Hosť napísal:
najlepsie ked na FB citas rozhorceneho doktora z Cadce ktory nezabudne pridat koment o zapredancoch a stvacoch USA...


Vopred sa priznávam k predsudkom, ale mám celkom dobrý tip na číslo, ktoré pán doktor cca. 2 týždne dozadu vybral. A kombinovať súčasnú situáciu s USA a ruskou strelnicou, to je zhruba úroveň NWO, zlyhanie EÚ a „obmedzovanie sa umývaním rúk“ :tmi:
17.03.2020 - 13:20:53
00
astro ty si minuly tyzden nebol v obchode? Drancovat bolo slabe slovo :)
17.03.2020 - 13:23:41
00
ide o verziu bez zaplatenia za tovar :)
17.03.2020 - 13:27:49
01
scarinko napísal:
astro ty si minuly tyzden nebol v obchode? Drancovat bolo slabe slovo :)

Slovo "drancovať" mi vyasociovalo ten význam slova "vydrieť", že "raz do piesku, raz do šušky" :D
My Tatári poznáme plienenie, je to basically podobné, len bez toho piesku :D
17.03.2020 - 13:30:19
01
Doma sa to premenilo na Zornicu 🙈 Najväčší problém je biela niť, ktorá sa už nedá kúpiť, keďže je všetko zatvorené a kamarátky už dali všetko, čo mali. Chcem vás poprosiť, ak má doma niekto bielu niť, či by bol ochotný mi ju poslať v obálke na moju adresu. Ďakujem.

Prílohy:

IMG_20200317_124858.jpg
IMG_20200317_124858.jpg 384.02 KiB thumb_up1thumb_down

17.03.2020 - 13:46:10
07
Ramon1 napísal:
A nakoľko ste mnohí doma trosku z českej “ kultúry “ ... nie sme ini ako zbytok sveta . Biznis na prvom mieste 🤑...

https://youtu.be/P2KW1kud9fg


Tak som pátral po hentej tete, ku ktorej som kedysi lifroval nejaké vzorky na analýzu aj ja, a dozvedel som sa o jej servisnej histórii toto:

Je to ženská, co pracovala na Ústavu hematologie a krevní transfuze, dělala molekulární diagnostiku hematologických malignit. Byla v tom dobrá. Pak si otevřela soukromou laborku, kde je jediným zaměstnancem. Dělá hlavně diagnostiku dědičného postižení u šlechtěných psů. . Když přišel koronavirus, tak si prostě objednala primery a rozjela po anarchisticku diagnostiku bez certifikátu, akreditace a podobných detailů. A pak se z ní stala mluvící hlava rozumějící všemu kolem virologie a epidemiologie....

Aby sme to uviedli do kontextu: je síce pravda, že PCRku vám rovnako urobí molekulárny biológ, mikrobiológ, virológ, genetik, biochemik, farmaceut alebo (po nejakom týždni nácviku) aj ja, ale bez správnych papierov a atestácie vám proste nemôže a nesmie podpísať výsledok, na ktorom má závisieť vaša karanténa, liečba alebo zdravie či život hocikoho okolo. V tomto prípade tetuš zjavne túžila po ryži/mediálnej sláve/both/whatever a samozrejme to nefunguje tak že "však ma včera tetuš testla, tak som OK". Takéto falošné pseudovedomie vlastnej "neškodnosti" je to najhoršie, lebo značné % ľudí je tak tupé, že zabudnú, že sa môžu infikovať hneď nato. A takisto nebudete pozitívni pár hodín po kontakte, od ktorého ste sa infikovali. Preto nemá až taký význam testovať bezpríznakovcov. A ako sa zatajujú "podozrivé" anamnézy a v dôsledku toho sa tu zatvárajú oddelenia, takisto by niektorí zatĺkali pozitívny výsledok, aby neboli obmedzení (mal som ako študák na intráku v dobe najväčšej slávy AIDS spolubývajúceho hypersexuála, ktorý na otázku, či je HIV negat. odpovedal, že nechce vedieť výsledok testu, lebo by ho mohol obmedzovať :D a naozaj ho MAL kde chytiť). Preto je potrebné, aby všetci išli cez nejaké štandardné procedúry.
Čím viac blbostí nadrísta, tým viac alobalistov priláka. A to je aj odpoveď na pindy od Matejosa - teta neriskuje "odbornú" povesť, lebo robí v komercii, a tam sa točia prachy na základe mediálnej pozornosti, nie nejakej fakticity. Ona síce tuším melie aj v hentom videu, že ponúka testy za "korunové" sumy, ale reálne ide o nejakých zhruba 1500 čechkáčů (čo je v tomto okamihu vcelku reálna komerčná suma) +/- autobus. Má z toho asi rovnaký príjem, ako za tú genetickú diagnostiku psov, a tu vidím ďalší motív, v danej situácii bude asi manší flux vzoriek od chovateľov a niečím sa živiť zatiaľ treba.
BTW vo veterine je aplikovaná alobalistika žiaľ celkom rozšírená, ako je vidieť aj na širokej ponuke veterinárnej homeopatie. Pričom u ľudí to "funguje" na báze efektu predraženého placeba, ale psovi je to fakt jedno. Otázne je, do akej miery tomu tí veterinári veria, alebo či len podliezajú alobalistom spomedzi klientov. Ale ani to nie je OK.


