Tak tu bezzeru s modrym zasobnikom v ciernobielej kuchyni by zena neprekusla.A i-steel ma ploche kamene.Ale cena je pekna.A v hraspo maju ascasso za 6700kc.
19.03.2016 - 21:09:09
00
Poradte odbornici. Mam strary pakovy kavovar. Kavu kupujem uz mletu. Zo dna na den mi zacal robit spalenu kavu. Odvapnil som, kava furt spalena. Co moze byt problem?
19.03.2016 - 22:54:08
00
Matej veľa prikladáš pod kotol, menej polienok :-)
19.03.2016 - 23:15:47
00
Skús pred založením naplnenej páky odpustiť vodu z bojleru... Ten bude musieť doplniť vodu zo zásobníka / znížiš teplotu v hlave/ a tým pádom ako hneď založiš páku s kávou a vytlačiš shot , by nemal byt taký prepaleny- horký ... Poprobuj a poinformuj... Častý problém u " maloobjemových" bojlerov
19.03.2016 - 23:30:39
00
chrinik napísal:
Poradte odbornici. Mam strary pakovy kavovar. Kavu kupujem uz mletu. Zo dna na den mi zacal robit spalenu kavu. Odvapnil som, kava furt spalena. Co moze byt problem?

Hmmm ... žeby káva? Skús inú, svetlejšie praženú (hodne pod "full city roast") :)
20.03.2016 - 00:11:05
00
chrinik bolo by dobre vediet konkretny typ kavovaru, cim si odvapnoval, ci si vycistil aj hlavu a sitko, paku a mysky. No a potom co to podla teba je ta spalena kava? Je teplejsia ako zvykla byt? Alebo je to len v chuti? Aku kavu pouzivas? ...
20.03.2016 - 10:47:54
00
kto odporucal coffeein?
kupil som na testovanie 2 balicky na predajni v Nitre. prvu sme otvorili zmes virgin.. uz po otvoreni bolo jasne ze je zle. zrna ktore maju blizsie k ciernej ako k hnedej farbe a viac ako polovica povrchu pokryta olejom., chut taka ako vizualny stav. horka.. onicom. viac menej bez chuti. popis "Pri prvom dúšku sa na povrch dostáva acidita, ktorú nasleduje príjemná chuť čokolády. Dochuť je orechová a vracia sa acidita." nesedi ani omylom. z mojej strany vyhodene peniaze.... nicaraguu sa bojim otvorit. toto bol obrovsky krok vedla...
21.03.2016 - 17:53:00
01
Ak zvladaš aciditu svetleho prazenia (cinnamon az light roast) :) , tak skus Green Plantation (www.gpkava.sk).
21.03.2016 - 20:27:13
00
Ramon1 napísal:
Skús pred založením naplnenej páky odpustiť vodu z bojleru... Ten bude musieť doplniť vodu zo zásobníka / znížiš teplotu v hlave/ a tým pádom ako hneď založiš páku s kávou a vytlačiš shot , by nemal byt taký prepaleny- horký ... Poprobuj a poinformuj... Častý problém u " maloobjemových" bojlerov

Skôr si myslím, že je to problém termostatovej regulácie ohrevu, ktorá má veľkú hysteréziu (hore aj dole) a je nutný "temperature surfing" z prehriateho stavu. Ak sa nic ine nenajde, teoreticky by mohol byt aj vadny termostat. Na druhej strane niektorym kavam moze zvysena teplota vyhovovat (napr. svetlo prazenym, kde pouzivam 94 - 95°C; pri standardnej "talianskej" teplote 88 - 90°C by uz boli velmi acidne a nepitne). Od kedy mám inštalovaný teplomer v hlave E61, nemyslím si, ze bojler s kapacitou 0.5 - 0.6l aj napriek PID regulacii je dostatočne objemny na udrzanie stabilnej teploty pocas extrakcie, privítal by som este vacsi (1 - 1.5l). Na teplotnu stabilitu maju ale vplyv aj niektore ine faktory.
21.03.2016 - 20:53:38
00
Hľadať takto problém , je dosť o ničom ...chýba nám spätná väzba...A nakoľko sa " zadávateľ " úlohy nezapája , považujem z môjho pohľadu tému za uzavretú...HOWGH / vyslovujte „hau“ nebo „haug / :hai:

