Chápem, tie drísty ju zožrali :)
27.10.2020 - 22:28:04
01
Cital som to. Nie je to uplne pravda. Skor mam pocit ze vyvolavanie paniky a zhorsovanie situacie aspon na oko je pre istych ludi dobra situacia na ovladanie ludi. Bububu urob to a na nic sa nepytaj, nie je to sice podla zakona ale teraz to neplati lebo korona.

Inatruktaz na odbery
27.10.2020 - 22:29:33
00
Srsen napísal:
scarinko som rád, že máš na 100% nabitú baterku, ďalej som nečítal :)


A kto už okrem popieračov Covidu by tie “ národné “ harabino-kotlebo-dankoviny čítal 😎
27.10.2020 - 22:40:48
01
scarinko, ako vidím väčšinu sraciek si zo svojho príspevku vymazal, preco ?
27.10.2020 - 22:44:38
00
hlásim 4 deń bez príznakov :) s lahkým 1H prekrutením v obyvačke na 115 tepof- Ramon1
27.10.2020 - 22:48:11
010
Tí právní analyzátori síce veľmi vzletne píšu, ale aj ja ako "neprávnik" tam vidím veľa ničím nepodložených a nepravdivých tvrdení a neuvedomenia si reality a aktuálneho právneho stavu.
Napríklad-
- s hodnotením úmrtnosti by som bol veľmi opatrný, stačí pozrieť na Čechy a uvedomiť si, že naše údaje o zomretých prichádzajú s veľkým meškaním, ale určite kompetentní vedia, koľko ľudí aktuálne zomiera v nemocniciach, potom čo boli s Covid-om prijatí, ale ešte nebola pitva resp. vyhopdnotenie vzoriek získaných pitve
-predražené? nezmyselné? testovanie - chcem dôkazy týchto tvrdení, ale nie že niekto to povedal, ale pekne čísla, či niekto kúpil testy výrazne lacnejšie, prípadne o nezmyselnosti - samozrejme, že ešte taký dôkaz neexistuje, lebo ešte ani testovania neprebehlo, nemohlo byť štatisticky vyhodnotené a samozrejme jeho dopad /a následných opatrení/ sa ukáže o pár týždňov
- neviem či si tí právni analyzátori všimli, ale bol vyhlásený núdzový stav, vtedy môžu byť uložené nejaké povinnosti, dokonca môže byť aj narušené súkromie a štát môže siahnuť aj na súkromný majetok
- a chcel som ešte pokračovať, ale scarinko vymazal svoje príspevky...
27.10.2020 - 22:49:08
01
Srsen
Zistim najskor odkial to je oscreenovane. Je to ale o tom istom ako to co som tam nechal kde vidno zdroj.
Hore pan zazobany ego mi strieka aj z usi si zas nieco dokazuje. Esteze ma na ajfone tolko smajlikov.

bladerunner to co pises je asi aj pravda ale podstata je v tom ze aj ked si v nudzovom rezime (pozor, nemylit si s vynimocnym stavom) tak musis mat urcene co mozes a co nie. Teraz sa spravaju tak ze je nudzovy rezim a mozeme si robit co chceme a ty obcan len drz hubu a posluchaj lebo...

Ja nie som proti testovaniu ale takemu co nieco dokaze a nie tieto testy co polovicu chytia, druhu nie a pripadne este niektorych oznacia nepravom lebo proste chybovost. Do toho este vedome navadzanie na podvadzanie aby boli horsie vysledky. Toto sa mi nepaci.
Na orave chytili tych 5000 nakazenych resp co maju v sebe virus. Kolko ale nechytili? Dalsich 5 tisic? Ti chodia normalne po vonku a roznasaju virus. Co sme tym ziskali? Par dni casu kym to zas roznesu do takej urovne ako to je teraz a potom co? Zas plosne testovanie? Do kedy?


Naposledy upravil scarinko dňa 27.10.2020 - 22:57:08, celkovo upravené 1 krát.

