cawte,poradte mi ake blatniky si mam kupit na mtb GT avalanche 2 disc 2010 ...
diky moc..
Príloha:
2000_1300_g10ava2d_253.jpg
2000_1300_g10ava2d_253.jpg 57.58 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2010 - 19:56:05
00
ziadne. blatniky su kravina, mokry (pripadne od blata) budes len o trosku menej, musis maminu alebo vratnicku v skole (praci) presvedcit ze horsky bike musi byt od blata ale nech sa neboji lebo to je take blato co uz neopadne;)
19.09.2010 - 20:59:52
00
mno .. blatniky kravina nie su v ziadnom pripade, ale blatniky, ktore sa vyrabaju bezne na MTB kravina su , bohuzial :envy:
19.09.2010 - 21:04:09
01
takze sa mi neoplati kupovat blatniky?
19.09.2010 - 21:36:06
00
ak budes vozit blatniky, nebudes vyzerat ako "tvrdy" biker, ale v pripade dazda, blata... budes mat dlhsie suchu rit...
http://www.cykloabc.sk/diely/blatnikaxp625.jpg to je dobre akurat aby nezasvinilo flasu

http://www.cykloabc.sk/diely/baltnikxbowz.jpg v terene sa uvolnuje ten remienok a blatnik sa potom kruti na sedlovke, do zadu vyborne posluzi nosic + kus plastu
19.09.2010 - 21:37:34
00
blatniky su pre baby, ani tie to nevozia :n:
19.09.2010 - 21:41:17
00
Tieto vyzeraju zo vsetkych najdebilnejsie, ale vraj ako jedine funguju. Z vlastnych skusenosti to ale nemam.
http://www.kupkolo.cz/produkty/Blatniky_73/silnicni-a-crossove-blatniky_814/Blatnik-Orion-48mm_977.html
19.09.2010 - 22:15:58
00
:devil: samé subjektívne názory...

BLATNÍKY

1 - "drsní" bikeri neuznávajú lebo je to akési čosi navyše čo nepasuje do "tvrdého" bike designu, teda väčšina ľudí tu na fóre bude tvrdiť že blatníky nie... (ale už vyrábajú aj designovo husté kúsky)

2 - záleží na teréne do akého tie blatníky zoberieš a aké blatníky to vôbec sú, koľko kolesa kryjú, ako sú osadené, mal som XC bike, kde som mal blatníky osadené tak dobre, že nech som išiel cez akúkoľvek bažinu tak nikdy ma nezaprskali, nikdy som nenašiel na tričku a gatiach ani náznak blata, ale pri hustom teréne s "roztopeným" blatom som bol nútený tie blatníky odňať a zahodiť nakoľko sa mi zapchali priestory pohybu kolesa... a taktiež V-čkové brzdy robili super priehradu pre blato.

3 - v dnešnej dobe sa robí veľmi veľké množstvo blatníkov ktoré sa dá upnúť na bike rôznym systémom tak, aby za žiadnych okolností nedošlo k zapchatiu priestora medzi blatníkom a plášťami, no všetko je to o veci názoru

4 - ak je sucho, alebo ak nejazdíš aj v daždivom alebo po daždivom počasí tak tie blatníky naozaj nevyužiješ /jediný zmysel majú aby ti nefrkol do hlavy kamienok, aj to sa občas stane, ale zbytočne/. Ja som ich mal tiež na letnú sezónu zhodené, ale keď príde premenlivé počasie a nechcem byť každý deň za****ný ako prasco, tak určite si tie blatníky dám, druhá vec je to, že ani bike nebude taký zmazaný, ako by bol bez nich, niektoré komponenty sa dosť blbo čistia, a mňa tiež nebaví umývať bike po každej jazde...

všetko je to naozaj len vec názoru a rozhoduje veľa vecí...

