Mam 14 rokov a cyklistiku milujem .. už ako mala som mohla bicyklovať od rána do večera .. bývam v Čadci a tu žiadne kluby niesu .. plus to že som žena .. chcem sa stať cyklistkou .. chcela by som rady ako začať a či to že som žena niečo ovplyvní .. tým že sa každý rok uskutočňuje le Tour de France, v tom čase mam chuť bicyklovať najvačšiu pretože tam vidím svojho idola Evansa z tímu BMC .. športu by som aj zasvetila život .. už nejaké tie svaly mám takže ich chcem využiť aj keď viem že ešte makať budem musieť .. ďakujem za každú jednu radu :)
14.07.2012 - 12:32:30
00
muhaha,tak toto patri do HLODOV 2012 :D
ako deti sme sa mohli bicyklovat asi vsetci
povedz rodicom nech ti najdu klub
zena?dievca?
makaj objemy,prihlas sa na hobby preteky
svaly mas?podla mna sval kazdy clovek
a rady?najdi si trenera,je ich dostatok v okoli trencina ziliny apod
rozdiel profi cyklistkou,alebo "len" cyklistkou,radsej sa poriadne uc,a toto maj ako hobby
14.07.2012 - 13:21:10
00
Tak dievča to myslí vážne, by si ju mal chváliť a nie robiť si srandu, sa vži do jej kože, či už si zabudol, že aj ty si mal niekedy 14 rokov? "Makaj objemy" :D skôr toto by som dal ako HLOD 2012. Pochybujem, že BMC vie, čo je "makať objemy". Dostatok trénerov je, len koľko z nich sa naozaj do cyklistiky rozumie.
BMC máš akurát vek, aby si mohla trénovať cyklistiku, len všetko s mierou, pretože tvoje telo je vo vývoji a keby si začala príliš veľa trénovať (tie canopusove "objemy"), tak by to mohlo ísť na úkor rastu a mohlo by sa stať, že sa tvoj rast predčasne zastaví a budeš maličká, čiže keď chceš začať pretekať, naozaj radšej povedz rodičom, nech ti nájdu trénera odborníka a riaď sa jeho radami.
14.07.2012 - 13:42:09
00
Canopus klub je najbližšie v ZA ale nedočítala som sa že tam možu aj dievčatá.. lenže ako hobby ot je málo chcem sa tou venovať svaly hej ale už take vačšie napr. vlak pride na turzovku z Čadce za cca 24 minut ja som tam ani nie za pol hodinu mam kondičku lebo veľa športujem ale cyklistika je niečo pre mňa.. chcem pretekať a vyhrávať .. strejdo lenže tréner niečo aj stojí :D a my pracháči niesme :D :D a čo su tie objemy ?? :D
14.07.2012 - 14:07:35
00
No tak jedine cyklistický klub v Žiline a dievčatá tam určite môžu, to som ešte nepočul, aby do nejakého klubu nemohli ísť dievčatá.
Objemy v krátkosti znamenajú, že trénuješ veľa kilometrov denne pri strednej intenzite (ale zase asi o intenzite toho veľa nevieš :)), nie vysokej, takže jedine tréner, merač srdcovej frekvencie (ten ti ukáže akou intenzitu ideš, ale na to musíš vedieť svoj anaeróbny prah- a zase nový pojem pre teba).
14.07.2012 - 14:14:40
00
No áno , ale ak možu dievčatá tak asi staršie .. skúsim tam napísať .. no tak zajtra idem na Makov čo je 26 km odtiaľto .. to mi naozaj problem nerobí.. ďakujem veľmi pekne :) a ten tréner stojí veľa ? a ešte jedna otazka prečo na tour de france niesu ženy ?? ženy su taktiež dobre ako muži :)
14.07.2012 - 14:27:44
00
v cadci mozno kluby nie su ale jazdia v rakovej, turzovke...v cys-e su aj daleko mladsie dievcata ako ty, vygoogli si ich stranku...p. Vysna ti uz povie co a ako...
