Ked to tu tak citam,ako dobre ze som zrusila computer :lol:
A stravu mam beznu, 3x denne :P
18.10.2016 - 15:18:36
016
double napísal:
Niektorí nielenže jazdia stále do kopca ale dost často nosia a tlačia. Niekedy bola doba ked som sa pytal na výjazd kolko km to bude, potom prišla doba, ked som sa pytal kolko výškových to bude no a teraz je doba ked sa pytam, kolko výskových nosenia a tlacenia to bude:)

Ja uz som presiel minuly rok na dalsi level, kedy sa pytam, ci mam brat normalne tretry, alebo turisticke (topanky) :lol: .. a tento rok uz som sa vazne zaoberal myslienkou, ci ten bajk zo sebou je naozaj nutny :rofl: .. dalsi level je uz asi len skialp, ale na to ma nikto nedostane :tmi:
18.10.2016 - 15:35:32
02
Hosť napísal:
ešte je dosť rozdiel či sú tie výškové z GPS z mobilu, alebo z barometra... koľko vie pridať strava výškových metrov mobilistom všetci vieme :) a tiež nespochybňujem že sa to najazdiť nedá, aj tu u nás mám v priemere 1000vm na 30 km

Keby len to .. zatial najstrmsi zosup, co som kedy bajkom absolvoval (este co jazditelne, aj ked som viac nez 2/3 tlacil dole) je prave z Javoriny :D /resp. vedla ten vysielac/.
A tie vyskace na myjavskych kopaniciach su ukrutne .. kto tam jazdi na ziletke, tak musi mat nohy jak Indurain :D
18.10.2016 - 15:41:03
00
vlastoch napísal:

Ked to pozriem v cmaps s SRTM3 bodmi a jednoduchym filtrom tak cca 1150, s Aster cca 1000,so SRTM3 bodmi mam skusenosti, ze cmaps ukaze na tomto filtri o 5-10% viac, ako barometricky. Co by tak zhruba zodpovedalo tomu, co pise lakko. Samozrejme, netusim (nikdy som tento okruh nesiel), ci to tak je. Z mojej skusenosti cykloserver ukazuje 10-30% viac, ako mne barometricky vyskomer. Zalezi, ci sa ide po nejakych hlavnych trasach, alebo niekade mimo a podla ustrelovania gpx bodov (cim hustejsie a komplikovanejsie vrstevnice, tym horsie).
18.10.2016 - 15:52:36
00
no vsak dobre, kazdy tu pise cisla zo zdrojov ktore ma ... nik si ich necuca s palca :-)
vsak aj ja mam skusenosti zo 4 zdrojov ukazujucioch uplne ine cisla, ta ista trasa, to iste gpx, a ine nastupane metre ukazuje app Locus, ine cykloserver.cz, ine Google earth, ine strava
18.10.2016 - 15:57:11
00
lto napísal:
Ja uz som presiel minuly rok na dalsi level, kedy sa pytam, ci mam brat normalne tretry, alebo turisticke (topanky) :lol: .. a tento rok uz som sa vazne zaoberal myslienkou, ci ten bajk zo sebou je naozaj nutny :rofl: .. dalsi level je uz asi len skialp, ale na to ma nikto nedostane :tmi:

To je tak ked si si preniesol explorovanie neznámeho terénu z Malých Karpat či Inovca do Fatry či niekde do Rumunska:)
18.10.2016 - 15:57:14
00
lto napísal:
Keby len to .. zatial najstrmsi zosup, co som kedy bajkom absolvoval (este co jazditelne, aj ked som viac nez 2/3 tlacil dole) je prave z Javoriny :D /resp. vedla ten vysielac/.
A tie vyskace na myjavskych kopaniciach su ukrutne .. kto tam jazdi na ziletke, tak musi mat nohy jak Indurain :D


