whitemamut napísal:
Veď som písal všeobecné.
Pohybuje sa to niekde medzi 0.9-0.97 čiže to nie je určite tak hrozné ako 220-vek.

cize pri 200 maxe sa pohybujeme v rozpati 14 tepov. to mi pride uplne v pohode ako relativne najdolezitejsie cislo pri treningu :D
edit: resp pri ANP okolo 180 je to 12 tepov. v pohode :D
12.10.2017 - 10:21:54
00
Máš lepšiu metódu?
Robím laktátové testy, používam oveľa prepracovanejšie metódy pre profíkov, no skús odporučiť niečo na doma :-) presné a odborné. Samozrejme, nech ti akokoľvek dobre spravím “ANP”, dáš si kávičku, dve, a ahoj.
12.10.2017 - 10:25:52
00
whitemamut napísal:
Máš nejaké ochorenia?
Prečo by si umieral?


Lebo si nemyslím, že ísť fakt naplno nejakú dlhú dobu je veľmi bezpečné. Pamätám si, že pred troma rokmi, keď som bol ešte blbý a trénoval som iba na stacionári doma, tak som si raz tak naložil, že som išiel výkon asi 360W trvalo to možno 10 min a posledné dve alebo 3 minúty som to tlačil fakt naplno už aj očami a tep som mal nejaký 184-186, čo by podľa vzorca malo zodpovedať cca mojej maximálke a po týchto dvoch troch minútach som musel zosadnúť z biku, lebo mi prišlo hodne zle od žalúdka a začal som mať pocit závratu a musel som si na chvíľu ľahnúť a predýchať to, lebo inak by som sa asi dovracal. Takže pokiaľ je bezpečné ísť až naplno podľa teba? Neviem, či je bezpečné skúšať iba tak sa huliť na max. a držať sa tam dlho.
12.10.2017 - 10:26:12
00
Telo ťa nepustí, neboj.
Dobre rozvrhnutým tempom trpíš až poslednú cca tretinu času.
Pri testoch čo robievam, mi zverenci pomaly padnú z bicykla a rozhodne to nie je príjemná aktivita. Preto sa to robí každých 4-6týždnov.
12.10.2017 - 10:28:08
00
whitemamut napísal:
Máš lepšiu metódu?
Robím laktátové testy, používam oveľa prepracovanejšie metódy pre profíkov, no skús odporučiť niečo na doma :-) presné a odborné. Samozrejme, nech ti akokoľvek dobre spravím “ANP”, dáš si kávičku, dve, a ahoj.

no brainer - veci ktore sa nedaju spravit doma poriadne nerobit doma?

mimochodom pri urcovani prahov nie su najdolezitejsie prahy ale potvrdenie ze vobec do takejto zataze mozes ist. inak povedane robit si takyto test prvykrat bez dohladu lekara cez EKG je na Darwinovu cenu.
12.10.2017 - 10:32:18
00
Hosť napísal:
no brainer - veci ktore sa nedaju spravit doma poriadne nerobit doma?

mimochodom pri urcovani prahov nie su najdolezitejsie prahy ale potvrdenie ze vobec do takejto zataze mozes ist. inak povedane robit si takyto test prvykrat bez dohladu lekara cez EKG je na Darwinovu cenu.


toto som si tiež myslel, že to tak bude.
12.10.2017 - 10:33:42
00
Hosť napísal:
no brainer - veci ktore sa nedaju spravit doma poriadne nerobit doma?

mimochodom pri urcovani prahov nie su najdolezitejsie prahy ale potvrdenie ze vobec do takejto zataze mozes ist. inak povedane robit si takyto test prvykrat bez dohladu lekara cez EKG je na Darwinovu cenu.


Preto robím laktát doma :-)
Stále si mi nedal odporúčanie na test bez laktátu DOMA a presný. Dík.

Snáď akémukoľvek vysoko intenzívnemu športu by mala predchádzať prehliadka. To je snáď samozrejmosť.
12.10.2017 - 10:37:50
00
tak záver asi bude, že doma sa taký test zodpovedne a bez istoty vylúčenia ujmy na zdravotnom stave spraviť nedá.
12.10.2017 - 10:40:36
01
Ani bežať na autobus sa zodpovedne bez vylúčenia ujmy nedá.
12.10.2017 - 10:43:20
00
whitemamut napísal:
Preto robím laktát doma :-)
Stále si mi nedal odporúčanie na test bez laktátu DOMA a presný. Dík.

Snáď akémukoľvek vysoko intenzívnemu športu by mala predchádzať prehliadka. To je snáď samozrejmosť.


budem za koko*a ale vidim ze ti to bez toho nedocvakne - pan ktory umrel na maratone v slovenskom raji by tu mozno este bol keby mal prehliadku u sportoveho lekara 2x do roka...
12.10.2017 - 10:45:53
00
whitemamut napísal:
Ani bežať na autobus sa zodpovedne bez vylúčenia ujmy nedá.


na autobus som už nebežal dobre dlho, asi preto som zlenivel :-) Ale späť k téme. Ja to samozrejme chápem avšak radšej keď si doma zisťujem ako som na tom a nemá ma nikto pod kontrolou, nebudem sa húliť na úplne maximum. Tým, že viem, že pri nejakých tepoch môžem jazdiť vlastne v pohode, nerobí mi to tam problém, tak sledovaním výkonu pri dosahovaní rovnakých tepov vlastne viem posúdiť či sa zlepšujem alebo nie, aj keď to asi nebude úplne najlepšie mienený tréning a nejaký profi tréner by sa tomu možno iba zasmial.
12.10.2017 - 10:49:58
00
Hosť napísal:
budem za koko*a ale vidim ze ti to bez toho nedocvakne - pan ktory umrel na maratone v slovenskom raji by tu mozno este bol keby mal prehliadku u sportoveho lekara 2x do roka...


A vravím snáď, že nie?
12.10.2017 - 11:00:06
00
ano - tym ze chces podobne testy prevadzkovat doma.

mame (cyklisti) tisice eur na fancy bicykle krasne dresy ale najst 35e 2x do roku na PORIADNU prehliadku je problem...
12.10.2017 - 11:06:39
00
Ja ich dokonca ak prevádzkujem a nevidím v tom žiaden problém :-)
Keď má môj zverenec na konte 50 závodných dní/rok+ EKG každoročne, nemám žiaden strach, že by mu to ublížilo.
12.10.2017 - 11:20:26
00
whitemamut napísal:
Telo ťa nepustí, neboj.
Dobre rozvrhnutým tempom trpíš až poslednú cca tretinu času.

v ramci odporucania cyklistovi ktoreho si v zivote nevidel a absolutne nic netusis o jeho zdravotnom stave.

to ze ty v niecom nevidis problem neznamena ze tam nie je. drzim palce aby si si to nemusel overit krutou praxou.
12.10.2017 - 11:33:57
00
keyboard_arrow_up