Link mierne off topic, ale diskutovalo sa tu aj o ockovani.
https://www.youtube.com/watch?v=8GRwfTkrAnw
09.06.2015 - 23:17:57
00
Dnes 4 klieste. Tri lava noha, jeden prava...
20.06.2015 - 19:38:06
00
vybrat a 1 doxy 200mg preventivne :P
21.06.2015 - 22:43:24
00
davam do pozornosti,ze ma caka hospitalizacia na podozrenie zapal mozgovych blan z kliestovej encefalitidy.... lumbalka+mri mozgu+dalsie vysetrenia .... ble.....
samodiagnostika pomohla lepsie ako lekari samotni: zo strachu zacali uz radsej okolo mna skakat, jedna sracka toto nase zdravotnictvo: v piatok som dostal vnuknutie,ze tie príznaky a symptomy nebudu dobre,a po navsteve neurologicky okamzite nariadila hospitalizaciu s tymto podozrenim,okamzitym MRI+lumbakou,lebo to nie je sranda
na SVK je to KLASIKA: zevraj poistovna ma 2 tyzdne na rozhodnutie tohto stanoviska: okamzite sme isli s rodinou ze si MRI zaplatim zo svojho 230 euro, panika ze termin budem mat v polovici JULA :D :D unikat:
vravim vsetkym,ze ked budem sluzit cez vikend na jadrovom bloku,ze ako to bude vyzerat? vsetci ludia v cakarni ostali doslova dosrati: takze v pondelok mi bude volat primarka MRI a v utorok mam volat kvôli hospitalizacii

TAKZE SLOVAKISTAN.... nebyt Augsburg tak daleko,tak som tam ako na koni
27.06.2015 - 13:41:43
01
ja som sa dozvedel, že mám klieštovú encefalitídu až keď bolo po všetkom. Prvé štádium len pár dni teploty, lekár predpísal atb, po 3 dňoch to prešlo-normálne fit som sa cítil. A po niekoľkých dňoch som sa cítil zase nejaký slabý, znova teploty už silnejšie+neznesiteľná pretrvávajúca bolesť hlavy. To už má poslali po vyšetreniach, na infekčnom odber krvi. Výsledky prišli po týždni, keď už bol stav zlepšený. Aj dosť vysoké hodnoty namerali z krvi... Čiže nijaké lumbálky, ani hospitalizácia sa nekonala. Ešte také 2 týždne som sa cítil slabý a koniec. Začal som športovať postupne zľahka. Keď to zhrniem, tak to trvalo asi mesiac. Atb sú na encefalitídu zbytočné, keďže je to vírusove ochorenie. Mladý, trénovaný človek to prekoná ľahko si myslím, horšie by to bolo u starších ľudí.
27.06.2015 - 14:56:33
00
Mne sa asi 2 (3?) roky dozadu v lete objavil na bruchu flak, ktory sa postupne pomaly zvacsoval a zvacsoval. Okraje cervene, stred biely. Ziadne ine priznaky. Kliesta som si ziadneho v danom mieste nenasiel, zrejme odpadol. Siel som k doktorke a hned prva vec, ktoru ju napadla, bola borelioza - vzali mi krv na testy, o par dni mi to potvrdila a poslala ma na kramare na infekcne. ATB predpisane cca na mesiac, po ich dobrati som siel znova na kontrolu na infekcne a povedali mi len tolko, ze flak zmizol, ATB som vybral, tak by som mal byt uz zdravy. Ziadne dalsie testy, nic. To ma celkom zarazilo, zvlast ked som cital o mnohych pripadoch, kedy liecba nemusela pomoct a choroba sa po case vratila. Zatial si musim zaklopat, vsetko OK. Je fajn, ze sa ten flak vobec objavil (casto je to bez flaku a clovek nema tusenia) a choroba bola diagnostikovana pomerne vcas.
28.06.2015 - 13:38:44
00
tak moje prve testy na breliozu su hranicne. 13.7. sa mam zastavit na dalsie.
šľak to trafil...
07.07.2015 - 16:07:51
00
A co Ta viedlo k testom? Pocity slabosti / straty kondicie? Bolesti hlavy? Teploty? Erytem?
07.07.2015 - 16:09:13
00
Sobi_20 ak je tam len samotna encefalitida,tak je to OK, samozrejme,ze na virusove ochorenia s koinfekciou sa vzdy dava ceftriaxon+antivirotika,po zisteni imuno hladin Th1,Th2,Bly,neutrofilov,bazofilov,eozinofilov apod....

