Testy ti objavia ze to tam este je... Potom budu dalsie testy ktore potvrdia zvysenie borelii alebo stagnaciu. Dalej som sa nedostal zatial, len po stvrte testy
06.09.2015 - 20:51:39
00
corsair anarchista precitaj si vsetky moje prispevky v tejto teme a pochopis,ze sa to da vyliecit, vsetko musi ist z tela prec:
1.vsetky bunkove
2.vsetky vnutrobunkove-intracelularne
3.krvne riecistia,lymfy
4.cysty
5.mozog
6.CNS

ked antigen je negative: telo nema preco s boreliou bojovat: kedze transformacia lymfocytov odoznela, na druhej strane moze byt v tele iny patogen:preto treba spravit testy transformacie lymfocytov pre cely zaber: s borelou tam bude vzdy aj nieco ine,kedze imunita ide dokelu


Naposledy upravil canopus dňa 09.09.2015 - 19:28:05, celkovo upravené 1 krát.

09.09.2015 - 19:06:01
00
i.imgur.com

toto su vysledky poslednych testov: 1,5 rocna liecba na antibiotikach vysledok stoji za to ... dotycna osoba trpela zavaznym a tazkym ochorenim s postihnutim nervoveho systemu,pocity derealizacie,depersonalizacie,pocit strachu,depresie,bolesti klbov,chronicka unava,bolesti hlavy,ostala jej este plucna chlamydia,ktora vacsinu sprevadza boreliozu, teraz je zastabilizovana na bylinach, borela je oproti plucnej chlamydii slabucky odvar
09.09.2015 - 19:15:15
00
Ahojte :)už dlhšiu dobu čítam vaše príspevky ohĽadom boreliózy a rozhodla som sa,ze aj ja sa pripojím...už 5ty mesiac mám problémy..všetko to začalo červeným fľakom na nohe,keď dom došla z jazera a mám zistené hraničné hodnoty boreliozy a pozitívne mykoplazmy....ličim sa u Pani Dr Ďurovskej...konečne som sa ku nej dostala...chcela som sa opýtať na tie čierne mušky v oku a či mi niekto vie povedať len tak zhruba koľko trvá taká ličba boreliózy, jamsom v podstate zacala asi pred 18 dňami konečne správnu liečbu..teda dúfam :)
12.10.2015 - 08:16:12
00
niekedy 2 mesiace, niekedy 1 rok, 2 roky 4 roky 10 rokov...podla toho ako je napadnuty system a ake su koinfekcie!!!
poznam pripady,kedy ani po 3 rokoch liecby na standardnych protokoloch,vtedy s prechadza na ine liecebne postupy: na SVK velmi tazko uprednostnovane lekarmi, kedze ti vôbec nevedia ani ako sa to lieci!!!
zaklad je prejst na tinkturovu liecbu po vysadeni ATB:
okrem mycoplazmy (zalezi ktorej,je ich viaceh druhov) ti nezistili ziadne ine koinfekcie? ake testy si si dala robit?
ak iba 5 mesiacov,tak to mas stastie: predpokladam ze ides amox rano,vecer+klacid nasledne zacnes pulzovat....
ak mas mycoplazmu,tak kasel,dusenie,pluca musia byt pekne napadnute, ak teda nemas pohlavnu mycoplazmu,ale aj ta sa vie prejavit: resp. vsetky latentne skryte choroby borela vystreli do nebies....
23.10.2015 - 21:07:05
00
Ďakujem za odpoveď...zatiaľ mám zistenú iba boreliu a myko, erlechiu mi robili a je to negatívne...postupne si asi dám porobiť aj osttané koinfekcie...ano presne tak idem amoxycilin ano vecer, obden klacid rano vecer a ece na myko mam kazdy vecer sporanox som zhruba v polke 2.mesacnej liecby..chodim okrem toho aj na doplnanie bielych krviniek,lebo ich mam uplne malo.ustúpilo mravencie,ale krk aj prsty su take prituhnuté a stále vidim tie čiene musky, su tie musky v poriadku pri borelioze ??
26.10.2015 - 08:17:42
00
floats su jedny zo symptomov: tie pojdu dole velmi tazko,ak vobec :( nepoznam,komu by to zmizlo na liecbe
poradim ti toto:
1. ber origos atb,ziadne generika,cize AUGMENTIN SR a KLACID SR = sr je retard davka,s postupnym uvolnovanim
2. zacni brat NAC=nacetylcystein+vit.D3, metylcobalamin B12, vit. C velke davky, nejaky esther si kup. a hlavne melatonin!!!! cordyceps je dobry,kolostrum takisto
daj si spravit odbery na babeziozu,resp. bartonelozu: sprav to vsetko naraz,aby si vedela,ci ti liecba pojde hore:.Dala si si robit v BCA testy? CD57 si mala kolko?
3.imuno preparaty neberies? to je zaklad ist spolocne s ATB
- isoprinosine,imodine,imunor
- polyoxidonium
a ktore leukocyty ti doplnaju? velmi dolezite vediet: zisti si ci su to granulocyty alebo agranulocyty,lebo to je jeden zo symptomov koinfekcie,ktore je potreba vediet
26.10.2015 - 23:59:47
00
To važne ?,tie mušky nejdú preč ?do keluu... no chcem tu liečbu dobrat vychádza mi to cca do polky novembra potom idem k Durovskej..tak tie testy na bartonelezu si dam urobit, dakujem za radu :)Netusim co je CD57 ??a BCA ?? co sa tyka imnunoliecby to ano to chodim 1krat do tyzdna na biele krvinky imodine uzivam a velmi mi to pomaha...ale ze ktore leukocyty to netusim tie vysledky su u Durovskej... ty si myslis, ze mi to nepomoze tento protokol ?Durovska mi povedala,ze po dobrati 2mesacnej kury ked budu pretrvavat tak vymenime atb...
27.10.2015 - 07:45:37
00
A este ma napadlo ked otacam hlavu tak v krku,ako take praskanie alebo pocit piesku citim alebo neviem to identifikovat...inak dakujem krasne ze odpisujes :)
27.10.2015 - 07:52:22
00
mne staci aj taky "slabsi" -kok oproti tymto vasim diagnozam ktoreho sa nemozem zbavit a na bicykli som polovicny ( ak nie tretinovy )...uz len cakam kedy ma prvy krat obehne nejaky dochodca ktory pojde z/do kostola :)

