a čo potom šeci tí lúzri čo ich práca a je jedno či v jednom či vo viac zamestnaniach je ich jeidný príjem :P ... vivat rentieri alebo aspoň podielnici
08.02.2021 - 13:22:36
00
co to je, to "extrovertny ajtickar"?? to je nejaky oxymoron, nie?

--
inak mozu byt lesne bufety otvorene? len tak sa pytam.... u nas su, teda minimalne ten na Bielom Krizi bol otvoreny aj cely tento vikend.


Naposledy upravil iron.hide dňa 08.02.2021 - 13:47:58, celkovo upravené 1 krát.

08.02.2021 - 13:26:32
01
will: tak ja by som sa nebranil, keby mi niekto platil 600e za to, ze raz tyzdenne pustim commit :D .. akurat teda ci za to, aby len raz, alebo aspon raz :lol:

iron.hide: to su ti, co nerobia commity :lol:

ps: vyvojari by sa nemali podla mna nazyvat IT ludmi, IT dnes robi kdekto, aj ked klika na nejaky web a pise excel tabulku na spracoanie 200 valcekov.
08.02.2021 - 13:37:03
01
Singularity napísal:
Vuk Ty si fakt endemit

mas tam poprehadzovane pismenka v tom slove ;)
08.02.2021 - 13:54:46
34
ani ten mtbiker server nie je co bol. uklada si pismenka ako chce. :D
08.02.2021 - 14:18:33
02
Ja tak Vuka aj chápem. Všetci chceme žiť ako predtým. ozázka znie či to bude možne. David Attenborough to vo svojom filme a obzretím sa životom pekne vysvetluje. odporúčam pozriet je to najlepší dokument za rok 2020. Od jeho narodenia za 93 rokov pribudlo na svete 5 mld ludí. Kym od počiatku hommo sapiens do jeho to bolo 1,5mld ludí. Zároven Niekolkonásobne sa zvýšila spotreba na jedneho človeka. Príroda ani planéta sa natiahnut nedajú. Proste niečo sa musí udiat aby nás jednoducho bolo menej. Zabrali sme 65% prírody, planeta sa rekordne otepluje. No a očakávanie ludí su také,že zadalších 30 rokov nás tu bude 10mld a bude možné mat svoj dom s bazénom, velké SUV, chodit si na dovolenky menit nábytok ked uz nebude moderný. Tento virus je podla všetkého len také varovanie. Dobrá správa je,že stále existujú riešenia ako to este zvládnut. Technologicky pokrok, vzdelanie ludí, a znovaprinávrátenie prírody sa ešte dá. Musí začat populácia klesat, a dopyt po hmotných veciach tiež klesnut a technologicky pokrok vzrásť. Podla mna mysliet si,že svet môže pokračovat ako predchádzajúcich 10 rokov bez toho aby sa zase niečo udialo je vysoko naivne. Ved stačí si pozriet ako prebieha tažba dreve u nás a sami pochopíte že tento proces treba urýchlene zvrátit.
08.02.2021 - 14:24:10
15
gebula napísal:
Túto otázku si už dlhšie kladiem aj ja. A potom ešte či naozaj bol borec tak nezodpovedný a opracovanie 400-600-800-1000 alebo ľubovoľný iný počet valčekov denne má ako jediný príjem ...