14.07.2012 - 15:49:30
00
Ženy nikdy nebudú také výkonné ako muži už len kvôli rozdielnej genetike. Žena ma väčší pomer telesného tuku a menší pomer svalovej hmoty v porovnaní s mužom, z toho vyplýva nepomer vo fyzickej sile ktorý sa tréningom ešte viac prehlbuje. Napríklad svalová hmota na nohách je o 25 % menšia než majú muži a čo sa tyká hornej polovice tela tak je to až o 60 % menej. Je pravda, že trénovaná žena má oveľa vyššiu fyzickú silu než netrénovaná, ale aj tak nedosahuje silový potenciál muža najmä čo sa týka statickej a dynamickej sily. Trénujúci muž zosilnie oveľa viac a oveľa rýchlejšie ako trénujúca žena. Srdcovocievna sústava a pomer vylučovaných hormónov nedovoľuje svalovým bunkám pracovať na takej úrovni v jednotlivých pohybových schopnostiach ako u mužov, atď., atď.. Tých dôvodov je oveľa viac a preto nemôžu pretekať ženy spolu s mužmi.
BMC, vek máš akurát, ak ti hovorí niečo meno Lenka Ilavská (najlepšia slovenská cyklistka), ona začala trénovať približne v tvojom veku a keď mala 21 rokov, vyhrala preteky Giro d´Italia, ktoré sú na úrovni Tour de France, ale pre ženy, takže už ti treba iba poriadneho trénera, bike, odhodlanie, pevnú vôľu a môžem byť ty najlepšia slovenská cyklistka ;).
14.07.2012 - 16:01:42
00
To je teraz "in", aby sa 14-roční chceli stať cyklistami? Ošiaľ vďaka Tour a Saganovi?
14.07.2012 - 16:47:22
00
co rypes? nie kazdy chce byt EMO
14.07.2012 - 16:49:56
00
Nerýpem, normálne sa pýtam. Za ostatné 2 dni je to 3. téma na tento štýl.
1.
2.
14.07.2012 - 17:00:41
00
Mno, dost silno pochybujem, ze toto pisala 14 rocne dievca, zas niekto nema co robit ..
14.07.2012 - 17:04:30
00
tmax : našiel som 3. tému (ale je to doublepost) vase-cyklotrasy/konecne-vytuzena-100vka-a-14tka-t28997.html?view=unread#unread
14.07.2012 - 17:08:31
00
ci je to pre nu len kratkodobe "in" alebo nie, to je uplne jedno, osobne mi to je sympaticke, ze ma tato mlada slecna zaujem o sport, aj keby sa jej nepodarilo byt velkou hviezdou, tak urcite robi dobre, ze ma nejaky ciel alebo vzor(je velka skupina mladych ludi, ktori nemaju ziadny ciel, respektive maju vzor v primitivnych a mozog vymyvajucich reality show). BMC skus tak ako ti tu poradili najst nejaky cyklo klub, respektive pohladat tu na fore nejakeho cyklistu-ov v tvojom okoli, ku ktorym by sa vedela na nejakom vyjazde dohodnut, s tym trenerom mas cas, nemusis hned niekomu platit-urcite sa daju na internete najst nejake treningove davky pre zaciatocnikov, idealne by bolo ako ti tu poradili skusit kontaktovat nejaky klub a dohodnut sa s nimi...drzim ti palce a hlavne opatrne na cestach, tie plechove potvory byvaju obcas nebezpecne..
14.07.2012 - 17:10:32
00
To je teraz "in", aby sa 14-roční chceli stať cyklistami? Ošiaľ vďaka Tour a Saganovi?


tmax a teba čo priviedlo k cyklistike? MS vo hádzanej alebo vodný slalom?
14.07.2012 - 17:16:30
00
keyboard_arrow_up