matt napísal:
Veď vydrž ešte do budúcej stredy a potom ho môžeš aj stratiť. Možno budeš mat nový čo nafasujes cez najbližší víkend a teda môžeš ho zahodiť už v nedeľu. Lebo čo som čítal dnes jednu úvahu v istej diskusii, k čomu nám budú po budúcej strede ak má byt karanténa 10dni? “Negatívni snáď budú stále negatívni, pozitívni už snáď budú vyliečení a netestovanym snáď bude tiež stačiť ta dobrovoľná 10-dňová karanténa ako tým pozitívne testovaným. Jedine žeby na “neposlušných” pôsobil vírus dlhšie”


jaka buduca streda ? ved nariadenie plati len do nedele 9.11. .. netestovaní nie su v 10 dnovej karantene, len maju zakaz vychadzania s vynimkami po dobu platnosti nariadenia
04.11.2020 - 14:30:12
01
tak je predpoklad ze ten zakaz vychadzania pre netestovanych predlzia - len to bude zlozitejsie napisane kedze pol slovenska druhe testovanie nema. a popravde v tom bude taky bordel ze sa to nebude dat kontrolovat.
zober si ze mam trvale bydlisko v Cadci, zdrziavam sa v BA, mam zivnost s adresou na trvalom pobyte. nahlasovat prechodny pobyt nieje povinne. cez vikend pojdem pozriet co noveho v Cadci a ? cele to bude na dobrovolnosti a kontroly su len plane nerealizovatelne zastrasovanie
04.11.2020 - 14:46:45
00
najvyssi v karantene :)
04.11.2020 - 14:48:05
00
vlastoch napísal:
jaka buduca streda ? ved nariadenie plati len do nedele 9.11. .. netestovaní nie su v 10 dnovej karantene, len maju zakaz vychadzania s vynimkami po dobu platnosti nariadenia


Tieto ich všetky nariadenia som nemal čas študovať lebo ich menili každý deň. Ak to tak je a ti čo sa neboli dať testovať v prvom kole a zvolili “domácu karantenu” ako napr zdá sa mi že bedo, tak ti sa za tých 10 dni nevyliečia? :) ...tak si aspoň priznajme že to bola skôr taká politická kortešačka a test poslušnosti národa ako reálne riešenie problému. Aj keď opäť uznavam že tých niekoľko tisíc odchytenych skutočne pozitívnych je fajn.

A ako napísal Gusto0, toto všetko “kontrolovať” aby to malo hlavu a pätu je nemožné.
04.11.2020 - 14:55:13
02
matt zas len špekulácie.. treba počkať ešte, plošné testovanie bude napr. aj v UK a v ČR už som tiež zachytili min. troch o tom rozprávat
04.11.2020 - 15:06:32
00
jordi napísal:
najvyssi v karantene :)

Chára?
04.11.2020 - 15:07:40
02
Je to Matovic :D

Z komentarov na FB:
"Veď si urobte antigénový test, výsledok bude do 20 minút a isto bude negatívny. Získate modrý diplom a šup do práce"
04.11.2020 - 15:16:05
05
trionq napísal:
všetkym asi nie

Polícia v Trnavskom kraji rieši štyri prípady opakovaného testovania osôb, ktorým pôvodne vyšli pozitívne testy na koronavírus.

Konanie týchto ľudí vyšetruje ako podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby.
„Svojím konaním vystavili tieto osoby nebezpečenstvu ďalších čakajúcich ľudí a členov odberných tímov, ktorí nemajú ochranné obleky. Všetci pozitívne testovaní občania pritom dostali jednoznačné pokyny o povinnej karanténe a ďalších postupov, ktoré ignorovali," informovala trnavská polícia.
Na opakovanom testovaní sa v Piešťanoch zúčastnil bezdomovec, ktorý mal pozitívny výsledok.
Samospráva Piešťan pre takýchto ľudí zriadila tzv. karanténne mestečko, kde by tento muž mal absolvovať karanténu.
V obci Boleráz (okres Trnava) prišiel muž na testy aj v sobotu, aj dnes, oba testy boli pozitívne.
Prípad polícia nahlásila Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva v Trnave.
Podobný prípad sa stal aj v obci Pusté Úľany v okrese Galanta. Muž aj v tomto prípade absolvoval po pozitívnom teste v sobotu opakované testovanie v nedeľu, pričom aj v tomto prípade mal pozitívny test.
Rovnaký prípad zaznamenali policajti aj v Dolných Salibách v okrese Galanta.


https://www.trnavskyhlas.sk/c/29526-mali-ist-do-karanteny-na-test-isli-este-raz-trest-hrozi-aj-muzovi-z-bolerazu.htm


Cista komedia, ak stoji v rade niekto, kto ma pozitivny test ohrozuje ostatnych, ak tam stoji niekto kto este nema pozotivny test nikoho neohrozuje. Nakazit sa totiz da len od ludi ktorym uz bol test vykonany. Nebezpecny je totiz hlavne ten papier. Nad ale povedal, ze na testovani sa nikto nakzit vdaka ich opatreniam nemoze. Nejako som z toho zmateny. :puke:
04.11.2020 - 15:42:44
04
Ospravedlnujem sa za tu duplicitu videa. Nebaví ma to sem chodiť čítat, hlavne tych spochybnovačov.
Dnes som sa dozvedel, že skutočne chorých na Covid19 je asi stovka, na JIS-ke. Vážení, toto vypotí iba chora hlava, nebol som na PN-ke 18 rokov. K lekarovi s prkotinami nechodím, uražaju takéto debilne príspevky v članku na www.postoj.sk a konkretne: https://www.postoj.sk/64837/konecne-sa-potvrdzuju-aj-dobre-spravy#comment-5137436750

Ak je niekto na JIS, to znamena x-pristrojov okolo neho, šanca na prežitie 50:50.
Podla trtka na postoji, som vlastne nepotreboval hospitalizaciu. Mne manželka robí sestričku v amb.prakt lekara, hlavne mladí chlapci chodia s prkotinami. Vyražočka, zapcha a podobne....
Tak kludne pokračujme, alebo spochybňovači pokračujte, Ak to bude mat podobne debilne príspevky, do tohoto fora žial nebudem mat dovod zavítať.

