Kompatibilné sú (mali by byť)... Čiže potrebuješ len snímač na zadnú vzperu (ak chceš rýchlosť a km)...

Prílohy:

IMG_3083.jpg
IMG_3083.jpg 91.49 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2014 - 21:29:08
00
super..dakujem! tak asi pojdeme do toho..aj ta recenzia je vyborna!
16.10.2014 - 09:26:30
00
tak som si preštudoval snáď všetky témy na fóre ohľadom valcov a trenažérov.. a ako laikovi čo nikdy neskúsil ani jedno ani druhé mi prišla na um ešte jedna nikde nespomínaná výhoda valcov oproti trenažéru a to konkrétne taká, že nemusím s bicyklom nič robiť, len ho tam položím a jazdím... naproti tomu u trenažéra musím meniť osku a upevňovať ho tam.. počasie je čím ďalej tým premenlivé a vždy lepšie/zábavnejšie jazdiť vonku a s valcami mi príde to striedanie prostredia praktickejšie, takže aj kvôli tomuto som sa teraz viac naklonil na kúpu valcov ako trenažéra.
23.10.2014 - 21:38:09
00
Nemeníš osku, ale upinák. A ten tam môžeš nechať do jari. A na válcoch nevieš trénovať napr. silovo.
24.10.2014 - 08:32:14
00
Na mojom trenažéri (Master) netreba robiť ani to. Proste len vložíš zadnú časť bicykla (priamo z terénu, aj s upnutým kolesom) medzi 2 upínacie konzoly, zatiahneš, a máš.... Operácia na 1,5 minúty... Druhá vec je taká, že valce Ti dajú techniku (rovnováha, priama jazda), ako nič iné.... Niekedy, keď vidím poniektorých, ako štrikujú po ceste meter doprava, meter doľava, tak sú na nezaplatenie (druhý fakt je ten, že keď som s nimi pred 20-mi rokmi začínal, tak som si niekoľkokrát pekne nabil držku....
24.10.2014 - 10:42:49
00
Nemeníš osku, ale upinák. A ten tam môžeš nechať do jari. A na válcoch nevieš trénovať napr. silovo.


tak som to myslel, len som sa zle vyjadril. sú v ponuke aj valce čo majú možnosť meniť odpor záťaže, do akej miery sa dá na nich trénovať silovo posúdiť neviem, keďže som ich videl len na obrázku..

napríklad tieto sú už celkom sofistikované aj s možnosťou programov.. http://www.kupkolo.cz/elite-arion-digital-valce_z95213/
24.10.2014 - 11:02:14
00
Prilozim svoju trosku k teme, ja som sa rozhodol pre Tacx Genius, urobil som tak preto, lebo ako jediny dokaze realne zreprodukovat aj trocha narocnejsie stupania. Jazdil som na nom zatial iba par krat, ale mozem len pochvalit, troska som aj na trase flandrie nadaval, ked som slapal na paterberg, ze ta svina tych 17 percent naozaj zreprodukovala. Valce som nezvolil presne preto, ze sa na nich neda trenovat naozaj silovo a preto, ze existuje asi jeden model od elitu, ktory ma aj vyrtualnu realitu. Toto je myslim si velke plus, ze si clovek zajazdi trocha proti pocitacu, trocha proti svijim ulozenym casom, pusti si dvd cko nejakej zname etapy, jednodnovky a hned sa na tom slape inak ako keby sa mal divat na telku a sliapat neustale to iste tempo.
Problem jednoducheho prechodu medzi trenazerom a vonkajsou jazdou som poriesil tak, ze na jednych kolesach mam na zadnom plast na trenazer a druhych jazdim normalne vonku, takze mi staci prehodit zadne koleso a ide sa.
Je jasne, ze jazdit vonku je najlepsie, bohuzial uz teraz ked sa vraciam z roboty, tak je vonku tma a krutit iba cez weekend je dost malo.
24.10.2014 - 13:47:02
00
Prilozim svoju trosku k teme, ja som sa rozhodol pre Tacx Genius, urobil som tak preto, lebo ako jediny dokaze realne zreprodukovat aj trocha narocnejsie stupania. Jazdil som na nom zatial iba par krat, ale mozem len pochvalit, troska som aj na trase flandrie nadaval, ked som slapal na paterberg, ze ta svina tych 17 percent naozaj zreprodukovala.


Hej, Genius je jeden z naj pri reprodukovani strmych stupani, vacsina trenazerov to vzda uz ovela skor :) Kupoval si ho za plnu cenu alebo si nasiel nejaky dobry deal?
Len bud rad ze ta to netriaslo ako na skutocnych Flandrach, lebo zjazdy boli 1000x horsie ako ist do 17% kopca :D
05.11.2014 - 09:13:32
00
Mal som ho nejak za 910E z axit.cz, lebo som tam mal nazbierane nejake zakaznicke body. Cena je dost vysoka, ale zas ked uz clovek do niecoho investuje je vzdy dobre kupit tu najvyssiu radu, aby potom o pol roka zasa nespekuloval aky upgrade spravit :D.
05.11.2014 - 09:46:58
00
9 kíl je dosť
05.11.2014 - 17:45:13
00
a mate niekto skusenost s Minoura B60..v cyklistike bol celkom dobre hodnoteny
05.11.2014 - 19:32:30
00
Mam valce Tacx Galaxia a ergotrenazer Tacx Flow. Oba vyuzivam/striedavo/ v zime. Valce su pocitovo "cyklistickejsie", vhodne na cibrenie techniky/teda, ak vas to pri strate pozornosti nevystreli/ a vytrvalosti. Osobne davam tak max. 1.hod. Tacx Flow je vyborny na silovy trg, pripadne intervaly. Je potrebne ho pomerne casto kalibrovat, inac su hodnoty vykonu orientacne. Pri spravne kalibracii umoznuje pomerne efektivny silovy a vytrvalostny trg podla zvolenych "wattov".
06.11.2014 - 19:58:26
01
dnes som sa natočil na valcoch, pre lepšiu predstavu pre niekoho čo s nimi nemá skúsenosti, po tom strihu tam mám rýchlosť okolo 50km/h vtedy to dosť hučí, povedal by som, že video je trocha tichšie oproti realite.
Elite Arion Digital Rollers thumb_up0thumb_down
14.11.2014 - 00:18:04
00
este si nezramoval ten ventilator? :-)
14.11.2014 - 08:07:55
00
práveže to zatiaľ nemá vôbec tendenciu vyskočiť z tých valcov smerom dopredu, povedal by som, že je to aj technicky dosť nemožné, keď už by som aj vyletel, tak by ma buď zastavil pád, alebo by sa zaseklo zadné koleso o ten predný valec.. reálne je skôr utekanie do boku, tam neni problém ujsť mimo valcov
14.11.2014 - 10:49:13
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Cyklotrenažéry)
keyboard_arrow_up