ináč :!: peterg odkedy mám dual bojler mašinu / pred ním Rocket Giotto Evoluzione V2 s jedným bojlerom o objeme 1,8 litra /, pociťujem a aj reálne kladne hodnotím zvýšenie tepelnej stability systému...0,58 litra na espresso plne postačuje / shot má u mňa váhu 18-32 gramov a extrahujem 22-30 sekúnd / a servis bojler na ohrev vody a pary 1,8 litra . Kým vytlačím druhý shot je bojler na espresso na nastavenej teplote. Tú nastavujem v závislosti od predpokladanej a mnou požadovanej teploty na hlave, nakoľko nemám priamo teplomer na E61...Shoty idú jeden ako druhý / krema , " tiger ", sladkosť , potlačená horkosť a decentná kyslosť- samozrejme v závislosti od zvolenej kávy /. Pripomínam , že horkosť môže , ale nemusí súvisieť so zložením vody . Znížením pH a tvrdosti poklesne výrazne aj pachuť a horkosť . Upravujem BWT kolonou :y:
21.03.2016 - 22:10:36
00
Používam vodu s celkovou mineralizáciou 47 resp. 58 mg/l. Neviem, ake BWT, ci na principe filtracie (ako Brita) alebo katexovom zmakcovani (davas tam sol na regeneraciu?). V prvom pripade odstrani len prechodnu (hydrouhlicitanovu) tvrdost a pri tvrdej vode (ako mame) sa na hodnotu 58mg/l asi nedostane, v druhom pripade odstrani prechodnu aj celkovu tvrdost az na nastavenu uroven celkovej tvrdosti.
Som celkom v obraze, ako sa obsluhuje taky stroj aj ako sa robi kava, netreba opakovat ;). Mne sa bojler pocas extrakcie teplotne ani nepohne (podla PIDu), napriek tomu teplota v koreni hlavy (kam sa da teplomer dat) niekedy kolise. Pisem niekedy, lebo inokedy nie a drzi ako pribita. Neprisiel som vsak na suvislost. Ako som uviedol, uvital by som kludne aj stroj s bojlerom 1.0l a viac a SG hlavu.
21.03.2016 - 22:38:42
00
Dik za rady! Dnes som oskusal urobit kavu tak, ze som odpustil trochu vody aby som ochladil hlavu. Je to lepsie ale stale to nie je ono. Oskusam este s cerstvo otvorenou kavou, dufam, ze to bol ten problem, ze kava uz bola otvorena dlho:)
Je to stary kavovar, a doteraz spalil kavu len vynimocne, no cez vikend som spalil kazdy pokus :( asi 6..
Ide o saeco sin015. 11 rocny - vtedy to bola velka atrakcia.
Bojim sa ci sa daco po rokoch nepokazilo, preto som sa pytal. Je to cisto analogovy stroj, ziadna elektronika. Hadam nebude ten termostat v pecku..
21.03.2016 - 22:46:54
00
peterg BWT pozri si špecifikáciu- ak sú ti tak známe veci a súvislosti pozri moje fotky kartuše / nerozoberateľná zatavená kartuša- mení sa po roku alebo po 4200 - 1500 litroch prietoku v závislosti od vstupných parametrov vody /...žiadna prekvapkávaná Brita to nie je. Podľa mňa sa jedná o podobný systém aký som mal na reverznej osmóze v akvaristike / tlak vody cez membránu - žiaden katex a anex s nutnosťou regenerácie / , len s tým rozdielom , že tu ti to nezmäkčí na nulu , ale len prietokom na hlave upravíš výstupnú mineralizáciu a pH...

chrinik dojdi ku mne odlejem ti z mojej upravenej vody a uvidíš - pardon , pocítiš ten rozdiel...

P.S.: ...ja by som uvítal Slayer-a alebo GS3 LM...už šetrím :!:
21.03.2016 - 22:55:27
00
..." počiatky " bývajú ťažké :lol: ...

Prílohy:

IMG_0946.JPG
IMG_0946.JPG 755.5 KiB thumb_up3thumb_down

31.03.2016 - 09:17:44
01
Také pekné ja neviem :y: ...
31.03.2016 - 12:59:47
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up