vuk lenže v živote to je trošku inak, ja, aj keď nie som ani lekár ani elektrikár som "kritická infraštruktúra". Ale do práce nemusím chodiť kvôli tej kritickej aplikácii ktorú spravujem, o tú sa viem postarať úplne perfektne z domu. Do práce musím chodiť preto, aby iní ľudia mohli sedieť doma a pracovať zo služobným mobilom a aby im fungovalo presmerovanie na pevných telefónoch ... čiže práve kvôli veciam, ktoré ty považuješ za absolútne zbytočné a nadštandard nás bohatých. Lenže keby to nemali tak nevedia robiť a tým pádom by stála robota ďalším a takto sa to krásne nabaľuje. Ale pravda, ak by sa zavreli baky, vypli ich systémy ... tak všetcí tí moji by mohli doma nič nerobiť presne ako ty a byť vysmiaty. Vieš si to predstaviť? nič by sisi v obchode nekúpil lebo bez zaplatenia by ti nepredali, pohoda, že? A takto to vieme rozviesť aj na iné "nekritické" oblasti života. Fakt zmeň optiku a s chladnou logikou tebe vlastnou a svojou prirodzenou inteligenciou proste zanalyzuj o čom je reálny život ... a to dokonca aj tej matky na vozíku s 5 detmi v rôznom študiu rakoviny a pod
02.02.2021 - 12:02:54
03
nie je troll, on to mysli vazne.
Vuk - posli to matovicovi, zatlieska ti a menuje ta za hlavneho poradcu :clap:

--btw Vuk nevie co to znamena "extrovert". Mysli si ze je to ten, co chodi von
02.02.2021 - 12:05:11
02
ale zase treba uznat ze je zaujimavy, povedal by som ze kolektivny pretoze sa v case meni, ziaden iny podobny mi nenapada ... ale ucel toho alter ega mi nie je zrejmy, ved tu stale len kyda hovadiny ... a za vsetkym ma predsa byt zena alebo aspon peniaze, tak nvm ;-]
02.02.2021 - 12:07:46
00
Vuk: virus nikdy neodizolujes .. leda by si kazdeho cloveka zabalil do folie a vystrelil na mesiac. A aj potom prezije, pretoze sa prenasa aj zvieratami :) .. ziadna prenosna choroba nikdy nebola vo svete zlikvidovana. Vzdy bacil prezije. V organizme mas bacilov miliardy. Tak to je. A naviac problem neni virus SARS-CoV, ale to, co nasledne vypukne /ale len u par percent/. CIm chcem povedat, ze ked ho dnes preckas, zajtra dojde dalsi. Iny. Ak chces svet bez chorob, smrti, svet kde sa nemusis bat, musis hladat inde :) A bohatstvo nie je v peniazoch, nepoznas to zname "Nezhromažďujte si poklady na zemi, kde ich zožiera hrdza a mole a kde zlodeji vnikajú a kradnú" ? A potom "Lebo múdrosť je ochrana a aj peniaze sú ochrana; ale výhodou poznania je, že múdrosť dáva život tým, čo ju majú". Nepoznam ta ale, takze tazko mi je posudit pohnutky, ktore ta vedu k tomu, co pises :)
02.02.2021 - 12:16:44
02
ivast napísal:
a za vsetkym ma predsa byt zena alebo aspon peniaze, tak nvm ;-]

Ok, lets start with the basics.

Women take time and money:
Women = Time * Money

We all know that time is money:
Time = Money

Therefore:
Women = Money * Money
Women = Money^2

We also know that money is the root of all evil
Money = (Evil)^(1/2)

And now we have proved that:
Women = ( (Evil)^(1/2) )^2)
Women = Evil

Stated simply:
Women = Evil

:D
02.02.2021 - 12:17:51
03
Páni - nekupovali ste niekedy teraz ffp2/kn95 respirátory? Viete poradiť nejakú stránku s relatívne normálnou cenou v sk/cz a nie je to šunt? Minulý rok som nakupoval na jar cez aliexpress, ale nechce sa mi čakať mesiac kým to príde....
02.02.2021 - 12:18:17
01
iron.hide napísal:

