Zaujimave ze kym neprisla EU s GDPR tak to nikto neriesil. Zrazu ludom vadi ze niekto o nich vie ako sa volaju alebo ze su negativny na Covid...ako sa hovori kazdemu to iebe inac.
Toto cele divadlo od hejterov mi pride ze ti ludia nevedia nijako na seba uputat pozornost tak sa takto verejne strapnuju.
31.10.2020 - 21:02:15
116
scarinko napísal:
Vlastoch na tom papieri je tvoj osobny udaj o tvojom zdravotnom stave ktory chrani GDPR
Tak isto ako sa ta na pohovore nemozu pytat na to ci si tehotny, ci fajcis atd. Ak by to neplatilo tak si od teba moze kludne pytat hocikto aj rodne cislo


ja viem co je na tom papieri ... a opakujem, nahliadnutie nie je zhromazdovanie, spracovavanie ani uchovavanie osobnych udajov
a nemiesaj jablka s hruskami, ci fajcis alebo ci si tehotny sa ta nemozu pytat nie kvoli gdpr, ale kvoli zakazu diskriminacie

btw: a co potom potvrdenia o povinnom ockovani pri vstupe do nejakej krajiny a pod. :D


Naposledy upravil vlastoch dňa 31.10.2020 - 21:04:18, celkovo upravené 1 krát.

31.10.2020 - 21:02:42
07
Na vodicak sa dava potvrdenie ze si sposobily viest motorove vozidlo.
31.10.2020 - 21:03:21
00
scarinko napísal:
Na vodicak sa dava potvrdenie ze si sposobily viest motorove vozidlo.

"kde asi udelali soudruzi z ndr chybu?" :P :rofl: :rofl: :lol: :lol:
31.10.2020 - 21:05:51
03
Šak to asi taký istý údaj o tvojom zdravotnom stave ako výsledok nejakého skríningového testu....ktorý navyše ukazuješ samozrejme negatívny, lebo pri pozitívnom zostávaš doma a nič nikomu nemusíš ukazovať...
31.10.2020 - 21:06:41
00
Ozaj, ked uz ta negativita, sa mi zda, ze som postrehol, ze sice tieto testy maju pomerne slabu schopnost identifikovat nakazeneho, ale zas ze su prakticky 100% v tom, ze nedaju falosnu pozitivitu, teda ak niekoho oznacia, ze je pozitivny (teda moze roznasat), tak je skoro 100% istota, ze naozaj je. Je to tak, ci nie ? Lebo dost problem je v tom, ze vela ludi, co to moze roznasat, im nic nie je. Ale to tiez neviem, ci to tak je, nezda sa mi to. Mali by mat aspon zvysenu teplotu, ako reakciu na mnozenie virusa.

Hack3r: EU GDPR je prisernost. Strasna prisernost. Aby mohli dodrbavat.

scarinko: presne, dava sa potvrdenie, ze si sposobily, ale nehovori sa o nom nic o zdravotnom stave. To je z hladiska pravneho dost vyznamny rozdiel, ktory si vela ludi asi neuvedomuje, pretoze nesposobily viest vozidlo znamena velmi vela moznosti, co sa tyka zdravotneho stavu. Ale pravo .. eh, co to je. Inak ano, nie GDPR sa v tomto kontexte riesi.


Inak pozor, je momentalne co sa tyka prava, velky rozdiel byt pozitivny a nemat test vobec. Lebo v pripade pozitivity ma clovek narok na platenu PN, v pripade, ze nema test, nema narok vobec! /neviem teraz, ci to bola len pravna analyza, alebo konecny stav/ Co je inak tiez diskriminacia a obchadzanie ustaveneho prava o rovnosti , pretoze pokial jednym zakonom postavia tych, co test nemaju na urovne pozitivne testovanych, tak rovnake prava nemaju a su odpad. A to je je porusenie prava na rovne zaobchadzanie z hladiska prava, zadefinovane priamo v ustave.


Naposledy upravil lto dňa 31.10.2020 - 21:09:31, celkovo upravené 1 krát.

