tie hranice zatvorene boli, tak na keru ***** ich henten mamrd otvoril,aby mohol vyblakovat pokezili ste to?
07.03.2021 - 19:17:53
00
double napísal:
Popri objaveni juhoafrickej mutacie bola dnes na ta3 relacia kam na velku noc.
Do vedlajsieho okresu sa.neda ale do zanzibaru ano.

Da sa ísť vlastne všade,... Keď sa opytaju kam ides, tak povieš napr, že ideš napr. do Egypta. Takže veselo si môžeš ísť kam chceš.
07.03.2021 - 19:27:37
00
a toto je krasne popisana mentalita Slovakov a vysvetlenie, preco je tu takato situacia. dakujeme stanleeee
(samozrejme, tych pricin je viac)
07.03.2021 - 19:30:36
01
ennio napísal:
a toto je krasne popisana mentalita Slovakov a vysvetlenie, preco je tu takato situacia. dakujeme Stanleee
(samozrejme, tych pricin je viac)

Nieje zač. Ale ak nebude lockdown, ale iba táto saskaren, nič iné nečakaj od ludi! Niekto musí, iný nemusí.... Načo to je akože dobre?! Kto chce nech sa chráni, kto nie, jeho problém potom ak sa nakazí! Ooo super, spolu to zvládneme, bacow ony spolu zvládneme, keď ryba smrdí od hlavy. Vláda má v pitchi a ľudia majú byť "zodpovední"?! 🙈
07.03.2021 - 19:37:33
00
Tiez som len cumel pri spravach. Dufam, ze aspon trasuju ludi, s ktorymi boli nakazeni v kontakte sak toto je uplne na hlavu. U nas pondelok v potravinach 3 zamestnanci pozitivni, na druhy den pridem na nakup a ostatne predavacky ruska pod bradou akoby sa nic nestalo bohaca. Som zvedavy ci od zajtra budu mat na chrape tie respiratory, lebo toto je chore jak tym ludom uz drb3. V piatok chalanisko na AG testoch pozitivny, vcera dosiel na testovanie jeho brat. Zdravotnicka mu hned vynadala, ze co tam robi - ze jeho brat bol este raz v meste na test a tam mu vysiel negativny. Tak volali policajtov. Debilita na N-tu.
07.03.2021 - 19:39:09
01
Dovolím si zacitovať z knihy Epidémie v dejinách, aby sme mali obraz, že aká chuťovka bol taký mor:

Baktéria Yersina pestis spôsobovala hlavne bubonický typ ochorenia, keď infikovala lymfatické uzliny. V tomto prípade bola šanca na prežitie na úrovni 18 - 20 percent. Šťastím v nešťastí bolo, že takýto typ sa neprenášal z človeka na človeka. Pravdepodobnosť prežitia bola veľmi malá, ale stále väčšia než pri iných dvoch typoch ochorení spôsobených rovnakou baktériou. Tá mohla totiž vyvolať i pneumonický alebo septikemický mor. Pri pneumonickom more boli poškodené pľúca, sprevádzaný bol silnými bolesťami a šanca na prežitie bol po 1 percentom, nehovoriac o fakte, že sa prenášal aj medzi ľuďmi.
Septikemický mor spôsoboval sepsu, ľudovo nazývanú otrava krvi a mohla mu predchádzať bubonická nákaza. Pri ňom sa baktéria dostala do krvi a rozšírila sa po celom organizme. Najnápadnejšia bola porucha zrážanlivosti krvi, ktorá sa prejavila na rôznych miestach. Išlo o širokú škálu symptómov od fľakov na koži cez zvracanie krvi, krvácanie z nosa či z úst, po krvavé hnačky. Súčasne sa však v cievach končatín robili zrazeniny a koža a svaly v nich tak odumierali pre nedostatok krvi, až nakoniec vznikla takzvaná suchá gangréna, pri ktorej sa prsty sfarbili na čierno.
07.03.2021 - 19:43:26
00
Klus pred mesiacom povedal, že ľudia postujú fotky z Maldiv a chvália sa ako obišli karanténu. Bratislavské letisko možno majú podchytené, ale rakúske hranice nie. A ak sa niekto aj prizná kde bol, karanténu nekontrolujú. A divia sa prečo to na Slovensku nefunguje. S takým manažovaním opatrení by to nefungovalo ani v krajinách, kde to funguje.
07.03.2021 - 20:10:51
00
Už to mám v sebe, "šimpanziu vakcínu". 😋
07.03.2021 - 21:08:49
07
ennio napísal:
a toto je krasne popisana mentalita Slovakov a vysvetlenie, preco je tu takato situacia.

upozorňujem že aj tu na fóre sme takmer všetci Slováci. Na to pri takýchto vyhláseniach nezabúdajme :P
07.03.2021 - 21:10:40
02
To nie je manažovanie, ale náhodné ťahanie z s klobúka, podľa - netuším čoho.
hlavne že budeme mať 60 mil. xujových testov,
dnes aj včera som videl tie rady na testy,až bolo mi ľúto čakajúcich - lebo pre väčšinu to vychádza na víkend
( ja chodím v stredu - vtedy tam nikto nie, ale nadšený z toho nie som)


Naposledy upravil Srsen dňa 07.03.2021 - 21:12:19, celkovo upravené 1 krát.

