co tak dychat ustami :roll:?


Ved to robim, ale to tecie. Normalne ako z vodovodneho kohutika, ked Ti preteka (neleju sa zase litre "slz z nosa") :)
01.09.2007 - 13:02:43
00
co tak dychat ustami :roll:?


asi nevies co je alergia, vsak?


olliek: behni k alergologovi, chyba ak si u neho este nebola ked vies o svojej alergii. neliecena moze prejst az do astmy a to veru sranda neni. ten ti povie co mas za alergiu a urci ti liecbu (ci uz nejake kvapky do nosa alebo tabletky) - s nasadenou liecbou potom uz budu vylety bikom v pohode


Diky moc respo ... priznam sa, ze som u alergologa este nebola. Zacala som to sledovat az tento rok na konci jari, zaciatku leta, ze v robote som kychala viackrat za den a potom som zistila, ze za oknom mame repku olejku ... ale som myslela, ze to nebude ono. No a "bikovat" som zacala tak poriadne este len teraz zaciatkom jula, takze predpokladam, ze to je alergia a nie nieco ine. Moj poloviciak ma alergiu, aj potvrdenu lekarom, ale na bicykloch veru nema ziadne problemy, ale doma ano. Ja naopak ... asi veru zbehnem k doktorovi, alebo zatial docasne zbehnem do lekarne, mozno maju cosi volnopredajne - lebo ja nemam ani kasel, ani oci neslzavia ... alebo tampony do nosa :roll: :lol:
01.09.2007 - 13:09:24
00
mne zacnu tiect slzy z oci aj nosa ale to az pri rychlosti okolo 60 a viac

Aj ja som mal podobny problem. Pri vysokej rychlosti mi slzili oci, ale okuliare to vyriesili.

Co sa tyka "vody" z nosa tak to iba v zime. Nepomoze nic ine ako Vibrocil (kvapky) a pocas jazdy balik vreckoviek.
01.09.2007 - 13:55:47
00
mne zacnu tiect slzy z oci aj nosa ale to az pri rychlosti okolo 60 a viac

Aj ja som mal podobny problem. Pri vysokej rychlosti mi slzili oci, ale okuliare to vyriesili.

Co sa tyka "vody" z nosa tak to iba v zime. Nepomoze nic ine ako Vibrocil (kvapky) a pocas jazdy balik vreckoviek.


No taketo cosi potrebujem ... ale Vibrocil existuje aj nejaky pre alergikov? Lebo ja upchaty nos praveze nemam ... No idem trosku zagooglit :-)
01.09.2007 - 14:01:09
00
Ja mavam tiez alergiu tak na konci maja- asi hlavne na travu a jej podobne zeliny. Teceniu soplov a inym neprijemnostiam sa snazim vyhnut tak, ze nejem sladkosti, nepijem mlieko a mliecne virobky-totiz podporuju tvorbu hlienov ( sople, chrachle atd ). Takto sa to da celkom zvladat.
01.09.2007 - 14:26:12
00
No zatekanie je sviňa. V prírode bez pardónu odporúčam zvládnuť tú techniku zapchať jednu dierku druhou vyfúknuť bokom. Rýchle účelné, po nejakom zácviku sa už ani nezasviníš. :lol: Ja až tak nezatekám, ale miesto vibrocilu občas ráno večer fúkam do nosa vincentku. v lekárni dostať takú malú fľaštičku s rozprašovačom do nosa. Raz kúpiš a už len dolievaš.
01.09.2007 - 19:12:17
00
ja mam skor opacne problemy, teda mal som niekedy v maji... ked sa bikujem, tak nemam ziadne priznaky alergie, ale ked zastanem a chvilku postojim, tak zacnem kychat a soplit, potom radsej rychlo nasadnem na bike a bikujem dalej...
01.09.2007 - 20:07:34
00
Ja mavam tiez alergiu tak na konci maja- asi hlavne na travu a jej podobne zeliny. Teceniu soplov a inym neprijemnostiam sa snazim vyhnut tak, ze nejem sladkosti, nepijem mlieko a mliecne virobky-totiz podporuju tvorbu hlienov ( sople, chrachle atd ). Takto sa to da celkom zvladat.