Ja už to mám za sebou takéto, minulý rok prišiel majiteľ firmy kde som pracoval a povedal mi 20.3. 20 oznámil,že 1.4. zatvára firmu a mám mu odovzdať kľúče,výpovede sme už mali nachystané a čo fčul? Škoda že som sa nespýtal vuka
08.02.2021 - 14:25:53
00
double : zial , ludia su taki aki su ,tak alebo onak, ludia to nevyriesia. Ak budu ponechani tak ako doteraz, kompletne znicia planetu. Zem nema problem aj teraz uzivit aj 3x tolko ludi, len by vsetko muselo byt inak. V pohode nakrmis vsetkych, staci prestat zbrojit. Mozes zavlazit celu Saharu, prostriedky aj peniaze na to su. Len treba prestat s vojnami. A nezmyselnym zhromazdovanim majetku ..
08.02.2021 - 14:42:17
01
lto, double .. stačí rušiť prírodu ako ju poznáme, urobiť všetko riadené z centrálneho miesta ... a planéta uživí aj násobne viac ľudstva :) to by sme chceli?
08.02.2021 - 14:49:01
10
Možno tento vírus troška pomôže a ludom viacej otvorí oči aj ked tiež mám už myšlienky ,že nás bude musiet zase príroda dat doporiadku. Na druhej strane napr v niektorých krajinách prišlo k obnove pralesu, technologie napredujú. Bude asi dost záležat čo spraví čína a india. ak budu ludia vzdelanejší budu mat menej detí a možno aj lepší vztah k prírode. Pamatam si ked som si kupil v 2013 hybrid ako sa mi ludia smiali teraz sa uz tolkí nesmeju. Mali sme dve auta máme jedno a napodiv sa dá fungovat aj s jedným. Takto možno zistia aj firmy že home office je pre nich vyhodnejší, a nezmyselné prácovné cesty sa dajú riešit videokonferenciami a letenky nebudu také lacne aby sme z nudy chodili na kávu do Paríža na predlžený weekend. Čoraz viacej maldších ludí začínajú uspokojovat nie hmotne ale digitálne statky. Može sa stat čoskoro,že sa bude dát cez VR zakúpit virtualnu prehliadku niektorých častí sveta. autonomne auta zase budu prevážať ludí nonstop lebo ak má jednotlivec auto stojí 90% času nevyužité. Svetlo na konci tunela je len sa tam dostať
Pláneta uživý viacej ludí otázne je pri akej ich spotrebe a správani.
08.02.2021 - 14:54:24
12
iron.hide napísal:
inak mozu byt lesne bufety otvorene? len tak sa pytam.... u nas su, teda minimalne ten na Bielom Krizi bol otvoreny aj cely tento vikend.

okienkovy predaj povoleny, nie ?
08.02.2021 - 15:20:11
00
Ja to moc nesledujem, ale asi len výdaj objednaného ....
08.02.2021 - 15:22:58
00
napriklad ja by som nechcel pracovat vo firme, ktora ma 100% homeoffice, ved to je zblaznenie.
Sice pocul som, ze niekde v zahranici sa fyzicke office rusia, takze je dost mozne ze tento trend pride aj sem. No ak k tomu dojde aj v mojej firme, tak sa zrejme budem rozhliadat po inom pracovnom mieste.

---

Prílohy:

14716.jpg
14716.jpg 47.72 KiB thumb_up2thumb_down

08.02.2021 - 15:24:07
05
Dnes /resp. včera - údaje sú zo 7.2./ máme vrchol pandémie /zatiaľ/ ked máme v nemocniciach 3440 ľudí s potvrdeným Covid19, česi majú 2777. Sme o 23 % väčší korona dezoláti ako oni vdaka ľudom - tým čo manažujú pandémiu a niektorým manažovaným dezolátom. /všetky údaje sú na počet obyvateľov/.
Pred celoplošnými testovaniami 3.11. 2020 sme na tom boli oproti čechom takmer o 300 % lepšie - oni mali v nemocniciach 4161 ľudí my 1444. Bez celoplošných testovaní len zavedením a dodržiavaním opatrení nás dobehli a predbehli. Bud majú lepšie opatrenia alebo ich dôslednejšie dodržiavajú alebo celoplošné Ag testovania zhoršujú pandemickú situáciu ako je uvedené v návode na použitie Ag testu - sú nevhodné pre veľké počty ľudí. Ag testy podstatne zhoršia pandemickú situáciu tým, že sa napr. pred, počas vianočných sviatkov, na Silvestra nezavedú opatrenia - nezníži sa mobilita - postrádateľné kontaktovanie ľudí /mimo pracovných povinností/ lebo sa spolieha na účinok plošného testovania.
08.02.2021 - 16:06:06
00
Ideme z kopca
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/auto/propad-o-31-let-zpet-lednovy-prodej-aut-v-zapadni-evrope-byl/r~70a7f1386a2011eb95caac1f6b220ee8/
08.02.2021 - 17:10:42
00
keyboard_arrow_up