[quote=""]
to si stastny clovek, Ja bile pecivo nejem, ja si peciem sam chlieb celozrnny..ja teln ten vacsinou...A inak ono su skoro vsetky peciva co sa tyka energetickej hodnoty dost podobne..........kedze chodim na bike, do posilky...musim daco jest a nejest sacharidy a sportovat-to nejde k sebe. Mozno keby som nesportoval, telo by si nepytalo jest a mozno by som prezil aj s 7000kJ na den..Teraz zas rozmyslam nad strategiou, jest vela, aby som telu povedal, ze ma vsetkeho dost a nemusi setrit energiu a ukladat kazdy gram co zjem....Cez sviatky sa mi to celkom darilo :) VYsledok sa dostavil, pribral som :)..Tento mesiac chcem ist si zmerat aerobnu zonu do proefektu - potrebujem daky odrazovy mostik, nech je ten sport pre mna efektivnejsi, ked uz s tou stravou som v koncoch...
05.01.2015 - 18:47:29
00
syn ked išiel trenovať tak dávnejšie praktizoval ... dal do mixera piškoty a do toho pol litra vody a exol to...a kocky ma jak svina aj napriek tomu .... vela závisí aký máš metabolizmus a to znamená či máš 19 alebo si starý
05.01.2015 - 20:59:30
00
ja nieco take davam skoro rano pred treningom,akurat to nemixujem,len namacam.
05.01.2015 - 21:58:05
00
ja som podcenil clycidy a prišiel som dosť o svalovinu.. stehno som padol z 65 cm na 55cm :-) ale...všetko zlé je na niečo dobré
06.01.2015 - 15:37:29
00
ja som podcenil clycidy a prišiel som dosť o svalovinu.. stehno som padol z 65 cm na 55cm :-) ale...všetko zlé je na niečo dobré
06.01.2015 - 15:37:29
00
To je dosť 10 cm na stehne pri 13 kg ako si písal. To by som povedal že si musel mať aj masne stehná :) :)
06.01.2015 - 15:47:38
00
JohnySVK: Pozor na tu energeticku hodnotu, vela ludi robi chybu v tom, ze jedlo posudzuju len podla podla poctu kalorii. To je prilisne zjednodusovanie, velmi vela zavisi od skutocnej nutricnej hodnoty potravin (pomer aminokyselin, glukozy, fruktozy, mnozstvo vitaminov atd.). Ked to prezeniem do extremu, tak clovek ktory sa stravuje extremne "chudobnou" stravou (rafinovane cukry, biele pecivo) moze mat dostatocny alebo aj nadmerny denny prijem kalorii a pritom byt chronicky "podvyziveny" kedze jeho telo ma nedostatok toho co skutocne potrebuje pre regeneraciu a rast. Zaklad je konzumovat co najviac potravin v prirodzenom stave, co najmenej tepelne upravovanych, konzervovanych vo vseobecnosti denaturovanych, kedze to je strava na ktoru je nase telo za miliony rokov evolucie prisposobene.
06.01.2015 - 15:52:51
01
maxipayne to su celkom velke rozdiely v cm. ja som tiez dal dolu svalovu hmotu ale hlevne brucho islo dost dolu, este ze su opasky a aj mna caka nakupovanie L veci. a ako nabrat svalovu hmotu nejak nemam chut a ani cas riesit som rad ze si najdem cas na bicykel, pri robote dvoch chalanoch a ´´zene´´ este ze mi to zatial akceptuje a aj podporuje ma v tom, bo som doteraz riesil len sedenie a tv
06.01.2015 - 17:11:41
00
Ak chce dakto so sebou nieco spravit, ci uz zhodit kila alebo len sa len proste prirodzene stravovat, tak nech sa pusti do citania clankov od tohto pana. Mne to pomohlo vo vela oblastiach. Len tento rok som zhodil 20kg a pritom sila ide stale len a len hore. Tie mainstreamove dogmy, ze sportovec musi zozrat pol kila sacharidov denne uz teraz neznasam. Su to bludy a clovek si akurat tak v dlhodobom meritku uplne odpise zdravie ( o tom viac tu http://knihy.abz.cz/imgs/teaser_pdf/4449788074324956.pdf ).
Odkedy valim na tuk, tak mam vyssi vykon a nizsiu spotrebu ak to mam takto hlupo nazvat. Hlavne ak sa niekto do toho pusti, tak pomaly. Prejst z beznej stravy na nizkosacharidovu treba postupne. Hlavne sa neklamte celozrnnym pecivom. Pecivo, cestoviny atd nejem uz viac ako pol roka absolutne mi to nechyba. Prave naopak.

