a u nas bud vsetcia niekam vypadli za hranice okresu a nemozu sa vratit alebo sem chodilo tolko bratislavakov :-D lebo tu mame totalne prazdno - vcera ked boli retazce otvorene este bol pohyb - ale inac minimum - cesty prazdne, priroda hned za mestom detto - ovela menej ludi ako v priebehu tyzdna podvecer.
ale mozno som len nenavstivil tie "spravne" miesta.
inac chodniky v okoli ktore uz takmer nebolo vidno su vychodene na luxusne single :-D
12.04.2020 - 20:38:47
00
randy napísal:
Bol som sa prebehnut po okoli cez 6 dedin a vsetci poctivo ruska, aj ked su ludia daleko predaleko. Preco tu to funguje a v BA nie? Btw, v karpatoch je zakaz kladenia ohnov a ludia veselo opekaju...

Funguje je to aj v BA. Bol som v Karpatoch, aj na hradzi, kazdy den. Kto nema rusko, ci buffku cez papulu, si ju da ked ide niekto okolo. Ludia sa pozdravia. Skor si myslim, ze novinar hladal senzaciu. Igor si potom tu fotku vytlaci a pouzije ako argument na nejakej tlacovke. Potom media budu jbt do Igora aky je despota, neschopak a placko. On im potom venuje par stiplavych statusov a takto to pojde az do konca korony.
Par dni dozadu bufete Vyza sedelo par ludi na svahu v dostatocnych rozostupoch. Z dialky ich typek fotil velkym objektivom, ale z boku. Z boku to totiz vyzeralo ze vsetci sedia nakope a vedla seba (vid priloha).
Nedavno obletela internety fotka, kde pri bufete pri pristavnom moste bolo vela ludi na hradzi. Je to miesto, kde na hradzu prichadzaju ludia aj z pristavneho mostu, aj z petrzalskej strany. Cize miesto, kde logicky musi byt viac ludi ako na inej casti hradze. Verim, ze fotograf tiez dlhu dobu cakal, aby urobil 'dobry' zaber.

Prílohy:

IMG-5537.jpg
IMG-5537.jpg 811.37 KiB thumb_up0thumb_down

12.04.2020 - 20:54:41
016
Si bol v nejakej inej BA na inej hradzi ako ja, polovica ludi nemala nic, este aj spokojne vedla seba a za sebou isli.
12.04.2020 - 20:56:03
00
my sme sli opatrne nakuknut do tatr. lomnice (kedze vcera pri lese celkom husto)...nikde nikoho miestami to bolo az divne 😁, za 2h sme stretli tak max 5 ludi, vsetci poctivo s ruskom 😷

Prílohy:

87AFB389-1972-47EC-A83A-CA5EDB8C6CFD.jpeg
87AFB389-1972-47EC-A83A-CA5EDB8C6CFD.jpeg 1.31 MiB thumb_up1thumb_down

3B8F38A8-CCB1-474B-9176-103B3CF8869F.jpeg
3B8F38A8-CCB1-474B-9176-103B3CF8869F.jpeg 1.57 MiB thumb_up0thumb_down

FFE26982-417E-48B8-A9C6-3D85703AF930.jpeg
FFE26982-417E-48B8-A9C6-3D85703AF930.jpeg 398.37 KiB thumb_up0thumb_down

12.04.2020 - 20:58:53
05
scarinko napísal:
No schvalne kde v Ba to ide? My sme dnes skoncili za jarovcami na polnej ceste a aj to tam bludilo pomerne dost chodcov a cyklistov ale oproti mestskym lesom to bolo vlastne prazdne. Keby ostali doma vsetci ti co do prirody pred koronou nechodili a vymetali tak maximalne OC tak by bolo v pohode aj chodit do lesa ale zrazu su vsetci sportovci.