ale ma to svoje caro vyjst peso na druhe poschodie a aj to obcas predychavat...
10.11.2015 - 23:57:08
00
opytam sa...viem, ze borelioza a encefalitida su rozdielne zalezitosti ale pomoze v boji proti borelioze ak som ockovany na encefalitidu ? asi 10 rokov a každe 3r beriem booster.
11.11.2015 - 09:57:02
00
Su to dve rozne veci = nepomoze.
11.11.2015 - 10:07:52
00
...som si myslel
11.11.2015 - 10:39:45
00
ReHMn napísal:
Svoju odpoved by som v kratkosti zosumarizoval a tym padom tato tema pre man hasne...

Ako postupovat, teda?
Pockat 4-12 tyzdnov, ci sa na kozi neprejavi Erythema migrans alebo ine symptomy. Bez priznakov ako zistis, ze kliest bol infikovany?
Prvy krok pri prevalani priznakov je ELISA test. Moze byt falosne pozitivny, preto v druhom kroku treba spravit Western Blot.
Tieto testy su zalozene na detekcii antigenov voci bakterialnym bielkovinam.
PCR je zalozeny na vykazovani bakterialnej DNA v roznych tekutinach organizmu (klbova tekutina pri bakterianych zapaloch, mozgomiesny mok, a pod). Bez pozitivity predchadzajucich dvoch testov a skorej ako 2 mesiace po infekcii preto nema vyznam...

A for me, behind me vytrhavajte kliesta aj kombinackami...
ZA TOTO VYHODIT DOKTORA z RADOV LEKAROV A ZOBRAT MU DIPLOM!!!!!!!
1. nikdy necakat ziadnych 4-12 tyzdnov, to ta kto naucil tuto keketinu? co si chybal na hodine infektologie?
2. erytem sa z 50% netvori,cize extracelularitna humoralna odpoved tela nepracuje proti OspC!!!!!!
3. existuje vyraz aj falosne negativny: toto lekari asi nepoznaju!!!! chybal si na hodine zoologie?
4. to ta kde naucili cakat 2 mesiace,ked je niekto nakazeny borelou+koinfekciami? kriste pane!!!!
5. BEZ PRIZNAKOV ZISTIM CI KLIEST je infikovany,ze sa spolocne so steblom travy,chuchvalcom vaty zabali a posle bud do Augsburgu alebo Prahy,kde ho testnu na vsetko mozne aj nemozne: cena 20 euro!!!!
6. keby si vedel ako funguje antigen a protein u intracelularnych infekcii,tak by si nepisal tieto hluposti, poznam ELISA+WESTERN BLOT negativnych pacientov,ktori su pozitivni v LTT testoch, medzi nimi som aj ja

kedze celularna odpoved imunitneho systemu (granulocyty a agranulocyty) ma rychlejsiu dynamiku ako relativne pomala serologicka tvorba protilatok= jednoznacne pouzit LTT test
+ spravit testy CD57!!!! pri chronickej borele su tieto NK bunky znacne znizene:

liecit sa na borelu apod koinfekcie u REHMA znamena si koledovat o paradny zdravotny pruser :y:
15.11.2015 - 23:28:20
00
Zrejme som nebol dostatočne verný svojmu avataru, tak budem viac sarkastický...
canopus

Som rád, že takýto ľudia existujú, majú rozumu na rozdávanie a prispievajú do fóra, lebo predstavujú budúcnosť a víziu ešte modernejšej medicíny a tým pádom úloha lekárov sa eliminuje. Berte si príklad!
Keď máte problém, jednoducho stačí si naštudovať informácie z internetu. Sám si môžete stanoviť diagnózu, nasadiť liečbu podľa najnovších farmakologických výskumov a dokonca aj vykonať operáčný zákrok, keď je to nutné. Stiahnete apku z netu k určenej diagnóze a robot vás následne uvedie do anestézy a odoperuje.

Som rád aj preto, lebo namiesto toho, že budem na fóre diskutovať, možem sa venovať iným aktivitám...
Ešte zopár poznámok na záver a sľubujem, že sa vo fóre k medicínskej téme nebudem vyjadrovať. Jedine ak v SS, zatiaľ som každému odpovedal...

Pri infekciách všeobecne, v prvej línii nastupujú makrofágy. Zožerú všetko, čo je telu cudzie.
Vývoj protilátkovej odozvy potrebuje čas.
Humorálna odpoveď pracuje takmer výlučne proti OspA až OspF. Žial, tento glykoproteín má schopnosť meniť sa a zo 40% je podobný iným bakteriálnym proteínom. To dáva veľkú možnosť falošnej pozitivity testov.
Iné proteíny ako napríklad VlsE nevytvárajú imunologickú odpoveď.
Americká CDC (Center of Disease Control and Prevention) píše: !Laboratory tests are not recommended for patients who do not have symptoms typical of Lyme disease." Toľko sprostých ľudí! Všetkým zobrať diplom a licenciu!
19.11.2015 - 21:18:19
04
keyboard_arrow_up