Nepit vodu pri športe je totalna blbost...
11.06.2015 - 22:21:53
00
Jasne.. Naco voda - na beh kratsi ako 25 km na ceste ani vodu neberiem :) Len by to zavadzalo a az tak smadny nie som - vzdy sa da vydrzat, dokym je organizmus dostatocne hydratovany pocas celeho dna.

Presne tak. Keď je človek celý deň "normálne" hydratovaný, pár hodín vydrží. A aj tak musím počas každého švihu na malú, a keď je chladno aj 2 krát

Ale asi si dám (tak trochu) povedať, cez víkend má byť 36°C, pôjdem 120-tky, tak malú fľašku si naplním...
11.06.2015 - 22:25:13
00
Na poslednej 24MTB v Kamencoch som vypil priemerne cca kazde 2,5kola=17,5km jednu 0,75L vody, resp. jontaku.....Celkovo som dal 259km (nic moc)....cize celkovo som vypil asi 11,1L tekutin a to neratam tekutiny v melonoch, jablkach a ani slepaci vyvar - toho som vypil tiez asi 1L ....A za tu dobu som nebol na malej ani len raz.
12.06.2015 - 08:09:27
01
a teraz 3 stránky o tom ako treba močiť :lol:
12.06.2015 - 09:17:21
05
hlavne treba mat na pamati, ze "if you shake it more than twice, you´re playing with it" :)
12.06.2015 - 09:31:19
06
Propagandistické žvásty koľko je potrebné piť zahoďte za hlavu. Na základe skúseností a sedliackeho rozumu: Piť treba len toľko, koľko telo pýta. Nie viac. Aj dýchate skôr a viac ako Vám treba? Aj jete o niečo skôr ako ste hladní, len aby ste netrpeli hladom? O tom nie sú články? :D
Stačí sa učiť počúvať svoje telo a tak ako ho trénujete na cyklistiku, potrénovať ho aj na efektívne využívanie vody a nezalievať sa ako močiar. Potom hrozia opuchy aj mozgu. Aj o tomto sú články z opačného "súdka". :sun:
12.06.2015 - 19:02:09
02
Mocit bez zastavenia, kazi to priemerku.
12.06.2015 - 19:56:48
00
Propagandistické žvásty koľko je potrebné piť zahoďte za hlavu. Na základe skúseností a sedliackeho rozumu: Piť treba len toľko, koľko telo pýta. Nie viac. Aj dýchate skôr a viac ako Vám treba? Aj jete o niečo skôr ako ste hladní, len aby ste netrpeli hladom? O tom nie sú články? :D
Stačí sa učiť počúvať svoje telo a tak ako ho trénujete na cyklistiku, potrénovať ho aj na efektívne využívanie vody a nezalievať sa ako močiar. Potom hrozia opuchy aj mozgu. Aj o tomto sú články z opačného "súdka". :sun:


pre mna za mna nech si kazdy robi co chce ale napriklad ja jem o nieco skorej ako som hladny a aj pijem skorej ako som smadny a nie az ked som hladny alebo smadny. S vyuzitim sedliackeho rozumu ale suhlasim. Napr na preteku jest az ked si hladny nebyva extra dobry napad.....
12.06.2015 - 21:38:14
02
Malo by to byť však v téme "O jedle".

... ako to tak tu čítam, tak som si spomenul na "paleo", teraz tak populárne a vraj prirodzené stravovanie. Lebo tak sme sa stravovali desaťtisíce rokov a naše telo je preto takto geneticky prednastavené.

OK, ale treba vziať do úvahy fakt, že vtedajší človek poriadne jedol vtedy, keď mohol. Veľakrát aj hladoval. A tiež si so sebou nenosil PET fľašu, aby dodržiaval pitný režim. Pil, keď natrafil na vodu.

Skrátka nejedol a nepil, ani "tesne" pred hladom a smädom, ani keď ho "až" začal iba pociťovať. Jedol a pil, keď mal vodu a jedlo.

Tá jeho "paleo diéta" však asi veľmi nefungovala, keďže sa väčšinou nedožil ani 30 rokov.

Tým však nechcem povedať, že máme chodiť s PET fľašami v rukách a každú chvíľu niečo zobnúť. Z jedenia a pitia netreba robiť žiadnu vedu. Jednoducho povedané, treba iba normálne jesť a piť.
13.06.2015 - 17:34:45
07
to mas pravdu, ale cele tato debata vznikla z toho ze peto-h ma najazdene 12k zatial tento rok a bez vody!! bez iontakov a bez tyciniek a gelov. minuly rok mal tusim este viac. nech mi nikto nehovori ze toto telu nijako neublizi a ze telo si zvykne. trt makovy neublizi...zvykne si ale casom sa to niekde vyvrbi. ja som to tusim cele zacal lebo so si spomenul ze peto minuly rok pisal ze na vyjazdoch vobec nepije. tak snad to aj ja ukoncim, bo uz sme par stran mimo temu. za flame sa ospravedlnujem
13.06.2015 - 19:36:07
00
Ako mladí cyklisti sme natréningoch mali vodu zakázanú, aby sme si nevypestovali " závistlosť". Ako výstrahu nám ukazovali jedného borca, ktorý jazdil, tuším, staršieho dorastenca a bez 4roch bidonov nevyšiel z domu.
14.06.2015 - 08:10:50
00
Ja potom neviem, prečo profici vypijú aj 6l tekutin, za pretek.
14.06.2015 - 08:16:36
00
Neporovnávajme 1 hod trèning s 5 hod etapou.
14.06.2015 - 08:21:12
01
Piť treba tak aby si cikal číre, ale nemusel zastaviť, ze ti treba curat, ale je to viac menej nemožne dodržať v takomto teple.
14.06.2015 - 09:47:36
00
Netreba jest,tak ako nejedol papagaj a na Gire 2 etapu vyflasol
14.06.2015 - 20:24:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up