Cez Velku noc pri tomto pocasi by bez korony bolo na hradzi aj v lesoparku urcite viac ludi ako teraz. Kopec ludom navyse nezavreli len OC - ti mozu kupovat od rana do noci na nete az do posledneho precerpania kreditky a nevidim dovod, preco by miesto toho mali chodit sportovat. Kopec ludom zavreli ine sportoviska. Vsetky plavarne, fitka, vsetky vonkajsie sportoviska a dokonca aj Kuchajda, ci Jama. Cize kam asi tito tak pojdu? Niektore dni chodievam do MLB k veceru a pre istotu berem aj svetlo. Stretavam uplne minimum ludi a kazdy si da rusko, ked ide okolo. Kto chce ist, ked je ludi menej, ide vtedy. Kto chce 'spolocnost', ide vtedy. Kto chce psa bit, palicu su tiez najde. Kto chcu pitchowat a hundrat, tiez si dovod najde. V lese je stale dost miesta pre vsetkych.
12.04.2020 - 21:02:04
011
heh 2 hasicske auta + hasicska stvorkolka - coho bude zajtra viacej? poziarov z opekaciek alebo pozitivne testovanych? :-D
inac vseobecne aj mimo korony - co je to za uchylnost stym opekanim - zakladanim ohna? nachadzam ohniska vsade, aj tam kde cele roky nikto neopekal, aj tam kde sa nikdy neopekalo. nemali teraz praveze zrat zeleninu a ovocie?
12.04.2020 - 21:04:38
01
lto napísal:
"Na prechádzku v prírode si vyberajte miesta bez vysokej koncentrácie ľudí a pohybujte sa v rámci svojho okresu"
V Bratislave. No comment.


Na druhej strane, super vyzva pre tych, co radi objavuju :-).


randy napísal:
Bol som sa prebehnut po okoli cez 6 dedin a vsetci poctivo ruska, aj ked su ludia daleko predaleko. Preco tu to funguje a v BA nie? Btw, v karpatoch je zakaz kladenia ohnov a ludia veselo opekaju...


Porovnavat dediny, kde kazdy kazdeho pozna s mestom, kde je vacsia anonymita, je trochu scestne. Mimochodom, je trocha rozdiel byt cely den na dvore bez ruska a potom ist na chvilu medzi ludi s ruskom, ako stale byt s ruskom uz len ked vyjdes z bytu..Okrem toho, vacsia koncentracia ludi v meste, vacsia sanca stretnut niekoho bez ruska.

Btw, na parkoviskach pod Karpatmi neboli len auta s BA/BL ECV :-)
12.04.2020 - 21:06:09
01
no problem v KE je hlavne ten ze kym vsetky ostatné okresy zahrnaju okrem samotneho mesta aj siroko rozsiahle okolie dedín a lesov mimo mesta, tak v prípade KE je Kosice okolie samostatný okres ... a okres Košice mesto je okres zahrnajuci vylucne mesto a prilahlé mestské rekreacné zony (Bankov, Jahodna, Kavecany) takze ludia sa tu grupuju na velmi malom uzemi "v prirode" ... ved len taky okres Martin zahrna polovicu Velkej a Malej Fatry :-)
12.04.2020 - 21:07:34
03
Volodja napísal:
Kopec ludom zavreli ine sportoviska. Vsetky plavarne, fitka, vsetky vonkajsie sportoviska a dokonca aj Kuchajda, ci Jama. Cize kam asi tito tak pojdu? .

To budu asi ti co som ich videl to do kazdeho mierneho briezku tlacit alebo hned zosadat.
A ti co sa flakaju po OC tam.aj tak nenakupuju, maximalne sa tam motaju a skusaju si veci a nic nekupia. Kavickuju a len sa tak bezcielne potuluju. Tito urcite nekupuju na kreditky ;)

Ludia vytiahli x rocne hrdzave vrzgajuce bicykle a kdejake aportove nacinie hrnu sa do lesa lebo teraz je to popularne. Mozu si to dat na instagram a na FB a pokecat o tom s kamosmi. "Bol som v leseee. Mrte ludiii. Kto bol tieeez? Woow coool megaaa"
12.04.2020 - 21:11:22
02
Dr. Shiva o súčasnej pandémii Covid-19. Veľmi zaujímavé video, až priveľmi odvážne na priame odvysielanie v TV. Niektoré tvrdenia spomínal aj Krčméry.
https://www.youtube.com/watch?v=TDyPimfVINo&feature=share&fbclid=IwAR0ImkXbwVbLOpdgYpK2dMVbgRy9dyeTfo0lYE-9Z6PeAniuxUboStxGgEg
12.04.2020 - 21:16:35
00
scarinko napísal:
No schvalne kde v Ba to ide? My sme dnes skoncili za jarovcami na polnej ceste a aj to tam bludilo pomerne dost chodcov a cyklistov ale oproti mestskym lesom to bolo vlastne prazdne. Keby ostali doma vsetci ti co do prirody pred koronou nechodili a vymetali tak maximalne OC tak by bolo v pohode aj chodit do lesa ale zrazu su vsetci sportovci.

