Mne sa paci jeden Ghost, ale je len 120mm .. ja zas rad nieco medzi XC a AM :lol:
Ale otazka, DjExpress .. co si predstavujes pod pojmom AM/EN .. pretoze .. z vlastnej skusenosti viem, ze aj na drsne EN staci 140mm .. na AM to staci uplne. Pevnu osku vzadu das aj na klasicky ram. Aj ked pravda, vacsi vyber je uz pri 12mm nabojoch. No a potom dalsia vec .. ak ti HT vyhovuje a drtis na nom, AM/EN bajk bude peklo :lol:

edit: esteze ja som full kupoval, ked bol vyber asi tak 1 z jedneho :D
07.02.2011 - 22:51:39
00
lto

a sme tam kde sme nechceli byť... :P chcem väčšie zdvihy, lebo sa mi to páči a čakám od toho pohodlnejšie jazdenie a pohlcovanie všetkých možných nerovností (aj tých najmenších)... :lol: na XC som sa v horách nevedel vyblázniť, okrem iného už ma cestarčina omrzela a radšej idem do hory... aj keď stále chodím dosť aj po cestách. Baví ma aj robenie prasačín po meste či horách, ale pri jazdení po teréne mi akosi chýba pohodlnejšia jazda (síce v našom okrese máme rozdrbané brutálne aj cesty (ale to asi všade na SK)), ktorá by sa mohla objaviť pri presedlaní na Full, kupovať XC full ma nejak moc neoslovilo...

možno vážne neviem do čoho idem ale HT ma už prestalo baviť aj keď je pravda že som zboňoval raketové jazdenie 30-35km/h vkuse na prevode 44-11 :angel:
07.02.2011 - 23:12:09
00
To bude tazke :) .. ale ak si sa vyblaznoval na HT, tak na AM/EN fulle je to ine .. odpruzenie meni sposob jazdenia. Zalezi aj ake dlhe vyjazdy na tom chces jazdit .. raketovo sa da na niektorych AM/EN bajkoch jazdit tiez, napokon aj svoj 2. najlepsi cas (kedysi) po hladkom asfalte do kopca som dosiahol na Reignovi :)
07.02.2011 - 23:44:52
00
misuge: ja som svoj prvy full kupil dobre:)

DJ: dufam ze necakas ze vydes na nejaky kopec a potom ho nasledne vdaka zadnemu odpruzeniu zides v pohodli sedla neuveritelnou rychlostou, lebo aspon u mna to tak nefunguje.
08.02.2011 - 09:33:53
00
Tak to si si ten 1. full dobre nekupil. :lol:
08.02.2011 - 09:37:34
00
kokos fuuurt dokola to iste a nikde sa to nehybe.

chces 140-150mm zdvihy na AM/EN. tak si to proste kup. chod do shopu ci uz kamenaku alebo online a kup si jeden z tych bikvo co chces.
Pevna osa vzadu? mozes to osrat, garantujem ti ze rozdiel nepocitis kedze si este pevnu osu a ani take zdvihy nejazdil.

kup si Votec alebo Canyon. Votec si mozes vybavu vyskladat aku chces, lak si mozes tiez vybrat. pruzenie funguje vyborne, ceny su luxusne. Canyon je zas lacnejsi a je to trochu tuctovejsia taiwanska hracka ako Votec.
Alebo si kup Ghost ktory uz mas vybraty. Je to uplne jedno. Na kazdom biku s takymi zdvihmy sa ti bude jazdit nahovno najprv lebo si taky bike este nikdy nejazdil.
Takze v konecnom dosledku si vyber podla toho co sa ti paci a ceny.

