Mne osobne sa veľmi páči, že keď sa porovnáva kondičný vek z Garminu, porovnanie 57 ročný atlét vs. 20 ročný „zdochliak“ je úplne korektné (aj keď šanca, že referenčná úroveň je nastavená takto je pomerne žiadna). V pretekoch sa už ale takto medzigeneračne výkony porovnávať nemôžu a navyše +- rovnaký výkon voči umiestneniu vôbec nedokazuje kvalitu štartového poľa, ale jednoznačne určuje kvalitu jednotlivca. Mňa by skôr zaujímal reálny, alebo kľudne aj virtuálny duel tréningových prístupov v rámci Haute Route Alps - lebo keď pozerám do výsledkov, asi by som si skôr 100x hryzol do jazyka, ako použil frázu „si slabý jak čaj“ ...
01.02.2022 - 09:52:59
11
ivan chcela by som mať tvoje sebavedomie. Porovnávať sa s Bermalom chce už riadnu dávku kuráže. Obávam sa však, že v tvojom pripade to nie je kuráž, ale nevedomosť. Bernal a ani žiadny iný top pretekár nejazdí všetky tréningy tak ako ty, full gas - all out.
Na margo pretekov, kedy si sa naposledy zúčastnil pretekov a kedy si naposledy vyhral? Porovnávaš sa iba s miestnou domácou komunitou. Všetci sa poznáte a na pretekoch sa strážite. Príď pojazdíť do ČR alebo na Mallorku nejaké segmenty. Garantujem ti, že budeš rad ak zajazdíš nejaký miestny segment tak že budeš v prvej 50tke svojej vekovej kategórie. Možno však naozaj máš na to urobiť čas v top 5 svojej vekovej kategórie, napríklad vo výjazde na Randu. V takom prípade ti prvá zatlieskam.
01.02.2022 - 09:53:27
01
Zas si mimo. Neporovnávam sa s Bernalom. Chcem len na ukažke jeho treningu povedat že drístaš ked vraviš že nie su cyklisti respektíve takých nepoznáš s náročnými mnohohodinovými ,,sebazničujucimi,,, ,,apokaliptickými,, ... ako povedal napr. Bernal treningami,

miestny segment ? Kristínka - mam napr. KOM v stúpaní na najfrekventovanejšej ceste na východe kade sa okrem všetkých košických, ... nadupancov do 35 nad 35 rokov prehnal aj peloton s pretekármi kontinentálnych tímov - ked už si vytiahla Stravove KOMy a zas si tým spôsobila že sa chválim - ale nedá mi nereagovať na tvoje hejtovanie hlúposťami - podobne ako Stax, ...

Prílohy:

segment.PNG
segment.PNG 659.18 KiB thumb_up0thumb_down

na Strave.PNG
na Strave.PNG 113.27 KiB thumb_up-1thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 01.02.2022 - 10:30:57, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2022 - 10:11:49
01
branomelis Zas takto by som to neformuloval, pri nejakej povedzme strednej hmotnosti 70-75kg stredne priemerneho amaterskeho zavodnika je to naozaj slusne tempo, resp. vykon, o to viac na rovnej ceste bez nejakeho dlhsieho sustavneho stupania kde neni az taky problem udrzat ten vykon. Naviac v Ivanovom veku, fakt cest vediet v takom veku tak jazdit, teda pokial su podavane informacie pravdive a vykony objektivne realne/nepresnost watmetra a pod. Tu vsak nanestastie ide o nieco ine... :x
01.02.2022 - 10:13:51
00
utorkove intervaly s ERG... uz chapem preco su tolki nadseni zo SaCalobry... live to musi byt super stupanie.

Príloha:
SaCalobra.JPG
SaCalobra.JPG 27.45 KiB thumb_up0thumb_down

Prílohy:

