Na HT dostávaš aj na drobných nerovnostiach ostré nárazy do nôh/chrbtice (nohami tlmíš).



Svätá pravda . Ja som to zistil už pred cca 10-timi rokmi že jazdenie na HT v teréne mi spôsobovalo bolesti ako kolien tak aj chrbtice a aj to boli jedny z dôvodov prečo som začal jazdiť len po rovnom asfalte. Síce tak jazdím na MTB , ale nesťažujem si ;) .
18.11.2010 - 16:11:04
00
Pointer si trochu mimo, hlavne s tymi 16kg. Mal som 17kg Coilera 170/150. Kolena som citil aj predtym aj potom. Cim tazsi bajk tym viac na nom musim zaberat a pohodliu to tiez nemusi pomoct. V podpise mam aj terajsieho fulla (staci len pozorne citat) a na ceste mam aj novy odpruzeny ram. Pridavanim zataze urcite nic nezlepsim.
Katko to chod vysvetlit tym doktorom.
18.11.2010 - 16:43:34
00
Nechcem to zlahcovat, ale tiez som mal problemy po jednom vyjazde kedy v casovom strese som dupal asfalt co to dalo a na druhy den som mal prave koleno v kybli. Ked uz bolesti trvali na moj vkus pridlho, spomenul som si co kedysi hovorila moja stara mama. Ze kto klacieva v kostole, kolena ho nebolia :). Tak som to skusil a biker div sa pomohlo. Odvtedy uz na omsi necupievam ale pekne-krasne klacim. Pre istotu... :)
18.11.2010 - 17:27:57
00
Jazdenie ti nemôže vadiť. Samozrejme, v lese dostavajú kolená viac zabrať, jedno či máš HT alebo hojdačku. Doporučujem asfalt a pohodovku.

No a ešte doporučujem magnetickú rezonanciu, tam ti presne zistia, čo ti je. A ak treba, tak rezať čím skôr. Teda, netreba hneď rezať, stačí artroskopia. Drobné traumy v kolene spôsobované poškodeným meniskom ti budú tvoriť výpotok, ktorý ti bude odfajčievať chrupavku. Pritom toho výpotku je bude tak málo, že ti nebude veľmi prekážať - a to je najhoršie.
Kua, len nájsť ochotného dochtora, lebo toto nie je život ohrozujúce zranenie... Skús si zistiť, či niekto nemá v portfóliu traumatológa (úrazového chirurga), lebo ortopédi sa moc nechcú s takýmito život-znepríjemňujúcimi drobnosťami veľmi zaoberať (vlastná skúsenosť, aj skúsenosť jedného traumatológa).
20.11.2010 - 20:56:19
00
Ono čakať s artro.do leta budúceho roka je prlíliš dlho.Dnes v podstate odoperujú čokoľvek.
20.11.2010 - 21:21:14
00
Joko na MR som bol. Odtial mam tie vysledky, co som vyssie spominal. Bohuzial im ale ortopedi moc neveria. Skusim nejakeho toho traumatologa vychytat ak nezaberie sinovial.
Inak po tie hyaluronovych inekciach si mohol normalne chodit? Vo stvrtok som totiz dostal prvu a citim sustavny tlak, mam mierne opuchnute koleno a mam aj trochu problem vystriet nohu. Neviem ci som len precitlively alebo je nieco zle.
20.11.2010 - 23:12:04
00
ja som po tých inj. na druhý deň bol normálne jazdiť.Lenže u mňa išlo skôr o prevenciu,ty to máš asi na artro.
sprav si výlet sem na sportclinic.
20.11.2010 - 23:21:50
00
Ja som ich dostal po údržbe kolena - plastika predného skríženého väzu. Dostal som prvú, cca 5 týždňov po krájaní a cestou do roboty som rozmýšľal, že čo mi je... A tesne pred bránou som na to prišiel - koleno nebolelo, nekríval som, normálne kráčal. Ďalšie už taký obrovský účinok nemali. Ale nehovorím, že boli zbytočné.
21.11.2010 - 23:37:01
00
...pre tých čo majú radi čajíky a majú problémy s kolenami, či inými klbmi - bylinný himalájsky ajurvédsky čaj SLESAKA - zvyšuje klbnu pohyblivosť, podporuje tvorbu klbného maziva, zmierňuje bolesti a atď...Cena cca 4 EURA.
http://www.everest-ayurveda.cz/index.php?id=2&item_id=1&temp=7&products=1&prod_id=20&it=r1
29.11.2010 - 07:30:19
00
To odniekadial kopirujes, alebo mas osobnu skusenost?
29.11.2010 - 09:42:37
00
...takto - pijem ho asi mesiac, takže účinky osobne ešte som nepocítil a na moje diagnózy kolena (pred plastikou kr. väzov a gonoartróza 2.stupňa) asi už veľa nepomôže. Doporučil mi ho syn, ktorý robí skalolezenie, kde majú veľmi namáhané klby prstov a zapästia, a veľmi si ho chválil. Nie je to aspoň žiadna chémia, určite nepoškodí, len môže pomôcť. Treba vyskúšať, ale treba asi dlhodobo piť...
29.11.2010 - 13:41:54
00
Hm.. A dá sa to vôbec piť ? Čaje mám rád tak by som to skúsil...
29.11.2010 - 15:03:03
00
Tak aj ja milujem čajíky! Na toto si posvietim! :) diki za tip ;).
29.11.2010 - 18:23:52
00
...myslím si, že chuťovo je OK :y: Budete milo prekvapený :P Ja osobne si všetka čaje sladím medom, ale do tohto si med nedávam. Je príjemný taký, aký je :coffee: treba len vyskúšať...
30.11.2010 - 07:34:46
00
Aktualna akcia Kompavy platna od 1. do 31. 12. 2010:
Pri zakupeni vyrobku Gelo-3 complex dostanete vyrobok Fit Artro Aktiv zdarma.

P.S. Nerobim samoucelnu reklamu, mne Gelo-3 complex pomohol. Teda aspon si myslim - este je moznost, ze sa to koleno dalo dokopy samo a zhodou nahod akurat po jeho uzivani. To uz ale nezistim. Ako prevencia je to urcite good.

Prílohy:

vianoce_akcia_22.jpg
vianoce_akcia_22.jpg 181.09 KiB thumb_up0thumb_down

02.12.2010 - 09:31:20
00
keyboard_arrow_up