Zdravím, venujem sa cestnej cyklistike, mám taký problém na asfalte to veľmi nepozorujem ale teraz cez zimu na trenažéry zisťujem že ľavú nohu mám slabšiu od pravej je to vidieť aj na svalstve ale hlavne v tom že pravá by ešte išla (pri šprinte alebo lepšej zaberačke ako keby do kopca) a ľavá začne bolieť resp.: nestíha, alebo nezvláda to čo pravá. Ako mám túto asymetriu odstrániť ?? myslíte že sa to časom odstráni samo ,, čo mám robiť ?, (a naviac dosť častejšie teraz nastavujem nové tretry pravú som nastavil na 2x (kufre) a ľavú už asi 5x som upravoval. Mal som totiž to odlomené z päty tak som asi 2mesiace hopskal po pravej nohe,, no a tam sa ten problém asi vytvoril- len neviem ako to odstrániť preto sa pýtam)

Vopred vďaka za akúkoľvek radu
15.11.2011 - 21:16:59
00
ide zima tak sa to aj hodi v ramci treningu na dalsi rok, treba nabrat silu. posilovat nohy ale kazdu nohu zvlast. priklad na cvik predkopavanie a zakopavanie na stroji. nie ako kulturisti naraz obidvomi nohami ale najprv jednu nohu odcvicit, hned druhu nohu a pauza. a znova dalsie serie. vaha zavazia (intenzita) podla slabsej lavej nohy takze prava noha sa bude "mierne flakat" kedze je silnejsia.. sila a objem by sa mali zrovnat tak som to aspon cital :)
15.11.2011 - 21:38:26
00
A dáke cviky v domácich podmienkach by si konkrétnejšie nevedel ?, napr.: mám činky tak by som ju mohol zobrať do ruky a robiť zhyby na ľavej nohe...,, vedel by si dáke cviky poradiť ?
15.11.2011 - 21:40:54
00
Tento fyziologický stav je normalny po takomto uraze. Svalstvo lavej nohy je atrofovane. Pravidelnym treningom sa vrati do povodneho stavu. Hlavne si davaj pozor aby si nohu nepretazoval. Cviky ti ziadne specialne netreba stacia cviky na posilnenie svalovej hmoty obidvoch noh. Vhodne na domace podmienky su drepy a drepy s vyskokom. Moj oblubeny je v sedacej polohe sa opriet o stenu a takto sa snaz vytrvat cim dlhsie. Kolena voci stehnam by malli zvierat pravy uhol, chrbat rovny a ruky volne pri tele. Na popis je to velmi jednoduchy cvik ale az vyskusas budes sa cudovat aky je ucinny na stehna.
16.11.2011 - 00:20:00
00
Veľmi dobrý cvik na spodnú časť tela s možnosťou cvičiť aj v domácom prostredí sú výpady. Tu je link:

http://www.sportujeme.sk/fitness/vypady
16.11.2011 - 07:47:43
00
vypady su sucastou mojej zimnej pripravy ;-) Dalej s oblubou pouzivam lyziarsky postoj s mini zdvihmi v kolenach a vydrzami. Je to ale dost namahave cvicenie na predny stehenny sval a zo zaciatku aj "bolestive" - svalovica.
16.11.2011 - 10:23:37
00
najlepší cvik na spodnu časť tela /brucho.kríže , stehná / su drepy s činkov za hlavou
resp ťažké drepy su králom cvikov v posilovni...kto nerobí ťažké drepy, tak nikdy nebude mať silu a ani objemy

výpady dosť separuju sval a su náročnéna chrupku pod kolenom ...je tam ten náraz zastavenia náhleho... nie je to cvik na silu a objem svalu
16.11.2011 - 11:51:52
00
krajčírskym metrom si zmeraj jednu a druhú nohu
a svaj ktorý bude menší posiluj doma
svik najdeš na každom sportovo fitnes posilovacom webe
samozrejme s mierou zo začiatku a postupne pridávať
do jara by sa to malo vyrovnať...
16.11.2011 - 14:04:39
00
ja som po operacii sedel na stole pred televizorom nohy 90stupnov volne vysiace
a obute zjazdove lyziarky a predkopaval - ucinne :)

este poznam pripad ked sa vsemozne riesila slabsia noha a nakoniec sa zistilo
ze dotycny ju mal o 1/2 cm kratsiu - vlozka to vyriesila
16.11.2011 - 15:57:31
00
krajčírskym metrom si zmeraj jednu a druhú nohu
a sval ktorý bude menší posiluj doma
cvik najdeš na každom sportovo-fitnes-posilovacom webe
samozrejme s mierou zo začiatku a postupne pridávať
do jara by sa to malo vyrovnať...
16.11.2011 - 16:01:17
00
to LL- zistil som že veľkosť je takmer rovnaká :/,, tak v čom to potom môže byť možno to mám zle zrastené a o pár stupňou inak nohu, potom by to mohlo robiť zle v nastavovaní tretier ,,, čo si myslíte ? prosím vás ak by to mohlo byť toto poznáte dáky dobrý web kde sa dá vyčítať ako to nastaviť.
16.11.2011 - 23:09:58
00
skús navštiviť nejake REHACENTRUM tzn. fyzioterapeuta, ktorý sa venuje športovcom...
TEN by to mal cekom odborne vyriešiť
17.11.2011 - 20:16:12
00
Výpady sú náročné na kĺby,treba to dobre technicky previesť,ale lepšie ako drepy.Ja by sm ti odporúčal skôr výstup na nejaký stupienok s činkami pri tele a viac opakovaní.
Ak máš jeden sval naozaj slabší tak skôr legpres klasicky na stroji a robiť len s tou slabšou nohou.
18.11.2011 - 08:35:21
00
plavanie,ergometer,drepy,plavanie,ergometer,drepy.....stare ale ucinne
26.11.2011 - 21:17:30
00
keyboard_arrow_up