Naposledy upravil tulenik dňa 17.03.2020 - 13:51:41, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2020 - 13:48:54
06
@tulenik o tom skialpinistovi som pocul "zarucenu info", ze sa smykol este skor ako sa obul. Ale verim tomu tak 50/50.
17.03.2020 - 13:51:38
00
Za mňa, dobré opatrenia máme ale s jedným sa stotožniť neviem a fakt neverím, že som to počul (a niektorí ho už s radosťou plnia) a to bonzovanie... Ale možno si zvykneme
17.03.2020 - 13:54:37
00
fokel je to možné, sfúknuť ťa môže aj pri sraní. Raz som bol s jednou babou tu z fóra, ktorá je v skutočnosti celkom Terminátor (Palo TT vieš že s kým) na chate pod Ďumbierom, keď nám počasie poněkud zvrtlo plány (pôvodne to mala byť hrebeňovka) a pri ústupe či zostupe na Čertovicu ju jeden poryv odfúkol z normálnej chôdze celkom slušné metre, predtým som taký let ešte nevidel :D (mi to nedalo a hneď nato som si poletel pár m aj ja).
17.03.2020 - 13:57:28
00
scarinko napísal:
Ako to maju poriesene ti co byvaju v AT, HU, CZ a robia na SK? Maju povolenie a pustaju ich do prace?


Slovaci z prihranicnych oblasti mozu na zaklade povolenia dochadzat na SK za pracou,okrem HU(odvcera)
Slovaci pracujuci v zahr. to maju horsie.
Napr. ja pracujem v cz a od firmy som dostal potvrdenie,ze tam pracujem,takze do cz sa dostanem.Problem je,ze po prvom prichode z cz musim ist do karanteny a so mnou vsetci,s ktorymi byvam.
17.03.2020 - 14:00:25
00
Hosť napísal:
Slovaci z prihranicnych oblasti mozu na zaklade povolenia dochadzat na SK za pracou,okrem HU(odvcera)
Slovaci pracujuci v zahr. to maju horsie.
Napr. ja pracujem v cz a od firmy som dostal potvrdenie,ze tam pracujem,takze do cz sa dostanem.Problem je,ze po prvom prichode z cz musim ist do karanteny a so mnou vsetci,s ktorymi byvam.

No skor mi ide o to ze aky je rozdiel medzi clovekom co robi/byva v pohranicnej oblasti a tym co tam ide napr do obchodu, na prechadzku, na bajk atd
17.03.2020 - 14:08:15
00
Do cz pustaju iba s potvrdenim ze tam pracujes.Na ine ucely nie
17.03.2020 - 14:12:19
00
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/637736/roznaseli-to-vsude-chovani-nakazenych-sousedy-sokovalo-v-ohrozeni-je-1000-lidi.html

Nákazu v regionu (Uničov v Olomouckém kraji) roznesl manželský pár, který se před několika dny vrátil z lyžování v zahraničí. Pár nedbal ochranných doporučení a místo toho, aby zůstal v karanténě, doslova „obcházel podniky a přátele“. „Navštěvovali svoje kamarády, chodili na masáže a do práce, děti do školy vodili. Dokonce se chlubili tím, jak je jim skvěle, a pár dní nato už lehli. Úplně celá rodina a všichni, kdo s nimi byli ve styku.
17.03.2020 - 14:35:07
00
.... budu oblubeni v kolektive..


Naposledy upravil Tesak dňa 17.03.2020 - 14:41:13, celkovo upravené 1 krát.

17.03.2020 - 14:39:16
015
Predstavitelia štátu idú príkladom

Prílohy:

FB_IMG_1584452309962.jpg
FB_IMG_1584452309962.jpg 98.67 KiB thumb_up3thumb_down

17.03.2020 - 14:39:37
09
keyboard_arrow_up