Vuk nevie co to znamena "extrovert". Mysli si ze je to ten, co chodi von

Introvert nema rad kontakt s ludmi a preto napomaha k zmiernovaniu sirenia nakazy.
02.02.2021 - 12:22:12
00
a aliexpress z CZ skladu?
02.02.2021 - 12:23:59
00
Hazard napísal:
Páni - nekupovali ste niekedy teraz ffp2/kn95 respirátory? Viete poradiť nejakú stránku s relatívne normálnou cenou v sk/cz a nie je to šunt? Minulý rok som nakupoval na jar cez aliexpress, ale nechce sa mi čakať mesiac kým to príde....
ja som objednal z drmax lekarne,neviem ci je ta cena ok ale dodanie na druhy pracovny den ...
02.02.2021 - 12:24:36
00
jordi napísal:
to by som netvrdil, kopu ludi ma rado svoje stereotypy a ked sa im narusia tak to nemusia zvladnut... a nieje to "kvalita" jednotlivca


Ano to je nekvalita jednotlivkca. :-) Neschopnost prizposobit sa zmenam, rozhodne neoznacujem za dobru vlastnost.
02.02.2021 - 12:56:32
00
Vuk - ale podla toho ze stale pises na diskusne fora, tak nie si introvert, ako to o sebe tak rad vyhlasujes. Aj ustavicne pisanie na internet je kontakt s ludmi, aj ked uznavam, ze touto cestou sa korona nesiri :)

-----
ale ine som chcel - takto to funguje v Grécku:

-V Grécku predĺžili lockdown na dobu neurčitú.
-Vychádzať von možno len na cestu do práce alebo zo šiestich osobných dôvodov, ktoré sú presne vymenované.
-Na cestu do práce treba potvrdenie od zamestnávateľa alebo vyplnený úradný formulár.
-Na zvyšných 6 osobných dôvodov občan pošle SMS správu, ktorá obsahuje meno, priezvisko, adresu a číslo od 1 do 6.
-Číslo od 1 – 6 znamená aktivitu, ktorú chce občan vykonať. Číslo 1 znamená, že ide na návštevu doktora. Číslo 2, že si ide nakúpiť do obchodu a napríklad číslo 6 pošle vtedy, keď si chce ísť von zabehať.
-Následne príde obratom SMS správa so súhlasom.
-----

toto vsak u nas celoplosne nemozu spravit, pretoze su ludia co vobec nemaju mobil a jednak aj ludia, co nevedia posielat SMS.
Nikde v zakonoch sa nepise, ze kazdy obcan musi vlastnit mobil.
02.02.2021 - 13:08:33
02
jordi napísal:
a aliexpress z CZ skladu?

kľudne aj tak, minulý rok som takto objednával z cz skladu, to už ale nefunguje...
02.02.2021 - 13:30:42
00
Lapaloma asi si necital dosledne, nebolo by mi treba nic kupovat ak by si zostal aj ta doma. Vsak by sme boli 2 mesiace na konzervach ako po jadrovom utoku.
iron.hide nemam rad fyzicky kontkat, najradsej bicyklujem sam, ale s vami niektorymi by som si siel zajazdit, najradsej s lapalomom, Itom, Kenaiom, Ivanom, fradogom, mozno aj Minikinom.

clxno1 napísal:
Ako pozeram okolo seba, tak vedlajsie ucinky pri izolacii skor 99.9999%. Zacinam byt presvedceny o tom, ze z dlhodobeho hladiska, bude mat prave ta izolacia (zatvorene skoly a pod.) najvacsi dosah na spolocnost.
.
Mna nezaujima ze deti budu sproste, lebo nechodili do skoly, mne ide o potlacenie virusu. A keby zostali v lete zatovrene hranice a statna karantena, myslim natrvalo dokial to inde neskonci a vacsina nebude zavakcinovana, tak by sa normalne chodilo do skoly. Matovic to natahuje, zarabanim na testoch a kvazi lockdownom s vela vynimkami, kde nadalej pracuje 2 miliony ludi a z toho tisice srbov a ukrajincov.
02.02.2021 - 13:45:50
00
Teba nezaujima ze deti budu sproste.... Si velmi odvazny. Tie deti ta o 10-20 rokov mozno budu liecit a pouziju pristroje ktore vyrobi a naprogramuje ta ista generacia.


Naposledy upravil Minikin dňa 02.02.2021 - 14:07:45, celkovo upravené 1 krát.

02.02.2021 - 14:06:26
04
iron.hide: ked nemas mobil, tak si vraj vypises papierik sam :) .. ale smsky su informativne a evidencne
02.02.2021 - 14:07:17
00
keyboard_arrow_up