duves este tu o cervenej ciapocke. ano cakaka to koko pol mega? mega ludi co to malo? pocuvas sa? vypni telku a internet na tyzden a bude lespie
02.01.2021 - 13:08:43
00
duves napísal:


Na Slovensku máme jedného trikiho ktorý takým ludom co úspešne bojuju s výrusovym ochorenim väčšími dávkami vitamínu C nadáva do sprostých. A jeden dalši randy mu za to dá palec nahor.
02.01.2021 - 13:08:48
02
iron.hide ano aj u nas uz, operatori,blokova dozorna,majstri rozni, niektorych brala aj sanitka uz z prace priamo :( cele zle..... vela ludi bolo nakazenych partnermi,ktori pracuju v zdravotnictve= tak potom mi povedzte,ze ako su ti vsetci v nemocniciach chraneni? :( cele zle, nedisciplinovat ludi sa to vola....ja darmo robim vsetko preto,aby som sa nenakazil,ked idem sa najest do kuchynky,kde predtym bol 2 dni nakazeni clovek,ktory o tom chudak ani nevedel...... parada!!!!!
02.01.2021 - 13:10:40
00
Si aj s kolegami v prvej prednostnej ockovacej skupine, tak sa pytajte a urgujte :)
02.01.2021 - 13:14:55
00
ivan Palec hore bol za clanok o vitamine C a jeho vstrebavani. Vase hadky ma netrapia.
02.01.2021 - 13:21:35
01
Takže článok ktorý nabáda na zbytočné užívanie velkých dávok vitamínu C sa ti páči preto si mu aj s dalšími štyroma dal palec nahor ale článok o tom ako lekár v praxi úspešne bojuje proti vírusovému ochoreniu aj velkými dávkami vitamínu C - taký článok sa tebe a dalším štyrom až tak nepáči kedže tam ste palec nahor nedali. :D
02.01.2021 - 13:34:21
00
canopus napísal:
:D :D :D :D slovo do bitky ... som zvedavy,ze co Ramon vybavi....podla mna prd makovy
stale vyvstava otazka, ze na keru onu robime taketo tvrde opatrenia,ked to ludia aj tak nedodrziavaju a siri sa to jedna radost,uz aj u nas v praci :?:

A vieš si predstaviť ako by to vyzeralo ak by tie opatrenia neboli? Ja radšej nie!
02.01.2021 - 13:35:42
05
randy napísal:
ivan Palec hore bol za clanok o vitamine C a jeho vstrebavani. Vase hadky ma netrapia.


A ešte štastie že také hoaxovo článkové drísty o nejakom vstrebávaní céčka majú niektorí hlboko v paži a aj vdaka tomu zachraňuju ludské životy.
02.01.2021 - 13:42:32
00
ivan Mam povinnost pacikovat vsetky prispevky? :) Clanok bol reakciou na tvoje zjedenie pol kila kyseliny askorbovej na ranajky - cize velke davky ano (sumarne za cely den), ale castejsie - tj dzignes do seba 5x za den 250mg, alebo si nasypes kyselinu askorobovu z DM do vody a budes to pit cely den. Fungovat to funguje - ved aj ked to nasypu do potravin ako konzervant, tak nesplesniveju :) Zmysel velkych davok inych vitaminov neviem posudit, tie sa bezne nesypu do jedla.
02.01.2021 - 13:43:17
00
Preco by si mal pacikovat moje ? Ved príspevok kde lekár aplikuje aj vysoké davky vitamínu C a jeho pacienti menej zomierajú som tu nedal ja.😄
02.01.2021 - 13:50:31
00
canopus napísal:
:D :D :D :D slovo do bitky ... som zvedavy,ze co Ramon vybavi....podla mna prd makovy
stale vyvstava otazka, ze na keru onu robime taketo tvrde opatrenia,ked to ludia aj tak nedodrziavaju a siri sa to jedna radost,uz aj u nas v praci :?:


a ako by to podla teba vyzeralo, keby take opatrenie neboli ? toto sme tu prebrali este kedysi na jar, ze u nas je vacsina ludi tak yebnuta, ze rozumie iba velkej palici. Preto nemozeme mat alkohol za volantom nic ine ako cistu nulu, lebo by kazdy pal plnu hubu reci, ze on nemoze mat 0,35 promile, ona ma urcite iba 0,29.
Slovac je narod digitalny, 0 alebo 1, nie spojite analogove hodnoty nad nasu uroven chapania :-(

V jednej veci ale mas pravdu - opatrenia mozu byt ake chcu, ked ich nikto nekontroluje. Ked policia neriesi dezolatsku demonstraciu v BA, asi tazko bude riesit kostolik na severe. Takze odtial podla mna vietor smrdi. Potom maju vselijaky curaci pocit, ze mozu vyvreskovat a robit, co sa im zachce. Ze hansol...
02.01.2021 - 14:04:52
08
Okolo vitamínu C je ešte stále veľa nejasného. Asi najväčším propagátorom megadávok vitamínu C bol Linus Pauling, jeden z najvýznamnejších vedcov všetkých čias (jeden zo 4 ľudí, ktorí dostali 2 Nobelove ceny). Jeho teórie neboli (zatiaľ) vedecky potvrdené, ale ani vyvrátené. Osobne si myslím, že tak trochu chýba aj motivácia - vitamín C je lacný, takže nejde o žiadny veľký biznis pre farmafirmy. Čo bolo potvrdené je, že keď je vitamínu C nedostaok, tak je to problém (skorbut).
02.01.2021 - 14:07:25
06
randy napísal:
ivan Mam povinnost pacikovat vsetky prispevky? :) Clanok bol reakciou na tvoje zjedenie pol kila kyseliny askorbovej na ranajky - cize velke davky ano (sumarne za cely den), ale castejsie - tj dzignes do seba 5x za den 250mg, alebo si nasypes kyselinu askorobovu z DM do vody a budes to pit cely den. Fungovat to funguje - ved aj ked to nasypu do potravin ako konzervant, tak nesplesniveju :) Zmysel velkych davok inych vitaminov neviem posudit, tie sa bezne nesypu do jedla.


Úplne stači ak nebuš pacikovat v čase vírusovej pandémie nebezpečné drísty o nabádaní k šetreniu vitaminom C.
02.01.2021 - 14:13:12
02
https://www.gone4.run/2021/01/co-take-umi-covid-cesta-na-jip-zpet.html?m=1

Pre tých, ktorí to ešte nečítali, veľmi zaujímavý článok.

Ja som momentálne už 6ty deň v karanténe v jednej domácnosti s ďalšími 3 pozitívnymi. Im všetkým zistili Ag testy v pondelok pozitivitu, ja som bol v pondelok aj v stredu negatívny. Zatiaľ cítim len bolesť svalov a slabú nádchu, v pondelok ma čaká PCR, tak som zvedavý.
02.01.2021 - 14:20:41
00
milsu napísal:


Náš antiMengele. :D Išiel do nemecka naprávat pokusmi na ludoch staré chyby kolegu. :D
02.01.2021 - 14:29:09
00
keyboard_arrow_up