Ahojte,
rozhodol som sa rozobrať, prečistiť a premazať vidlicu Suntour XCM. Trošku hrdze, adekvátne množstvo nečistôt, ale ináč fajn.
Jedine si nie som istý, či mám vymeniť tento diel na fotke. Neviem ako sa volá, ale vpodstate je to kovový krúžok s tesnením, ktorý sa vrchnou stranou dotýka spodného ložiska hlavového zloženia. Na cca 1/3 obvodu sa odtrhlo tesnenie a moja otázka znie či je to OK, alebo to treba radšej vymeniť keď to už mám rozobraté. Druhá vec že neviem ako daný diel nájsť či sa predáva samostatne alebo je to súčasť vidlice alebo hlavového zloženia. Tu v shope som našiel len jeden podobný diel ( https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/podlozky-a-loziska/cane-creek-forty-kruzok-na-vidlici-52-40-1-5.html )

Prílohy:

IMG_20180318_112737.jpg
IMG_20180318_112737.jpg 720.32 KiB thumb_up-1thumb_down

18.03.2018 - 11:48:47
00
Moj nazor: nenahradzal by som tym dielom, ktory si nasiel v e-shope, pretoze by to nemuselo sediet. Skus zistit presny typ hlavoveho zlozenia na tvojom biku a zisti ci sa da kupit aj po castiach. Ja by som to na tvojom mieste poskladal takto, samozrejme aplikoval dostatocne mnozstvo vazeliny - cim viac, tym lepsie - co sa vytlaci von, lahko utries handrou. Ak sa jadzdi, hlavko je dobre raz za rok vycistit a uvidis ako to bude vyzerat pri dalsom cisteni a potom sa rozhodnes co dalej.
18.03.2018 - 13:16:34
00
To tesnenie je iba nasadene na konuse hlavoveho zlozenia,normalne je pohyblive pri skladani.Vyzera to ako by si jazdil s povolenym hlavkom,a preto konus vpredu sadol hlbsie a tesnenie povolilo.Skus ho z druhej strany,kde nie je roztrhnute od konusu oddelit,a zajdi do servisu,mohlo by sa tam take najst. Mas aj moznost to neriesit a urobit co radi myabarth.
19.03.2018 - 01:11:40
01
Ja na svojom mam to tesnenie pevne zlepene s kuzelom, riesenie je fakt len zistit ake je to hlavove a ci sa da dokupit samostatny kuzel. Ja mam FSA NO. 9 a ten kuzel sa neda kupit samostatny, a univerzalne co sa predavaju su vzdy bez tesnenia, no tam treba davat pozor aky uhol ma lozisko. Ale ja by som to tiez neriesil a dal dostatocne mnozstvo vazeliny, najlepsie co najodolnejsej proti vymyvaniu vodou a jazdil.
19.03.2018 - 08:13:48
00
urcite by som to nemenil samostatne, pravdepodobne nebude sediet uhol s loziskom. Ale akonahle je nad tym zapuzdrene lozisko v hlavovom zlozeni, tak by som to tesnenie neriesil, viacej vazeliny a jazdit, nic sa tomu nestane.
A ak mas vnutorne zly pocit, ze sa tam bude dostavat bordel, tak to pories tym mini blatnickom vo vidle ;)
25.03.2018 - 20:46:35
00
keyboard_arrow_up