SaCalobra2.JPG
SaCalobra2.JPG 90.72 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2022 - 10:36:43
00
To je samozrejmé Jaiub, že v určitom veku sú takéto výkony skôr obdivuhodné. Len ma tam zaráža tá vysoká početnosť tých zničujúcich tréningov. Tie výkony sú jedna vec, ale zaráža ma vždy ten hrozný srdcový tep. Tam sú priemery 160 bpm a výkon 240-260W. Samozrejme ja musím jazdiť ešte vyšší výkon, lebo mám až 80kg, čiže som ťažký, ale zas ja cestu nejazdím absolútne a tých 250W jazdím skôr na endure, ale to naozaj len do pohody, lebo cestou dolu sa natrápim omnoho viac na 2-7 kilometroch.
01.02.2022 - 10:39:05
00
tep je síce zaujímavá vec ale podstatný je pretekový výkon vo W/kg to znamená že v treningu ideš teraz v únave hodinu 263 W, ak príde pretekové obdobie máš o 7 kilo menej /68/tak ti výkon vyskočí na 4,2 dalšia vec stále porovnávaš môj absolutny vykon a svoj bez ohľadu na vekovú kategóriu v ktorej súťažiš - mojich 4,2 W/kg odpovedá tvojim 5 W/kg čo chodia pretekári v tvojej mladšej kategórii ak chcú vyhrat pripadne byt na bedni, tam potrebuješ väčší nájazd 10 OOO km - 12 000 km prípadne počet hodín tomu odpovedajúci a z toho väčšieho objemu musí byť 20 - 30 % okolo a nad ANP alebo musíš mať väčší talent a možeš mat trening polarizovanejší - viac km menej intenzívnych a kilometrov /hodín/ okolo a nad ANP možeš mat menej, 10 - 15 %
01.02.2022 - 10:55:08
00
Hosť napísal:
podstatný je pretekový výkon vo W/kg to znamená že v treningu ideš teraz v únave hodinu 263 W, ak príde pretekové obdobie máš o 7 kilo menej tak ti výkon vyskočí na 4,2

Jasne, len tak si poskoci a mozno aj rovno zaskace odzemok :clap:
01.02.2022 - 11:00:10
01
gebula napísal:
Mne osobne sa veľmi páči, že keď sa porovnáva kondičný vek z Garminu, porovnanie 57 ročný atlét vs. 20 ročný „zdochliak“ je úplne korektné (aj keď šanca, že referenčná úroveň je nastavená takto je pomerne žiadna). V pretekoch sa už ale takto medzigeneračne výkony porovnávať nemôžu a navyše +- rovnaký výkon voči umiestneniu vôbec nedokazuje kvalitu štartového poľa, ale jednoznačne určuje kvalitu jednotlivca. Mňa by skôr zaujímal reálny, alebo kľudne aj virtuálny duel tréningových prístupov v rámci Haute Route Alps - lebo keď pozerám do výsledkov, asi by som si skôr 100x hryzol do jazyka, ako použil frázu „si slabý jak čaj“ ...


len matt tu porovnáva garminové hodnotenie - presahujete svoje možnosti, ... všeobecne majiteľov garminov teda aj menej športujucej populacie - každeho kto si kupi garmin a medzi nimi su od veľmi dobre trenovaných až po lenivych zdochlakov - tak tym ked vypiše že presahuju svoje možnosti tak ich to može po par treningoch odrovnat kym mne to može garmin vypísať že 4 dni volne pritom možem ist o dva dni opat hodinu 3,2 - 3 W/kg na prahu, a dalšie dva opat, dalšie dva zas podobný výkon hodinu a pol a furt vypisuje presahujete svoje možnosti a 4 dni volne, 6 hodinovým treningom 2,8 W/kg, 3 hodiny 3,2 W/kg sa tvoja trenovanost posunie tak že to co vypisuje garmin pri hodinových, 1 a pol hodinových výkonoch okolo prahu že presahujete svoje možnosti potom neplatí, samozrejme že výkony budu pri 1, 1 a pol hodinových dávkach väčšie ako pri 6, 3 hodinových hoci furt vypisuje že ,,prah,,


Naposledy upravil Hosť dňa 01.02.2022 - 11:13:13, celkovo upravené 1 krát.

01.02.2022 - 11:05:17
00
Hosť napísal:
Zas si mimo. Neporovnávam sa s Bernalom. Chcem len na ukažke jeho treningu povedat že drístaš ked vraviš že nie su cyklisti respektíve takých nepoznáš s náročnými mnohohodinovými ,,sebazničujucimi,,, ,,apokaliptickými,, ... ako povedal napr. Bernal treningami,

miestny segment ? Kristínka - mam napr. KOM v stúpaní na najfrekventovanejšej ceste na východe kade sa okrem všetkých košických, ... nadupancov do 35 nad 35 rokov prehnal aj peloton s pretekármi kontinentálnych tímov - ked už si vytiahla Stravove KOMy a zas si tým spôsobila že sa chválim - ale nedá mi nereagovať na tvoje hejtovanie hlúposťami - podobne ako Stax, ...