07.03.2021 - 21:11:15
00
laco napísal:
Už to mám v sebe, "šimpanziu vakcínu". 😋



A nebojíš sa 🤭 ?!
07.03.2021 - 21:11:50
00
ja som skusil vcera tu zazracnu registraciu - cas mi vyhodilo uplne na ***** ale reku skusim. prestavku mali mat do 12:30 - ja som mal cas 12:38 a v sms - Nemeskajte! tak som nemeskal - bol som tam 12:36 nech sa tam dlho nezdrzujem. vonku 12 ludi, odberove zatvorene - otvorili 12:40, to nas tam uz bolo cez 15 - vsetci hned na kope pri dverach akoby zadarmo davali. vacsina mala ale registraciu tak sme sa tam navzajom vypytovali kto ma aky cas. aj napriek tomu ze som vsetko potrebne vypisal pri registracii na mieste sa pisalo vsetko znova. na otazku ci mi pride sms som dostal odpoved - pockajte si na vysledok, sms mozno nepride. dostal som papier a ked som po takmer hodine odchadzal chalanisko bez registracie tam stale cakal v rade. sms mi prisla po niekolkych hodinach niekedy vecer.
registracia kedy nevidim volny termin ale bude mi prideleny je pre mna nepouzitelna, bez registracie je to na nahodu ci sa tam vobec dostanem.
tiez mam v plane chodit namatkovo cez tyzden (mam to po ceste domov) a ked tam nikoho nebude nechat sa vytret bez ohladu na platnost trvania testu.
namieto pohodlneho systemu to tu mame stale horsie a nieje toho kto by toto zastavil
07.03.2021 - 21:30:25
00
Joe70 napísal:
Klus pred mesiacom povedal, že ľudia postujú fotky z Maldiv a chvália sa ako obišli karanténu. Bratislavské letisko možno majú podchytené, ale rakúske hranice nie. A ak sa niekto aj prizná kde bol, karanténu nekontrolujú. A divia sa prečo to na Slovensku nefunguje. S takým manažovaním opatrení by to nefungovalo ani v krajinách, kde to funguje.


Bratislavské letisko ešte funguje pre cestujúcich? Som si myslel že tam už lieta jedno ranné DHL z Lipska a občas nejaký ten Ruslan alebo Antonov pre potešenie spotterov :)
07.03.2021 - 21:49:08
00
Vláda uvažuje o tom, že ľudia, ktorí sa vrátia z exotickej dovolenky, pôjdu do dvojtýždňovej štátnej karantény. „Uvažujeme o tom,“ potvrdil minister obrany Jaroslav Naď v Markíze.

Keď toto počula moja žena - zdravotníčka, skoro ju yeblo, že ako je to v tejto situácii možné,
a na to sa dokonca vzťahuje výnimka z trápneho zákazu vychádzania, ak máš let povedzme o 23:00 !

Nie je na covidovom, ich oddelenie je zavreté a tak pendlujú / suplujú medzi oddeleniami.
Z práce chodí vyžmýkaná na doraz, neexistuje deň, že by nemali jeden / dva smrťáky, aj covidové aj necovidové, čo predtým nebolo,
proste riadna záťaž na psychiku

a títo naši vládny kkti, sa hrajú nejakú hru,
lety a hranice mali byť zavreté už od októbra,
ale asi ľahšie je buzerovať pracujúcich....
07.03.2021 - 21:52:22
014
dislukas napísal:
Tiez som len cumel pri spravach. Dufam, ze aspon trasuju ludi, s ktorymi boli nakazeni v kontakte sak toto je uplne na hlavu. U nas pondelok v potravinach 3 zamestnanci pozitivni, na druhy den pridem na nakup a ostatne predavacky ruska pod bradou akoby sa nic nestalo bohaca. Som zvedavy ci od zajtra budu mat na chrape tie respiratory, lebo toto je chore jak tym ludom uz drb3. V piatok chalanisko na AG testoch pozitivny, vcera dosiel na testovanie jeho brat. Zdravotnicka mu hned vynadala, ze co tam robi - ze jeho brat bol este raz v meste na test a tam mu vysiel negativny. Tak volali policajtov. Debilita na N-tu.


Predavačky s rúškom pod nosom je úplne bežná vec. Ver tomu, že aj tie respirátory tak budú. Proste to majú v péčku. Minule som bol v Tescu a jedna takto obsluhovala pri mäse a ľudia nič nepovedali...
07.03.2021 - 21:58:43
00
keyboard_arrow_up