matvej11 som ti to vravel: supni mi vysledky do PMky,pozriem sa Ti na to.... predpokladam,ze ti vysla Elisa testom pozitivita: ihned si daj pretestovat znova ELISA a WESTERN BLOTOM ci ten test nie je falosny: a ked ti vyjde positive: tak na tvojom mieste by som nevahal dat spravit najnovsimi testami do Ausgburgu spravit ihned aj cytokinove vlastnosti v akom stave tu infekciu mas: zatial to vedia robit jediny na svete, uplna novinka to je,tusim to vyslo pred mesiacom ako top produkt:
predpokladam,ze sa uz empiricky preventivne liecis

matogasparovic musim ta sklamat,ze 1 mesacna liecba je neucinna,hlavne pri tom,ako to liecia nasi nemtavi doktori: predpisali ti augmentin,amoxicilin alebo nieco podobne z radov penicilinov, to ti zakilovalo iba 1 z 3 faz zivota borely: ostatne 2 su v tebe: hold,straz sa cely zivot,aby sa ti nic nespustilo,lebo ked ti klesne imunita,tak sa ti to cele vrati aj s urokmi, borelu mas teraz krasne zacystovanu v tele: fibroblastomy su zapuzdrene v tkaniach,klboch,kostiach a hlavne v bunkach,nehovoriach co mas vsetko zapustene v monocytoch,makrofagoch atd....
07.07.2015 - 19:38:43
00
jezus bol som na odberoch pre vysoky cholesterol. minuly rok 7 teraz 5. tento rok som vytiahol asi 8 kliestov a moja vykonnost je jeden den v pohode inokedy po 10km sa citim ako zbity pes. ta vykonnost strasne kolise. je pravda ze mam malo nabehane na bajku ale aby som rozmyslal po 10-20km ze ci to neotocim domov mi pride ze cosi nie je so mnou v poriadku. na jar som bol kazdu chvilu chory. tak som povedal lekarke nech mi popri tom cholesterole necha spravit testy aj na boreliozu. udajne to mam na hranici mam prist este raz na odber.
07.07.2015 - 21:36:33
00
imunita, nejaké tie výťažky z hlivy istricovej, prírodný vit c, napr šípkový čaj ... a bude to dobré
08.07.2015 - 07:26:08
00
matvej11: este raz: pri pozitivnej ELISA borele sa musi vzdy dat spravit western bloty,aby sa vylucila falosna pozitivita: povedz jej to a nenechaj sa odbit: ked si budes davat robit tie bloty: zadaj im tieto kilodaltony:
21-25 kD+31 kD+34 kD+39 kD+41 kD+83 kD+93kD+VlsE/VlsA
a pri tebe by som dal spravit testy aj na koinfekcie: nemas problemy s kaslom,prieduskami,nepotis sa?
podla stanov zdr. poistovne mas na to narok: pytal som sa na to revizneho lekara: aspon teda 25-05 vseobecna to tak ma

este otazka: ktore vysledky si mal pozitivne IGA,IGM,IGG?
08.07.2015 - 07:37:18
00
ja som sa len po telefone informoval na vysledky. uvidim z toho dalsieho odberu ako to dopadne budem trochu mudrejsi vdaka tejto teme co si zalozil ale naozaj len trochu. je to na mna dost zlozite co tu pises :D
problem s kaslom som mal drhlo ma riadne ja som to pripisoval alergii na kvitnucu zelen. slzili mi oci a tieklo z nosa.
08.07.2015 - 08:14:37
00
tak dat spravit testy aj na plucne chlamydie a mykoplazmy takisto: tieto prieduskove prejavy su ruka ruku s borelou Roman ti to moze potvrdit a ja takisto:
tak jej zavolaj este raz a opytaj sa jej,ze v akej triede IG si mal tie pozitivity predsa: lebo ak sa symptovo citis zle,unava apod, tak cim dlhsie to budes odkladat,tym budes s vyliecenim na tom horsie a horsie..... si akutny pripad,chronicky to ti nepovedala preboha? ....
nebud predsa KUBO doriti a staraj sa aj za nich o seba
maval si niekedy problemy s tym drhnutim,slzenim a tecenim soplov?.....
08.07.2015 - 11:30:16
00
Canopus ty kolko lekarskych kniziek si precital :D vsak nikto tu nema sajnu o com tu stale tocis. Myslis ze ked si tie kody Mato napise na papierik a ukaze to doktorke, myslis ze aspon ona bude vediet o com je rec? :) je dost mozne, ze nie.
08.07.2015 - 15:06:18
03
keyboard_arrow_up