nie návod, skúsenosti :lol: .. keď sa zadarí ťahám zo psa kliešťa cez 1cm, to si rád že ho vôbec tou OTOMkou podobereš, čas na experimenty neni lebo pes ti nebude ležať večne.. ale nie že by som do teba džubal, keď svojou ťahacou metódou vytiahneš minimálne 500 kliešťov bez jedinej hlavičky kúpim ti pivo :bow:
26.05.2015 - 13:27:05
00
Dagger nicim nepolievat,nechytat za brusko kliesta,to je su dlhorocne svetove skusenosti

velkym symptomom infekcie Bb su "musky" "retiazky" v ociach
26.05.2015 - 13:29:41
00
canopus teda teraz to citam prvy krat ale take retiazky v ociach mam od utleho detstva
26.05.2015 - 13:39:20
00
Canopus: nie nedaval som robit specificke testy na ine infekcie. Uz si ale presne nepamatam co mi vsetko testovali, ale urcite elisu a WB.
Tutoka je celkom dobry dokument zhrnujuci liecenie, prejavy borely:
http://www.borreliose-gesellschaft.de/Texte/DBG-Leitlinien_2011_CZ.pdf
26.05.2015 - 13:40:49
00
Ake retiazky v ociach?
26.05.2015 - 13:45:10
00
Roman: a to je zle!!! to je chyba,ktora sa robi zakazdym pri testoch borelky: lebo borelka sama nikdy nespravi takyto bordel v tele s imunitou, na 90% su tam vzdy koinfekcie: preto to Judita preklada amoxicilinom,makrolidom,tetracyklinom,antiparazitikom,antituberkulitikom .....

Jezus toto je pekny priklad jedneho druhu retiazky: musky su cierne bodky: zakazdym ked sa clovek chce na ne v pohlade pozriet,ujdu mimo zorne pole... vzdy sa treba pozriet na bielu stenu,oblohu nieco s bielym podkladom.... zase tu je to velka hustota na tomto priklade, moze tam byt aj 1 retiazka,1 muska, alebo iba 1 muska, 1 retiazka,alebo viacej ....

vosa ty to mas?

Prílohy:

mušky.png
mušky.png 33.59 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil canopus dňa 26.05.2015 - 13:53:12, celkovo upravené 1 krát.

26.05.2015 - 13:49:53
00
podla mna,ked ten kliest bude chciet,tak vam to tam frcne tak ci tak..... davka 2x100mg doxyhexalu po vybrati kliesta sa javi ako najlepsia prevencia

Dobry tip. Skusim zohnat do zalohy, ale bez receptu to asi nepojde. :(
26.05.2015 - 13:52:42
00
ale lepsia prevencia je min 7 dni ten doxyhexal v davke 200mg,ako ta jednorazovka, bacha na slnko nechodit pri uzivani doxy a mliecne jedla takisto: ak chces,tak ti mozem dat predpisat,to je ten najmensi problem
26.05.2015 - 13:55:03
00
Jezus toto je pekny priklad jedneho druhu retiazky: musky su cierne bodky: zakazdym ked sa clovek chce na ne v pohlade pozriet,ujdu mimo zorne pole... vzdy sa treba pozriet na bielu stenu,oblohu nieco s bielym podkladom.... zase tu je to velka hustota na tomto priklade, moze tam byt aj 1 retiazka,1 muska, alebo iba 1 muska, 1 retiazka,alebo viacej ....

No, tak jednu musku uz nejaky ten rok mam v pravom oku. Nemeni polohu.
26.05.2015 - 13:57:32
00
canopus presne ta fotka to mam v očiach ale ako hovorim už možno 20-30 rokov
26.05.2015 - 14:00:15
00
Dagger nuz,a preto presne ako napisal JEZUS,ze mam zacat tuto temu, nechcel som ju otvorit,aby som nevyzeral ako blbec

toto je celosvetovy problem,hold a svet sa konecne rozhybal vdaka par mudrym ludom,ktori to nenechavaju na lahku vahu...prvi boli amici,ktorym borelka robi vacsie prusery,kedze ich antigeny sposobuju viacej neuro problemy,kdezto europsky typ kliesta skor klbne problemy, hlavne koleno+bedraky+lakte zacne chrumat a papat: ....
treba si dat preventivne spravit testy na CD57ku,nic za to nedas!!! ja som to tak dal spravit a potvrdilo sa mi to,co som vsetkym lekarom vravel: teraz neveriacky mykaju plecami iba :lol:

kludne,kto bude chciet,sem mozem dat priznakove tabulkove specificke symptomy na tieto koinfeckie,ktore som vypracovaval s jednym zahranicnym lekarom a mozete sa otestovat vsetci nezavisle!!!! reklama by to nemala byt,takze by som to uvolnil free

edit:// docs mi nedovoli pridat prilohu :(
26.05.2015 - 14:02:17
00
Svoju odpoved by som v kratkosti zosumarizoval a tym padom tato tema pre man hasne...

Je mozne profylakticky uzivat antibiotika pri podozreni na infekciu Borrelia burgdorferi a podobne. Vacsinou je to doxycycline, 72 hodin po odstraneni kliesta. Ale s istotou nevies, ze ten kliest bol infikovany. Takze zbytocne zatazujes svoj organizmus...
Ako postupovat, teda?
Pockat 4-12 tyzdnov, ci sa na kozi neprejavi Erythema migrans alebo ine symptomy. Bez priznakov ako zistis, ze kliest bol infikovany?
Prvy krok pri prevalani priznakov je ELISA test. Moze byt falosne pozitivny, preto v druhom kroku treba spravit Western Blot.
Tieto testy su zalozene na detekcii antigenov voci bakterialnym bielkovinam.
PCR je zalozeny na vykazovani bakterialnej DNA v roznych tekutinach organizmu (klbova tekutina pri bakterianych zapaloch, mozgomiesny mok, a pod). Bez pozitivity predchadzajucich dvoch testov a skorej ako 2 mesiace po infekcii preto nema vyznam...

A for me, behind me vytrhavajte kliesta aj kombinackami...
26.05.2015 - 14:51:30
01
Taku musku v oku vidim aj ja obcas uz oddavna. Neviem co je spustac ale vzdy to trva len chvilku a potom to zmizne.
Mozno to nie je symptom iba boreliozy.
26.05.2015 - 14:53:55
00
Ja si matne spomínam, že ma učili, že tie vlákna, ktoré vidíš ale nedajú sa zaostriť, lebo vždy odplávajú sú zvyšky cievy, ktorá vyživovala sietnicu pri vývine.....
26.05.2015 - 14:56:21
00
Mam to tiez od mala co si pamatam (retiazku, musku). Ako decko som bol chory dost casto - priedusky, laryngitida atd, nachodil som sa cosi aj po lieceniach po sanatoriach. Od urciteho veku okrem mononukleozy uz ziadna choroba (ani chripka), len par krat do roka par dnova nadcha.
26.05.2015 - 15:02:23
00
keyboard_arrow_up