Ja som nenapísala "apokaliptickými". Pre Bernala to bola iba otázka dĺžky jazdy. Jeho výkon a tep bol pre teba nepredstaviteľný. Ako tu už napísal niekto iný pre neho to bola Endurance jazda v Z1 a Z2. naproti tomu všetky tvoje jazdy sú na úrovni 84-85% s Reserve HR. A to je ten rozdiel, ktorý nechceš pochopiť.
Porovnávať "najfrekventovanejšiu cestu na východe" s frekventovanosťou segmentov na Malorke je skvelý vtip :lol: Absolútne nemáš šajnu čo porovnávaš. Tu na Malorke aj segment v najväčšom zapadákove má tisícky prejazdov. Konkrétne výjazd na Randu má rebríček viac ako 54.300 menami. Spomínaná SaCalobra má viac ako 86.350 menný rebríček. Tvoja Čermeľská má 1.459 menný rebríček. Je to segment s priemerným stúpaním 1,6% takže záleží ako ti tam fúkne do chrbta. Tvoj čas je z roku 2017. Keďže si sa podľa vlastných slov zlepšil, tak by nemal byť problém tvoj čas z 2017 pokoriť.
01.02.2022 - 11:13:04
00
zas sa vykrucaš ,,som nenapísala apokaliptický,, a co je apokaliptický co napísal Bernal ? som šiel na pohodu ? vieš co - it už dakde s tým vykrúcaním
01.02.2022 - 11:15:10
00
Jaiub napísal:
Jasne, len tak si poskoci a mozno aj rovno zaskace odzemok :clap:


presne tak - tažká matematika aj pre teba ? podeľ 263 číslom 75 a potom ho podeľ číslom 68 - o kolko ti poskočí ? z 3,5 na 3,9 A to je hodinové FTP, 20 minútové máš ešte viac ako 3,9
01.02.2022 - 11:20:15
00
Hosť napísal:
zas sa vykrucaš ,,som nenapísala apokaliptický,, a co je apokaliptický co napísal Bernal ? som šiel na pohodu ? vieš co - it už dakde s tým vykrúcaním

Smiešne, že ty píšeš o vykrúcaní sa :lol:
01.02.2022 - 11:24:37
00
gebula inak fair point s HR Alps. mne to pri +-4.2w/kg trvalo 31hodin (ano aj preto o sebe dlhodobo tvrdim ze sa neviem bicyklovat :D ) . toto su borci ktori ma predbehli v kategorii 50-59 ked uz sa ivan chce porovnavat s touto kategoriou...

:bow: a teda ze uplny respekt 9tim PANOM z kategorie 60+ ktori si to prdkali rychlejsie ako ja :bow:

Prílohy:

HR_50_59.JPG
HR_50_59.JPG 285.98 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2022 - 11:31:46
00
Hosť napísal:
Zas si mimo. Neporovnávam sa s Bernalom. Chcem len na ukažke jeho treningu povedat že drístaš ked vraviš že nie su cyklisti respektíve takých nepoznáš s náročnými mnohohodinovými ,,sebazničujucimi,,, ,,apokaliptickými,, ... ako povedal napr. Bernal treningami,

miestny segment ? Kristínka - mam napr. KOM v stúpaní na najfrekventovanejšej ceste na východe kade sa okrem všetkých košických, ... nadupancov do 35 nad 35 rokov prehnal aj peloton s pretekármi kontinentálnych tímov - ked už si vytiahla Stravove KOMy a zas si tým spôsobila že sa chválim - ale nedá mi nereagovať na tvoje hejtovanie hlúposťami - podobne ako Stax, ...


Ani s tou "najfrekventovanejšou cestou" na východe by som veľmi nevyskakoval :D :D
Pár kúskov ľudí tu prešlo viac :D a to som len tak na rýchlo si spomenul na tento segment na východe ;)

Prílohy:

segment.jpg
segment.jpg 208.39 KiB thumb_up0thumb_down

01.02.2022 - 11:35:11
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika)
keyboard_arrow_up