Caute.
Urcite vacsina z Vas uziva aj doplnky vyzivy.Nasiel som stranku kde som si objednal za super ceny proteiny a ine veci.
Tak som si povedal ze sa podelim o skusenost.Som velmi spokojny pretoze ceny su vyborne a kvalita tiez.Ide o spickove americke produkty.Ak mate niekto zaujem vrelo odporucam.Vsetko dobre do noveho roku.

www.hardbody.szm.sk
05.01.2007 - 21:59:53
00
Junáčik, naozaj vynikajúca stránka. Fantasticky spracovaná...
Len ťa upozorňujem, že si tu medzi cyklistami a nie medzi kulturistami.
05.01.2007 - 22:42:42
00
fuuuuha, riadna vyziva pre cyklistov :roll: ...co si si tam prosim ta objednal?
06.01.2007 - 00:02:18
01
Tak poznam aj takych co hlcu monohydraty pri bikeovani (kreatin), okrem ukladania vody v svaloch do dodava aj o hodne vacsiu vytrvalost, ale neda sa slapat len na kreatine, zaklad je vyzivna strava...
06.01.2007 - 01:02:58
00
osobne nepodporujem žiadnu chémiu do tela.. pokiaľ to pre nejakých silových športovcov je dôležité, nech sa napchávajú :D
06.01.2007 - 02:03:06
00
podobne ako lio, nepodporujem uzivanie ziadnych praskov, tabletiek atd.

jazdim pre radost a pecen si kazim radsej inym sposobom;)
06.01.2007 - 09:07:06
00
Tonito, ze ta taka somarina aj napadne :o Vsak peniaze treba minat na viac bikerske veci a nie na proteiny pre svalovcov( velke svaly, ale duty mozog) Ja skor uprednostnujem obycajnu vodu a cisty vzduch :)
06.01.2007 - 09:35:58
00
to: lio, palig, martinux: suhlasim s vami v 100% miere...... ved cyklistika je taky pekny sport bez chemie...
06.01.2007 - 11:25:57
00
Jasne pokial jazdite pre radost(ako ja) staci glukopur(hroznovy cukor:) ale pokial chcete jazdit profesionalne, takymto veciam sa nevyhnete...
06.01.2007 - 12:18:09
00
ja si myslim, ze pri cyklistike ide skor o kvalitu svalovej hmoty...nie jej kvantitu ..cize tato vyziva je tak na jedno.....na velke.......
06.01.2007 - 12:55:08
00
http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=12781

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=11541

http://forum.mtbiker.sk/viewtopic.php?t=11824

doporucujem :wink:
06.01.2007 - 13:12:16
00
Urcite je kazdemu nez viac jasne ze kulturistika je o svaloch ale ved mi nechcite nahovorit ze v cyklistike nepotrebujete kvylitne bielkoviny ktore sluzia na obnovu poskodenych vlakien po zatazi.Telo musi najprv tuto bielkovinu nastiepit do formy aminokyselin a az potom sa krvnym riecistom dopravy aminokyseliny do svalovych buniek.
Netvrdim ze to musi uzivat kazdy ale v zimnej priprave ked budujete akukolvek silu su bielkoviny potrebne.Aj v sezone pochybujem ze vacsina sutaznych cyklistov neuziva doplnky.
Na vytrvalost je vhodny aj arginin alebo x pand nakolko rozsiruje cievy prave vylucovanim NO a tym padom dokazete dopravit do svalov viac zivyn kyslika a odpalvit zaroven kyselinu mliecnu.

Co sa tyka bielkovin pokial povazuje niekto za chcemiu srvatkovy izolat tak poviem len tolko ze ak zjes na obed 300g masa tak si viac zatazis organizmus a nehovoriac etste o toxicite pre oblicky a pecen.
Vsetko su to veci bez ktorych sa vrcholovy sport neda robit a taky je fakt.Pokial sa niekto len vozy na bicykli pre radost tak je to v pohode.
Co sa tyka cien tak inde to mas o 500,-Sk drahsie.Chcel som len dat kontakt v pripade zaujmu niekoho z Vas.Nikoho som nechcel urazit.
Do chemie to ma velmi daleko.A pouzit slovo chemia pokial sa nevyznam urcite nieje vhodne.
06.01.2007 - 14:49:55
00
No co tu pises, tak neviem, neviem :roll: sa mi zdviha z toho zaludok :( Podla toho musis byt v nejakom "profi" time a nechcem vidiet te svaly(moje nohy su oproti tvojim sparatka :lol: ) Len si zober nevyhodu toho, ze kto uziva take "svinstvo" , tak sa doziva mensieho veku (a to nielen v kulturistike) Takze co z toho vyplyva :idea: Nebudem si kupovat kratsi zivot :!: :!: :!:
06.01.2007 - 15:04:45
00
2tonito: ja sice nie som biochemik, ani biochemii velmi nerozumiem, ale vzdy ma vie zo stolicky postavit rozne tvrdenia ohladom vyzivy. Ak ide vselijaky felciar radit ludom ako sa maju stravovat, budiz. Ale ked vidim, ze sa niekto snazi rozoberat problem do hlbky, bez odbornejsich znalosti, proste nemozem (toto nemusi byt tvoj problem tonito, vselijaky pseudoznalci vyzivy velmi radi siria svoje domnienky, mozno si to len niekde cital).
1. kazdy ma v tele obmedzene mnozstvo krvi. Ako dosiahnes rozsirenim ciev vacsi prietok? Radsej vsak pojedz bobule z tisu, potom sa ti zvysi tep a uvidis ako pofrcia ziviny do svalov. V jednom by si vsak mal pravdu, avsak je to velmi zle formulovane. Iste lieky sa pouzivaju na rozsirenie krvnych kapilar s ucelom prekrvenia perifernych casti tela (pri omrzlinach, nedokrveniach).
2. stiepenie proteinov vyzaduje istu energiu, tento proces je v tele pomerne energeticky narocny. Nie je preto na regeneraciu svalov vyhodnejsie uzivat priamo aminokyseliny? Myslim, ze pre makacov je branie proteinov v zimnom obdobi vyznamne skor pre vytvorenie objemu hodnotnou stravou (pretoze maso - prirodzeny zdroj proteinov obsahuje aj vselico ine) ako na regeneraciu. Na regeneraciu sa uzivaju esencialne amynokyseliny, ostatne si telo zadovazi z beznej stravy.
06.01.2007 - 18:09:56
00
No ono na regeneraciu svalov po vytrvalostnom vykone a nielen po nom sa predsa pouzivaju sacharidy.Plati jedna zasada,ze sportovec by mal po vykone asi do jednej hodiny zjest nejake cukry pretoze vtedy je organizmus schopny ich prijat najviac.Odbornici to nazyvaju aj glikemicke okno.Ja sa tym riadim asi tak,ze ked dojdem z bajku dam si sprchu a spravim si bud nejake spagety alebo moj oblubeny medovy chleba.Ziadne umeliny.jem to co mi chuti a ja som dost na sladke. :lol:
06.01.2007 - 20:08:30
00
keyboard_arrow_up