A uz to tu uzavrite pre boha.
08.02.2011 - 09:44:41
00
tak tak...
kúp si bike, aký sa ti páči, nastav si tlmič, vidlicu, úchop a posed podľa seba a nauč sa na ňom jazdiť...
po mnohých a mnohých kilometroch zistíš, čo ti nevyhovuje a nedokážeš s tým existovať a môžeš to riešiť.
08.02.2011 - 09:49:14
00
Bruco: ale kupil!:)
Evo: s taiwanskou tuckovkou si dovolim nesuhlasit, podla mna Lapiere alebo Cube su vacsie tuctovky, aj ked niektore modely mozno dizajnovo krajsie.
08.02.2011 - 10:21:57
00
Bruco: ale kupil!:)
Evo: s taiwanskou tuckovkou si dovolim nesuhlasit, podla mna Lapiere alebo Cube su vacsie tuctovky, aj ked niektore modely mozno dizajnovo krajsie.


myslel som to v zmysle toho ze Canyon nevraza take velke prachy do vyvoja ako Lapierre alebo Cube a uspokoji sa viacmenej s normalnejsim, tuctovejsim taiwanskym navrhom. Nechcel som tym ale povedat to ze by tie ramy boli menej kvalitne alebo nieco podobne. Ramy su to super a aj super fungujuce, to bezpochyby...
08.02.2011 - 11:14:25
00
DJexpress

zacinas mi pripominat jedneho mojho kamarata ktory vyberal dva mesiace, precitane mal uplne vsetko potom si bol otestovat jeden bicykel ktory mu ako tak nesadol a potom hned zo zufalstva rychlo kupil uplnu hovadinu bez vyskusania a to podla toho co mal nacitane v recenziach mal byt super bike presne podla jeho predstav,
Skoncilo to tak ze, absolutne na tom nevie jazdit, teraz najazdi cca. 500km rocne a po mesiaci precitnutia po kupe tej rakety uz rozmyslal, ze tu haraburdu preda ;)
08.02.2011 - 11:37:59
00
Ja uz som sa preklopil z fazy ked ma tato tema iritovala svojou zbytocnostou (kedze sa tu riesi stale to iste len v roznych odtienoch) do fazy, ked ma zacina bavit. Som naozaj zvedavy co sa z nej vyvinie. Pri troche stastia by sme mohli este aspon do novembra 2011 riesit, ze skoda tej farby Ghostu 2011 a potom v decembri dostaneme novy impulz a budeme moct riesit, ze skoda tej farby 2012 a ze 2011 bola super a keby to Djexpres vedel, tak zoberie tu. :D
08.02.2011 - 11:55:26
00
nech si kupi 2-3bicykle kus za 800-1000€ a potom jeden z toho si necha co sa mu bude pacit :D
ps lepsie nemat 2500 € lebo potom clovek nevymysla blbosti ..
ale ked uz ich mas..http://www.mondraker.com/11/eng/bikes/Foxy-R/114
08.02.2011 - 12:06:41
00
Presne kvôli takýmto problémom s rozhodovaním som rád, že pri prípadnom výbere biku by som nad značkou uvažovať nemusel. Nechaj si HT a toč ďalej 44-11... :P
08.02.2011 - 12:21:59
00
Evo: kde robia navrh a kto im to zvara neviem, len viem ze biky s takou konstrukciou pouzivaju ako jediny (vrchna trubka hranata so zaoblenymi rohmi, spodna ramova s vacsim priemerom) takze nastastie to nie je ako napriklad Kellys ktory ramy vyslovene kupuje a asi sa nepodiela na ich vyvoji. ale mozno som len nevidel a niekto robi biky ako canyon pod inym nazvom, v dnesnej dobe je to lahko mozne:)
08.02.2011 - 14:10:11
00
Evo sazmorejme pise nezmysly a tiez o tom nic nevie kedze nesedi v spravnych radach Cubu, Canyonu a pod. a teda samozrejme nema prehlad, kolko ktora firma mina na vyvoj. Nikto z nas to nevie posudit. Dokonca ani ten Kellys nemozeme hodnotit (aj ked tam sa da vzhladom na pouzitie katalogovych ramov predpokladat, ze vyvoj nechava na dodavatela, co vsak neznamena, ze je to zle).

Btw. niezeby som musel Canyon nejak obhajovat (v pricipe je jedno kde a ako robia ked vedia dodat dobry produkt), ale firma, ktora nema vlastny vyvoj, nemoze mat ani vlastne studie, z ktorych neskor transformuje poznatky do patentov a serioviek.

P.S. Kolko velkoseriovych vyrobcov si moze dovolit nerobit na Taiwane? To nie je meradlo kvality ani vlastneho vyvoja.
08.02.2011 - 15:37:08
00
keyboard_arrow_up