No ved preto to pisem .. na margo toho hlupeho obmedzenia. Dovolia ti do prirody, ale mimo BA nie .. takze pojdes do prirody, kde je kopec ludi, ktori nemozu (bez porusenia) ist inam /sak plno ludi by zmizlo aspon na chatu/ a tym sa zvysi koncentracia ludi v BA. Potom je tu este dalsia vec, ale tu komentovat nebudem, pretoze ak by bolo nutne, porusim bez mihnutia oka, rodina je nadradena statu a nie naopak, ako poloitici domnievaju.
12.04.2020 - 21:22:29
00
randy napísal:
Bol som sa prebehnut po okoli cez 6 dedin a vsetci poctivo ruska, aj ked su ludia daleko predaleko. Preco tu to funguje a v BA nie? Btw, v karpatoch je zakaz kladenia ohnov a ludia veselo opekaju...

Ja som vcera stretol tak 200 ludi a asi traja nemali. Tak neviem :) .. zakaz kladenia asi nebol v tom nariadeni :lol:
12.04.2020 - 21:23:55
00
vlastoch napísal:
no problem v KE je hlavne ten ze kym vsetky ostatné okresy zahrnaju okrem samotneho mesta aj siroko rozsiahle okolie dedín a lesov mimo mesta, tak v prípade KE je Kosice okolie samostatný okres ... a okres Košice mesto je okres zahrnajuci vylucne mesto a prilahlé mestské rekreacné zony (Bankov, Jahodna, Kavecany) takze ludia sa tu grupuju na velmi malom uzemi "v prirode" ... ved len taky okres Martin zahrna polovicu Velkej a Malej Fatry :-)

Co som pozeral, tak Kosice su na tom asi horsie o dost ako BA .. taky kusok vnutri a okolo obrovska plocha Kosice okolie, to tam asi nepatri. Porazilo by ma :D
12.04.2020 - 21:26:42
00
Matejos napísal:
Dr. Shiva o súčasnej pandémii Covid-19. Veľmi zaujímavé video, až priveľmi odvážne na priame odvysielanie v TV. Niektoré tvrdenia spomínal aj Krčméry.
https://www.youtube.com/watch?v=TDyPimfVINo&feature=share&fbclid=IwAR0ImkXbwVbLOpdgYpK2dMVbgRy9dyeTfo0lYE-9Z6PeAniuxUboStxGgEg

Už mi to niekto oplieskal o hlavu, aby som si to pozrel. Zaujímavé mi to neprišlo, skôr ako dobré žrádlo pre konšpirátorov. Že niektoré tvrdenia spomínal aj Krčméry? Ono najhoršie klamstvo je také, na ktorom je trochu pravdy. Ak sa budú uzdravovať ľudia na coronu inhalovaním horúceho vzduchu z fénov, čo tento chalan odporúča, tak beriem späť.
Na Slovensku si viem predstaviť, že minimálne dve telky by mu dali priestor a Adela by to s radosťou odmoderovala.
12.04.2020 - 21:27:15
07
ennio napísal:
ked si pozrieme tie cisla krajin na poprednych miestach, tak je asi jasne, ze to co opisoval lekar vo Svedsku, musia zazivat aj lekari inych krajin. Tal., Spa. to je jasne, odtial bolo viac takych sprav, ale urcite je to realita aj vo Fra., UK, Belgicku, Holandsku, Turecku, asi aj v USA.

Zaujalo ma Alzirsko, 3300 testov a 1800 pozitivnych, zrejme idu na istotu/nemaju dostatok testov
https://www.worldometers.info/coronavirus/


Zrejme budú v tých počtoch niektorí pozitívni alžírčania žijúci v inej krajine a tam testovaní. Pred piatimi dňami mala jedna krajina viac nakazených ako testovaných. Tuším 550 nakazených a 500 testovaní.
12.04.2020 - 21:27:41
00
keyboard_arrow_up