to si asi šiel po zelenej dole do Kvetnej, ak si šiel chodníkom tam je to výživné, minule som to tam bol preskúmať, najskôr som tú zelenú križoval v dolnej časti, keď som sa pozrel hore a videl ten sklon a korene tak som šiel radšej ďalej, nejakými zvážnicami som sa tam obtočil a napojil sa na ňu vyššie a to už bolo na hrane šlapatelné, len tam je veľa popadaných stromov... minulý týždeň čo som jazdil MTB tu u nás tak mám takéto parametre :D
209.1km 14h 8m 7,252m
18.10.2016 - 16:04:30
00
Naimportovala som si jeden výjazd na cesťáku zo Stravy. Vzdialenosť garmin 83,19km, vzdialenosť Strava 83,3km, vzdialenosť Cykloserver 82km. Prevýšenie garmin 865m, prevýšenie Strava 865m, prevýšenie Cykloserver 1.310m!!! A to bol výjazd na cesťáku. Kde je pravda?
18.10.2016 - 17:02:20
00
double: ale kde, len som sa dal na turistiku s bajkom :D .. po normalnych turistickych chodnikoch

bikejoring: zelena je v pohode (az na tie stromy), myslel som tu cesticku popod vedenie priamo od vojenskej (?) veze dole , takym polo-zlabom .. zavliekol som tam chudaka iron.hidea .. vsak chodnik ako chodnik a vracat sa nebudeme :D .. bo chvilku to vyzeralo zaujimavo.

edit: Jelenec sa to vola, uz som si to pozrel. Ta strma cast ma cca 240m klesanie na 500m (plus-minus autobus podla cykloservera)

Krstina: dobry rozdiel :tmi: .. nie som ale akcionar ziadnej spomenutej firmy, tak mi je tazko povedat , kde je pravda :lol:

Prílohy:

jelenec.PNG
jelenec.PNG 136.1 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil lto dňa 18.10.2016 - 17:08:46, celkovo upravené 1 krát.

18.10.2016 - 17:05:13
00
Ešte keby si tak mala pre porovnanie a na utvrdenie tú istú trasu s barometrickým cyklopočítačom a už by sa to dalo vyhodnotiť na 99%
18.10.2016 - 17:07:53
00
Ja mám po troch úrazoch na biku (jún, júl, august spolu cca 6 týždňov) nesplnený limit 5000 km. Mám 3723 km, 63297 m a 87 výjazdov.
K tým prevýšeniam - v nedeľu som bol v Zvolene, nepoznám to tam, tak som si robil navigačnú prípravu - trasu do hodiniek Suunto. Zvolen - Riečanské sedlo, tam som plánoval napojenie na Laskomerské traily. Robil som to cez mapy.cz, je tam dobrá fotomapa a dá sa presnejšie naklikať ako na cykloservri. Vyšlo mi na po Riečanské sedlo 2032 m. Trasy som sa držal presne, poloha sedela, navyše pár metrov som nastúpal na trailoch ale výsledok bol na Garmin 500 1715m a na Suunto 1710 m (obidve merania barometrické). Ono je to v podstate jedno, ale výškové metre sa málokedy trafia aj na maratónoch a myslím, že sa z toho nestrieľa. Kebyže chcem naháňať metre, tak by som dal v Strave "Elevation" a hneď by som sa cítil o pár metrov unavenejší. :-)

Prílohy:

Nájazd Strava.jpg
Nájazd Strava.jpg 7.96 KiB thumb_up0thumb_down

Vyhodnotenie Suunto.jpg
Vyhodnotenie Suunto.jpg 262.58 KiB thumb_up0thumb_down

Vyhodnotenie Strava.jpg
Vyhodnotenie Strava.jpg 200.25 KiB thumb_up0thumb_down

Plánovanie trasy.jpg
Plánovanie trasy.jpg 265.28 KiB thumb_up0thumb_down

18.10.2016 - 17:22:07
00
ahoj...bola tu spominana jazda do kopca.... ) myslim, ze poniektori z nas ani nic ine jazdit nemozu, pretoze Slovensko je take :) clovek vide s domu a.... vsade kde pozriete, kopec :)
19.10.2016 - 19:31:49
00
Môžeme ale nechceme. Lebo z kopca sa potom ide vždy dolu a to je tá najväčšia zábava. Aspoň pre mňa :)
19.10.2016 - 19:33:56
00
Hosť napísal:
ahoj...bola tu spominana jazda do kopca.... ) myslim, ze poniektori z nas ani nic ine jazdit nemozu, pretoze Slovensko je take :) clovek vide s domu a.... vsade kde pozriete, kopec :)

U nas su kopce a potom ešte kktske kopce :d
19.10.2016 - 20:36:53
03
:)
19.10.2016 - 21:23:17
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up