Potom párkrát sa prejdi, vyskúšaj a zisti či Ti vyhovuje alebo nie. Každý plášť sa inak správa v rôznych terénoch, môžeš si podľa seba pridať/ubrať . Ja teraz idem na asfalt, mám tlak v pneu s dušami 1.8/1.8. Tiež skúšam a porovnávam pre seba.
17.06.2022 - 15:26:19
01
Ďakujem 😉
18.06.2022 - 22:22:13
00
Ja tlak v pneumatikách skúšam prstami. Odporúčam sa to naučiť, lebo tie tlakomery integrované do púmp veľakrát ukazujú každý inak. A aj rôzne pneu vyžadujú rôzne tlaky, aby bol pocit mäkosti/tvrdosti rovnaký. Nie je ťažké sa to naučiť.

Asfalt tvrdšie a čím rozbitejší terén, tým mäkšie.

To platí len pre MTB. Na cesťákoch prsty nepomôžu.
18.06.2022 - 22:26:41
01
keyboard_arrow_up