K pecivu:

Dnešné celozrnné obilniny sú podvyživené a väčšinou nijako neupravené, takže nielenže nedodajú telu potrebné živiny, ale ešte ich aj vo väčšej miere z tela odoberú vplyvom antinutrientov. Nehovoriac o zvyškoch toxických pesticídov, ktoré sa nachádzajú v obaloch zŕn ako výsledok monokultúrneho pestovania obilnín. Pesticídov sa síce môžete zbaviť rafináciou obilnín, ale vtedy vám zasa neostanú žiadne živiny a jediné čo získate, je mŕtva potravina s vysokým glykemickým indexom a náložou.

zdroj: http://www.martinchudy.blogspot.sk/2014/02/ako-polnohospodarstvo-pretvarovalo-nase.html?m=1

No a tu je to hlavne:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/spoznajte-novu-fyziologiu-a-jej-vyhody.html
18.09.2015 - 15:19:04
01
Marinada : s tým Zlatošom by som si taký istý nebol. Ked si prečítaš viac jeho článkov, zistíš že už tvrdil všetko možné. A nazvať prirodzeným stravovaním namiesto jedla proteínový prášok, to je dosť zaujímavé tvrdenie :). Ale v každom prípade nikomu to nezakazujem. Mne osobne stačilo vysadiť sladenie, sladké vody, sladkosti a pod. a mám o 33 kg menej. A sacharidy jem stále, samozrejme aj bielkoviny a tuky. A výkon ide tiež hore :) A teraz " babo raď "
18.09.2015 - 17:17:17
00
Jasne, ze sa netreba riadit jednym zdrojom. O low-carb vyzive som precital toho vela a mam jasno. U mna lepok a sacharidy nemaju miesto. Teda len v uplne minimalnej miere. Ziadne prasky ja nejem. Prirodzena strava je taka, na aku sme boli od prirody nastaveny. To isto nieje bigmac a cola. Ono v samej podstate je mne uplne fuk co kto je. Poradim ked mozem a je zaujem ale nic viac. Mam vysledky, takze si to mozem dovolit.
18.09.2015 - 17:22:58
00
Ja citam tiez blogy Vlada Zlatosa ale sledujem aj Fcb stranku Mudr. Michala Pijaka :)
20.09.2015 - 08:01:02
00
Ak chce dakto so sebou nieco spravit, ci uz zhodit kila alebo len sa len proste prirodzene stravovat, tak nech sa pusti do citania clankov od tohto pana. Mne to pomohlo vo vela oblastiach. Len tento rok som zhodil 20kg a pritom sila ide stale len a len hore. Tie mainstreamove dogmy, ze sportovec musi zozrat pol kila sacharidov denne uz teraz neznasam. Su to bludy a clovek si akurat tak v dlhodobom meritku uplne odpise zdravie ( o tom viac tu http://knihy.abz.cz/imgs/teaser_pdf/4449788074324956.pdf ).
Odkedy valim na tuk, tak mam vyssi vykon a nizsiu spotrebu ak to mam takto hlupo nazvat. Hlavne ak sa niekto do toho pusti, tak pomaly. Prejst z beznej stravy na nizkosacharidovu treba postupne. Hlavne sa neklamte celozrnnym pecivom. Pecivo, cestoviny atd nejem uz viac ako pol roka absolutne mi to nechyba. Prave naopak.

K pecivu:

Dnešné celozrnné obilniny sú podvyživené a väčšinou nijako neupravené, takže nielenže nedodajú telu potrebné živiny, ale ešte ich aj vo väčšej miere z tela odoberú vplyvom antinutrientov. Nehovoriac o zvyškoch toxických pesticídov, ktoré sa nachádzajú v obaloch zŕn ako výsledok monokultúrneho pestovania obilnín. Pesticídov sa síce môžete zbaviť rafináciou obilnín, ale vtedy vám zasa neostanú žiadne živiny a jediné čo získate, je mŕtva potravina s vysokým glykemickým indexom a náložou.

zdroj: http://www.martinchudy.blogspot.sk/2014/02/ako-polnohospodarstvo-pretvarovalo-nase.html?m=1

No a tu je to hlavne:

http://www.vladozlatos.com/blog/clanky-o-zdravi/spoznajte-novu-fyziologiu-a-jej-vyhody.html


sorry ale mne to pripada len ako dalsia kniha autora co sa skryva za svoj titul a chce zarobit na tom ze objavil nieco revolucne tak ako tomu bolo od 70tych rokov stovky krat. zahali ta na oko zaujimavymi "faktami" a nepodlozenymi dogmami aby ti nakoniec ukazal dietu ktora je zalozena na energetickom deficite.

tato kniha http://www.amazon.com/Racing-Weight-Lean-Performance-Series/dp/1934030996 by vam to vcelku dost mohla vyjasnit co sa tyka roznych diet. na rozdiel od tejto mozgo knihy uvadza aj zdroje studii na obhajobu svojich tvrdeni takze si to moze clovek aspon overit.
22.09.2015 - 07:45:13
02
Mne pomohlo staré známe: "Cica nežer, cica makaj!" 02/2015 bola moja váha 100+/-2kg. Obmedzil som cukor, "nepoznám" už colu ani iné sladené nápoje, mierne som obmedzil pečivo a chlieb, no nič drastické, k tomu bicykel. Teraz mám 88+/-2kg. Chudnem možno pomaly, no nestrácam silu, kondička mi išla rapídne hore, celkovo sa cítim oveľa lepšie. Nemám naštudované o chudnutí takmer nič.
22.09.2015 - 08:04:07
04
ked mas z coho tak sa to lahko chudne :) ale tych poslednych 5 kg k cielu to byva najhorsie :)
22.09.2015 - 08:06:26
00
keyboard_arrow_up