pre tých ktorí odsudzujú blatníky.... som zvedavý aké pocity máš keď pri maratóne v blatistom teréne prídeš do cieľa s plnou papuľou blata, v novom blatovom face-designe že by ťa vlastná mať nespoznala... no a to blato čo vezieš na biku a na riti tiež niečo váži, rozhodne sa mi lepšie šlape v suchu, než s blatom na kakáči... :shake:
19.09.2010 - 22:38:39
00
Tu jedna fotečka, testovania naozaj dobre osadených blatníkov ktoré ma nikdy nesklamali, problém s otáčaním z pôvodnej polohy nikdy nebol 1 zadný osadený na trubke pod sedlovkou a prevlečený cez rámové trubky zadnej osi, čo je môj výmysel, možno to vyzerá smiešne, ale je to maximálne účinné a pokiaľ ten blatník neodfajčím, vždy sa vráti do pôvodnej polohy. vpredu uchytený špeci systémom do hlavy, tiež žiadna tendencia otáčania, akurát vhodné dať pod úchyt gumičku, aby to "nerezonovalo" počas bikovania cez hustý terén.

je však ale pravdou že ten predný strašne kazí výzor biku respektíve ničí pohľad na vidlu... ale všetko je to o tom či chceš aby to dobre vyzeralo, alebo aby to plnilo účel...

klasický lapač na rámovú spodnú trubku ako písal andrej25 by som nikdy nevolil, je to prvotriedny nezmysel jednak to zavadzia a pri natočení kolesa v zákrute maš zasa blato v papuli...

Prílohy:

DSC_3306.jpg
DSC_3306.jpg 161.77 KiB thumb_up0thumb_down

19.09.2010 - 22:54:13
00
nejake podobne blatniky mam v pivnici, k prednemu, je to naprd lebo je vysoko takze nohy mas ofrkane aj tak, navyse je prekazkou pre stlpik vidlice. k zadnemu, nekryje zadnu cast kolesa takze nohy mas ofrkane aj tak, ak mas co i len trosku hrubsie plaste tak blato odfrkuje aj okolo blatnikov. blatniky su super tie plechenne na babkinej Liberte, na takom biku nepridem zahadzany ale na horskom biku blkatniky pomozu iba pri jemnuckom dazdi alebo prvych 10 minut
20.09.2010 - 07:47:00
00
Djexpres ale jemu sa na GT zadny blatnik takto upevnit neda.
Predny mam podobny (jasne ze na "zimaku"), zabranuje hlavne frkaniu bordelu do tvare, ten ktory vyleti dopredu ked ides rychlejsie.


Naposledy upravil andrej25 dňa 20.09.2010 - 08:34:00, celkovo upravené 1 krát.

20.09.2010 - 08:24:16
00
Djexpres - blato na oblečení niečo váži, lenže to blato sa ti nalepí aj na blatníky ;) Bol som na Zelenej stope, celý od blata, a bolo mi to jedno... Keď už ideš bikovať do lesa keď je blato, rátaš s tým že sa zablatíš, ja osobne v to aj dúfam.... BTW : Blatníky sú najľahšie ušetrené gramy...
20.09.2010 - 08:32:55
00
andrej25 - ale dá sa mu tak upevniť, on sa totiž upevňuje na sedlovku, lenže ja mám tak veľký rám, že tie trubky sú v úplne inom uhle, takže som ho mohol osadiť aj nižšie.

mnavak - predny urcite nerobi prekaku pre vidlu, koleso sa nikdy nedostane az tak blizko ze by to robilo konflikt. blatníky sa už robia aj pre DH takže šírka tu určite nerobí problém.

Daedalus - tak v podstate máš pravdu, ja jazdím posledný mesiac a pol tiež bez blatníkov, ak chcem aby bike k niečomu vyzeral tak sa blatu vyhýbam, no ak narazím na blato tak mám tendenciu sa zasviniť čo najviac a ten bordel zámerne ešte vyhľadávam... keď už mám byť zaprasený tak je jedno či málo alebo veľa :nod: Ale i tak tie blatníky zabránia aby mi natrepalo blato do xichtu a ak mi natrepe tak max na tie nohy, tam to až tak nevadí než zaprasený dres/tričko a plná huba blata :x
20.09.2010 - 09:46:30
00
vy z toho vyrastiete;)
20.09.2010 - 09:59:03
00
Ja som zvedavý, ktorý výrobca bude mať toľko rozumu a ako prvý pridá na mostík vidlice jeden závit alebo dieru na uchytenie blatníka, ktorý bude potom v rozumnej vzdialenosti od kolesa.
20.09.2010 - 17:18:26
00
keyboard_arrow_up