http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2010082501
25.08.2010 - 13:14:28
00
Bohuzial je vela ludi, co napokon aj nektori na spominanom webe priamo pise, ktori si myslia, a su presvedceni do hlbe duse, ze cesty su len pre auta, prip. motocykle. Takym ludom by som bral dozivotne vodicak a to bez ohladu co sa stalo, pretoze mat takyto nazor sposobuje len a len problemy. V zahranici sa toto stava tiez, ale v zasade nikto s cyklistami problem nema, ovsem v CR a SR tie problemy su neustale :n: (nekomentujem konkretny pripad, nevieme co sa presne stalo, avsak zavod bez uzavretia vyzaduje davat pozor, aj ked neprikazuje mat odrazky a pod. vecicky.) .. je mi len smutno z tych, co prispievaju do diskusie ..
25.08.2010 - 13:28:34
00
Ťažko súdiť z toho čo napísala jedna strana alebo druhá, je to slovo proti slovu. Ale aby balík rezal zákrutu v protismere za neuzatvorenej premávky, bola otázka času kým sa niečo nestane. A to napadnutie (ak je to pravda) ani nekomentujem.
25.08.2010 - 13:38:36
00
Myslim, ze to bolo takto, ako pise jeden clovek( Petr86) ... a to hovori za vsetko ..

-- cut

Komentář ze dne: 25.08.2010 13:01:09 Reagovat
Autor: Petr86 - Petr86
Titulek:komentář účastníka závodu
Výklad z pozice účastníka závodu:

V daný moment jsem jel ve skupince pozadu. 8 lidí po pravé straně ve dvojicích. Za námi ford transit s označením konec cyklistického závodu. Nás předjížděli motorkáři, rychle, ale bezpečně s odstupem. Někteří bez poznávaček. Nic zvláštního. Sice kdyby se potkali s takovou skupinou v zatáčce, tak by asi vznikla vyhrocená situace, ale v naší pozici poslední skupiny se s tím počítá a podle toho se jedná.

Tato skupina dojela za konvoj doprovodných vozidel a snažila se dostat přes peloton dopředu. Peloton hlídal policejní motocykl a ford mondeo. V danou situaci tam skupina motorkářů neměla co dělat. Tato skupina ale nehodu nezpůsobila

Takže si to sypeme vzádu a najednou vidíme stojící cyklisty a zmatek. Okamžitě, poté co jsem zjistil co se stalo v důsledku nedostatečného zabezpečení závodu jsem si sundal čísla. Nikdo z mého týmu neměl nejmenší ochotu dál pokračovat. Ti cyklisté kteří pokračovali jsou bandou idiotů, prodejných kur_v. Idioty najdete všude. Tím apeluji především na hradecké negramoty. Jejich "leader" pi_čus Petr Benčík řekl, že ho nezajímá co se stalo, že si přijel pro peníze. Jestli tohle někdo z hradeckých čte ať si sáhne do svědomí co se stalo cca měsíc zpět v Rokytnici při závodech. Rád jim to připomenu.

Nechci hanit motorkáře, ten z toho byl otřesen, měl krásnej starej stroj z roku 1976 a určitě neměl amibici závodit v provozu.
Určitě se těším na jeho video, zajímá mě jestli policejní mondeo, které jelo před pelotonem bude vystříhnuté nebo ne. Po pádu jsem se bavil s jeho posádkou. Ti řekli že motorkář nejel rychle - jinak by to celé taky dopadlo jinak, ale říkali že odkláněli protisměrný provoz a instruovali řidiče k zastavení. Veškerá auta v protisměru jedoucí vždy stála. Nechápu proč motorkář jel. Pokud policista nařídí stůj, tak musíš stát. Tečka. Pokud jedeš, jedeš protiprávně.

a reakcia

Komentář ze dne: 25.08.2010 13:16:58 Reagovat
Autor: Pat Bateman - georgetown
Titulek:Re: komentář účastníka závodu
Díky za rozumný pohled z druhé strany, ale nemůžu si odpustit reakci na nesmyslné zakončení.

Prohlášení "odkláněli protisměrný provoz a instruovali řidiče k zastavení" je nesmyslné - sražený motorkář jasně psal, že jeli policajti a rukou ukazovali "obecně známé" gesto pro snížení rychlosti - dlaní dolů. Policie nemůže "instruovat k zastavení" - může pouze zastavovat. Zákony jí jiné nástroje nedávají.

Nikoho nezastavovali, tudíž ostatní mohli pokračovat v jízdě. Bohužel vám to dávalo falešný pocit jistoty, sucha a bezpečí a nějak jste zapomněli, že i vy musíte dodržovat pravidla silničního provozu alespoň do té míry, abyste neohrožovali sebe a ostatní.