Prílohy:

prispevky.jpg
prispevky.jpg 64.14 KiB thumb_up0thumb_down

04.11.2020 - 15:59:37
12
lol Kenai dalsi co sa hra na pravnika a pritom nechape zakladne veci ... rec je o obvineni, nie o šírení ...
nikto netvrdi ze s testom siris a bez testu nesiris ... ked si nakazeny samozrejme siriš stale bez ohladu na to ci o tom vies alebo nevies ... avsak obvineny z toho § mozes byt, a aj budes, len v prípade ked o tom vies, t.j. mas pozitivny test ... logicky ... preto nikto neobvinuje nikoho zo sirenia pred testom, ked vedomost o chorobe nemas
04.11.2020 - 16:07:02
06
Pointa je v tom, ze ak mam pozitivny test a viem ze ho mam pozitivny, iba totalny egoisticky dement pojde ohrozovat dalsi zdravotnicky tim a dufat, ze mu palicku nestrcia dost hlboko, aby mal vytuzeny negativ. Nieco ako ked pretiahnes svoju kamosku, aj ked vies ze mas hiv. Pravom pojdes sediet.
A co sa tyka trasovania pozitivnych, mam taky pripad u susedov. V ramci celoplosnych testov pozitivna opatrovatelka seniorov (uplnou nahodou ***** popieracka). Chvilu pred testom bola so starkym. Ten bol testovany vcera, pozitivne... Bude to este vesele. Vecna skoda ze nezomiera len ta fasisticka cvarga, ale siria to aj na vsetkych naokolo.


Naposledy upravil cokupit dňa 04.11.2020 - 16:13:10, celkovo upravené 1 krát.

04.11.2020 - 16:12:03
03
duves a co sa ti vlastne nezda ? chces snad povedat ze tych 50% zdravych pozitivnych bezpriznakovych si vymýšla ? alebo ze dalsich 45% pozitivnych s lahkym priebehom doma si tiez vymysla ? skratka si mal smolu ze si sa zaradil medzi 4% hospitalizovanych s tažsim priebehom ... ale to neznamena ze kazdy pozitiv je taky a len klame
04.11.2020 - 16:12:22
02
vlastoch napísal:
duves a co sa ti vlastne nezda ? chces snad povedat ze tych 50% zdravych pozitivnych bezpriznakovych si vymýšla ? alebo ze dalsich 45% pozitivnych s lahkym priebehom doma si tiez vymysla ? skratka si mal smolu ze si sa zaradil medzi 4% hospitalizovanych s tažsim priebehom ... ale to neznamena ze kazdy pozitiv je taky a len klame

No mne nemusiš vysvetlovať priebehy a fazy. Pozitívne testovany, bezpriznakovy je doma a čaka až to odznie. Skutočne chorych nie je 105, ako napisal ten pako na postoji. Len v budove na kramaroch maju taky počet.
04.11.2020 - 16:29:02
00
cokupit napísal:
Pointa je v tom, ze ak mam pozitivny test a viem ze ho mam pozitivny, iba totalny egoisticky dement pojde ohrozovat dalsi zdravotnicky tim a dufat, ze mu palicku nestrcia dost hlboko, aby mal vytuzeny negativ. Nieco ako ked pretiahnes svoju kamosku, aj ked vies ze mas hiv. Pravom pojdes sediet.
A co sa tyka trasovania pozitivnych, mam taky pripad u susedov. V ramci celoplosnych testov pozitivna opatrovatelka seniorov (uplnou nahodou ***** popieracka). Chvilu pred testom bola so starkym. Ten bol testovany vcera, pozitivne... Bude to este vesele. Vecna skoda ze nezomiera len ta fasisticka cvarga, ale siria to aj na vsetkych naokolo.

Len 2 špeciality. Manželka pracuje v nemocnici sv.Michala, denne volala s kolegynami, ked bola doma na PN. Po nemocnici behal typek, pozitivne testovany a domahal sa hospitalizacie tam, lebo nemocnica vyzera daleko lepšie ako Kramare. Chcel ist ležať na interne. Nemaju tam infekčné. Takže všetko dezinfikovať.

Druhy: pytal sa ma niekto, ako sme k tomu prišli. Dcera k tomu prišla v praci. Kolegyna, čo si bola pozrieť Prahu, to nakupila. Lenže kolegyna po pozitivnom PCR teste šla na protilatkovy test (vykonal som opravu, nie antigenovy, akurat prišla dcera z prace) a kedže bola negativna, išla do prace. Toto naozaj netreba komentovať. Ludska blbosť je nekonečna, ako vesmír.
04.11.2020 - 16:33:57
00
jordi napísal:
najvyssi v karantene :)

pojdeme tam vsetci :D :D
04.11.2020 - 16:54:01
01
keyboard_arrow_up