27.10.2020 - 22:49:26
03
Hej už viem čo som chcel napísať - to o sankcionovaní tých čo nejdú na test- ta zase si tí právni analytici asi nevšimli, alebo to nechápu, ale bol vyhlásený zákaz vychádzania. Kapišto. A čiastočnú výnimku budú mať osoby s negat testom. Asi preto to tak pomerne komplikovane majú nastavené, lebo im radili asi lepší právnici ako tí Scarinkovi :-P
27.10.2020 - 22:55:32
00
scarinko robiť si môžu to, čo je v zákone o núdzovom stave napísané.....prečítal si si vôbec niekedy ten zákon?
27.10.2020 - 22:57:17
00
Cital neboj
27.10.2020 - 22:58:38
00
Pre istotu to tu nakopírujem.....niečo som aj zvýraznil

Čl. 5

Núdzový stav
(1) Núdzový stav môže vláda vyhlásiť len za podmienky, že došlo alebo bezprostredne hrozí, že dôjde k ohrozeniu života a zdravia osôb, a to aj v príčinnej súvislosti so vznikom pandémie, životného prostredia alebo k ohrozeniu značných majetkových hodnôt v dôsledku živelnej pohromy, katastrofy, priemyselnej, dopravnej alebo inej prevádzkovej havárie; núdzový stav možno vyhlásiť len na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území.

(2) Núdzový stav možno vyhlásiť v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas, najdlhšie na 90 dní.

(3) V čase núdzového stavu možno v nevyhnutnom rozsahu a na nevyhnutný čas podľa závažnosti ohrozenia obmedziť základné práva a slobody a uložiť povinnosti na postihnutom alebo na bezprostredne ohrozenom území, a to najviac v tomto rozsahu:

a) obmedziť nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia evakuáciou na určené miesto,

b) uložiť pracovnú povinnosť na zabezpečenie zásobovania, udržiavania pozemných komunikácií a železníc, vykonávania dopravy, prevádzkovania vodovodov a kanalizácií, výroby a rozvodu elektriny, plynu a tepla, výkonu zdravotnej starostlivosti, udržiavania verejného poriadku alebo na odstraňovanie vzniknutých škôd,

c) obmedziť výkon vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam na rozmiestnenie vojakov, príslušníkov ozbrojených zborov, zdravotníckych zariadení, zásobovacích zariadení, záchranných služieb a uvoľňovacích a iných technických zariadení,

d) obmedziť výkon vlastníckeho práva k hnuteľným veciam zákazom vjazdu motorových vozidiel alebo obmedzením ich používania na súkromné účely a na podnikanie,

e) obmedziť nedotknuteľnosť obydlia na ubytovanie evakuovaných osôb,

f) obmedziť doručovanie poštových zásielok,

g) obmedziť slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania v určenom čase a zákazom vstupu na postihnuté alebo bezprostredne ohrozené územie,

h) obmedziť alebo zakázať uplatňovanie práva pokojne sa zhromažďovať alebo zhromažďovanie na verejnosti podmieniť povoľovaním,

i) obmedziť právo slobodne rozširovať informácie bez ohľadu na hranice štátu a slobodu prejavu na verejnosti,

j) zabezpečiť vstup do vysielania rozhlasu a televízie spojený s výzvami a informáciami pre obyvateľstvo,

k) zakázať uplatňovanie práva na štrajk,

l) vykonať opatrenia na riešenie stavu ropnej núdze.

(4) V čase núdzového stavu môže prezident na návrh vlády

a) nariadiť výkon mimoriadnej služby profesionálnym vojakom, vojakom v zálohe povolaným na pravidelné cvičenie alebo na plnenie úloh ozbrojených síl a vojakom dobrovoľnej vojenskej prípravy,

b) povolať na výkon mimoriadnej služby vojakov v zálohe.
27.10.2020 - 23:01:29
00
Ta pošli to aj tým tvojím právnym analytikom, bo možno oni nečítali :-)
27.10.2020 - 23:02:21
00
Preco zvyraznujes casti vety aby to vyznelo v tvoj prospech ked cela ta veta vyznieva uplne inac?

Napr
obmedziť nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia

Vs

obmedziť nedotknuteľnosť osoby a jej súkromia evakuáciou na určené miesto,

To je do prdele ale rozdiel nemyslis?
Presne o tom to je. Nestaci citat polovicu ktora ti vyhovuje ale cele tie vety. A to potom hovori o niecom inom.
27.10.2020 - 23:04:24
04
Srsen napísal:
scarinko, ako vidím väčšinu sraciek si zo svojho príspevku vymazal, preco ?


A hlavne nech sa vyňadrí cervo ako môže taký scarinko upravovať svoj príspevok napriek tomu , že už za jeho prispevkom boli pridané ďalšie ... ja to určite nedokážem , dokáže to iba ešte Ivan 😎
27.10.2020 - 23:06:29
00
Lebo ajfonisti na to este neprisli.
Vie to asi polovica fora a vlastne na to pride kazdy kto nema pod capicou nak... pretoze je to primitivne.
27.10.2020 - 23:07:25
00
keyboard_arrow_up