Som sa strasne pobavila na tych "chrchloch" :P :P :P
No to som netusila, ze mliecne vyrobky toto robia ... mlieko nepijem, ale jogurty veru papam kazdy den ... :shock:
01.09.2007 - 21:01:24
00
No zatekanie je sviňa. V prírode bez pardónu odporúčam zvládnuť tú techniku zapchať jednu dierku druhou vyfúknuť bokom. Rýchle účelné, po nejakom zácviku sa už ani nezasviníš. :lol: Ja až tak nezatekám, ale miesto vibrocilu občas ráno večer fúkam do nosa vincentku. v lekárni dostať takú malú fľaštičku s rozprašovačom do nosa. Raz kúpiš a už len dolievaš.


Velmi sa mi paci Tvoje kvetnate rozpravanie, uz v jednej teme pred tyzdnom ma to oslovilo :)
Ale k teme: vidim to tak, ze sa to skor ci neskor budem musiet naucit, inac nebude zo mna ten pravy "biker", resp. biker-ka :cry:
Hmmm, lenze to je voda, to neni takej hmoty, ze by to malo "letiet" bez problemov ... prirovnaj to k tomu, ako ked z pohara rychlym tahom vylejes dajme tomu kecup alebo horcicu a potom len vodu - ta voda nema taku drahu letu ... no, nieco na tom bude :idea:
A kde mam trenovat - byvam v byte. Na balkone alebo vo vani? :lol:
01.09.2007 - 21:05:42
00
ja mam skor opacne problemy, teda mal som niekedy v maji... ked sa bikujem, tak nemam ziadne priznaky alergie, ale ked zastanem a chvilku postojim, tak zacnem kychat a soplit, potom radsej rychlo nasadnem na bike a bikujem dalej...


Treba to brat tak, ze je to Tvojim hnacim motorom :) ... zastanes, zagebris sa, ides, so OK ...
01.09.2007 - 21:07:28
00


Hmmm, lenze to je voda, to neni takej hmoty, ze by to malo "letiet" bez problemov ... prirovnaj to k tomu, ako ked z pohara rychlym tahom vylejes dajme tomu kecup alebo horcicu a potom len vodu - ta voda nema taku drahu letu ... no, nieco na tom bude :idea:
A kde mam trenovat - byvam v byte. Na balkone alebo vo vani? :lol:


Voda, kečup fšetko jedno. Keď riadne fúkneš je z toho aerosól. 8)
trénovať odporúčam hocikde, ale hlavne do vedierka. :twisted:
01.09.2007 - 21:20:54
00
Voda, kečup fšetko jedno. Keď riadne fúkneš je z toho aerosól. 8)
trénovať odporúčam hocikde, ale hlavne do vedierka. :twisted:


Alebo z balkona ... :idea:
01.09.2007 - 22:26:57
00
Fuuuuuj ake nechutnosti tu riešite :shock:
01.09.2007 - 22:43:51
00
no ja mam tieto problemy len ked je chladnejsie. ale tiez je to alergickeho povodu. celkom mi pomaha zodac alebo xyzal. a ked je uz ozaj chladno tak len sal cez tvar aby nefukalo na dutiny.
vyfukovanie jednou dierkou je super. hlavne to vie potesit ak niekto ide za tebou a ty uz zo zvyku... aale to je uz iny problem. a niekedy je celkom sranda ako to vydrzi dlho plachtit vo vzduchu ked to spravis vo vyssej rychlosti :wink: len sa treba poriadne otocit dozadu a nebyt lenivy lebo to moze mat neblahe nasledky. a otacat sa napravo ked si na ceste- niektori soferi by si to mohli zobrat osobne ked zasiahnes ich celne sklo :lol:
02.09.2007 - 11:26:20
00
navrhoval by som tu pridat anketu s otazkou
Si alergik/astmatik ?
- Ano
- Nie
02.09.2007 - 11:28:52
00
keyboard_arrow_up