31.10.2020 - 21:07:10
04
Ved ano, vidis to tu na debate ze to ludia nevedia ani co to je
31.10.2020 - 21:08:04
02
Na vodicak sa dava potvrdenie ze si sposobily viest motorove vozidlo.


Zo zdravotného hľadiska.
To je podľa mňa informácia, že nemáš ani jednu z MNOHÝCH chorôb, ktoré ťa robia nespôsobilým viesť motorové vozidlo.
To je predsa oveľa viac informácií, ako covid potvrdenie, že nemáš len JEDNU chorobu.

scarinko to si nemal dovoliť aby o tebe uniklo toľko informácií. Nebuď ovca.
31.10.2020 - 21:10:16
12
Heterocertifikat je doma.
Po 20:00 to na viacerych miestach podla webu v TT islo priebezne. Vybral som si take, kde pisali aj 0 cakajucich a boli tam 3 odberne miesta. Naozaj bez cakania. Cele vybavene do 20minut. Spravanie a pristup personalu :y: :bow:
31.10.2020 - 21:12:34
05
Kice: to nemyslis dufam vazne, co si teraz napisal ....
31.10.2020 - 21:14:07
00
scarinko lebo ludia si uzivaju zivot a nepotrebuju riesit p1cov1ny. O tebe vie Google a kopa inych firiem viac ako si predstavis.
Niekedy mam pocit ze ty zijes iba tu a nemas ten realny zivot...
31.10.2020 - 21:14:13
013
lto napísal:
Kice: to nemyslis dufam vazne, co si teraz napisal ....


Je tam nejaká logická chyba? Sem s ňou.
31.10.2020 - 21:15:52
00
Tak práve v tom je ten vírus "zákerný", že ho môžeš roznášať a nemusíš o tom vedieť....
Áno, hovorí sa o tom, že tie antigénové testy majú dosť vysokú špecificitu....senzitivita je už horšia, práve preto aj keď negat test, treba byť obozretný a správať sa tak, aby som nikoho nenakazil....
A pri tej narýchlo zorganizovanej akcii, logicky veľa tých, čo robia priamo odbery, to robia prvýkrát, takže kvalita tých odberov bude všelijaká....to bolo vidno aj v telke, pri záberoch z odberových miest, kde paličku strkali do nosa pod zlým uhlom a na veľmi krátku dobu - krátko sa tam šprtali, resp. do nosohltanu sa ani nedostali. V každom prípade falošnú pozitivitu tým asi nevyrobia...
31.10.2020 - 21:17:36
00
lto napísal:

Inak pozor, je momentalne co sa tyka prava, velky rozdiel byt pozitivny a nemat test vobec. Lebo v pripade pozitivity ma clovek narok na platenu PN, v pripade, ze nema test, nema narok vobec! /neviem teraz, ci to bola len pravna analyza, alebo konecny stav/ Co je inak tiez diskriminacia a obchadzanie ustaveneho prava o rovnosti , pretoze pokial jednym zakonom postavia tych, co test nemaju na urovne pozitivne testovanych, tak rovnake prava nemaju a su odpad. A to je je porusenie prava na rovne zaobchadzanie z hladiska prava, zadefinovane priamo v ustave.


to sa dost mylis ...
pozitiv a beztestovat NEMAJU rovnake postavenie ...
pozitiv nemoze nic, nesmie vyjst z bytu 24/7 po dobu 10 dni ... si na karantennej PN
beztestovac ma zakaz vychadzania po dobu trvania zakazu, t.j. aktualne 7 dni, ale moze normalne zabezpecovat svoje zivotne potreby, t.j. ist na nakup, k doktorovy a pod. t.j. nie si na PN

tymto ale nevyjadrujem suhlas s tymto aktualnym stavom, len vysvetlujem aký je :-)
31.10.2020 - 21:19:05
01
Hack3r asi ta sklamem ale tu iba relaxujem :)
31.10.2020 - 21:19:48
00
keyboard_arrow_up