-- cut
25.08.2010 - 13:41:22
00
nemam slov :worried: vobec nechapem (policia cr nemoze zastavit premavku?)
25.08.2010 - 13:46:26
00
no vychadza mi z toho, ze to organizatori aj policia doje..li :( :worried: :x
25.08.2010 - 13:49:41
00
mate niekto video?co natocil ten motorKAR
25.08.2010 - 14:02:18
00
video je vraj na polícií ako dokaz, takže sa nešíri.. z tých záberov je ale vidieť balík v protismere takže ich chyba bohužial..
pripadá mi to ako spojenie neskutočnej chyby organizátora, neschopnosť polície a arogancie závodníkov..
25.08.2010 - 14:20:42
00
ked toto sa stane na pretekoch kde startuju profi teamy tak co sa moze potom vsetko stat na open
25.08.2010 - 14:28:47
00
A jak sa toho chytili media .. hned motorkar je div nie vrah :x ..

edit: aha, inde to bolo , toto :

ČTK údajně ověřuje pravost zpráv, v tomto případě se na to vys...
Zprávu převzali z webu AC sparta a dále jí prodávali, podle vedoucího sportovní rubriky, která správu vydala nevidí důvod se omlouvat za ověřenou zprávu předanou ostatním sdělovacím prostředkům.
AC Sparta dle vyjádření:
Dotaz: Otiskli jste zprávu o nehodě, byl jste této nehodě přítomen?
Odpověď: nebyl jsem tam jen nám to volal přímý účastník.
Dotaz: opravíte vaši zprávu a omluvíte se?
Odpověď: Není za co motorkář byl v protisměru, byl jsem u toho.
Dotaz: říkal jste že jste na místě nebyl a nyní říkáte že jste na místě byl.
Odpověď: Polibte mi prdel.
Co tedy, dle mého zažalovat AC Sparta za pomluvu, ČTK za poskytování neověřených zpráv, pořadatele za nezajištění závody, cyklisty za napadení.
Držím palce a těším se na pokračování.


Naposledy upravil lto dňa 25.08.2010 - 14:33:28, celkovo upravené 1 krát.

25.08.2010 - 14:29:41
00
Sledujem to na českých forach už od pondelku. pravda bude asi niekde uprostred medzi názormi cyklistov a motorkárov.
Mňa zaráža fakt že skupina motorkárov predchádzala peleton.Podla môjho názoru to je ak mám iba trochu zdravého rozumu NEPREDSTAVITELNE!!! Tu sa ukazuje čo sú to za ludia čo sedia na tých mašinách! Aj ked trať nie je uzavretá čo ak to začne robiť kamion s vlekom.
25.08.2010 - 14:30:49
00
taky komentar som nasiel na jednom cyklistickom fore:

Přemýšlím proč nás většina motoristů nemá ráda,že by kvůli tomu že se na cestě neumíme chovat,že jezdíme vedle sebe,jsme věčně nalití pivem,nebo jsme navlečeni v ***** hadrech s vycpanou okurkou ?

:emo: komentar ceskeho cyklistu :emo:

doteraz cesi sa mohli schvalit organizovanim pretekov ale teraz?
25.08.2010 - 14:34:33
00
No, faktom je, ze v Rakusku uz na cestaku mozes jazdit vo dvojici vedla seba .. ma to svoju logiku ... Dalsia vec, ze ako cestny cyklista casto musis jazdit tak, ze tvoris viac ci menej prekazku na ceste a to z dovodu, aby ta vobec registrovali a obehli (inak ta liznu a padnes), a hlavne kvoli stavu ciest. Aj preto jazdim autom prevazne v lavom pruhu v meste (min. 2x som na aute rozbil koleso, pretoze tam bola diera).

No ale tuna slo o nieco ine ... mozno su ceski cestni cyklisti skutocne dost agresivni :P
25.08.2010 - 14:40:20
00
niektory cyklisti su fakt nedisciplinovany vcera som skoro jedneho presiel a to som za nim isiel 40km/h a cakal na vhodnu prilezitost ze ho obehnem a ked ho obehujem dobre ze nie v protismernej hrobly ;) a on ako sa otoci tak vojde mi az do druheho pruhu a este aj stlaci prednu brzdu dobre ze nepreletel cez predne :$ ale toto je uplne ine lebo tam startovali profici a bol to pretek vsade sa najdu debily na aute , motorke a bicykli ^_^



sory za vyjadrovanie som zvychodu keby dakomu vadilo(hrobla-priekopa
25.08.2010 - 14:52:46
00
Mna najviac seru soferi autobusov....prejde okolo vas tak ze vam skoro ucho lizne :D ...nechcem si ani predstavit ze by som v tej chvili mal obchazat nejaku jamu....
25.08.2010 - 17:18:30
00
keyboard_arrow_up