Ja by som aj napisal, ze ktori este nerobia na taiwane, ale by som ti "chrstol" do tvare nejake argumenty zase :)
No suhlasim, ze hodnotit ram iba podla toho, kde je vyrobeny, je scestne. Ako amici na MTBR, ze nedaju 5000$ za bajk, ktory nie je vyrobeny v USA (ohladom cannondale). A uz vidim co napise Triki, ze: "Sikmaci jedni taiwanski oj*bovacski" :rofl:

A ten vyber bajku: Premyslat je fajn, skusat je fajn, no v rozumnom casovom horizonte, sam som dost dlho vyberal(co som si nakoniec vybral je ina vec :)). Vyber je urobeny, odobreny vacsinou, tak uz nie je nad cim vahat, teda pardon, je, lebo o rok budu zase krajsie bajky, krajsie farebne schemy, lahsie komponenty a dalsia seria Tisic a jedna noc, pri ktorej budes sediet a lamentovat, lebo si nekupil bike :)

Najlepsi sa vybrat neda, da sa vybrat iba relativne najlepsi. Milion ludi jazdi Ghost, dalsi milion Canyon, Cube...atd. takze chybu nespravis asi ani pri jednom. Samozrejme kazdy fandi svojej oblubenej znacke, to je normalne. Vybava je spotrebak ako pisali nadomnou viaceri, system pruzenia sa da otestovat na bajku znameho, alebo na testovacich bajkoch v predajniach(jasne nie vsetky znacky a modely realne na SK), ale nie je rozhodujuci (mam mrdku jednocapovu, co sa zamyka pod brzdou, velky pedalkick, ale nijako mi to nevadi), povest znacky a kvalitu si isto najdes po nete.

jo uz koncim, nikomu sa nechce citat take dlhe kraviny...vyber ten, co sa ti najviac paci a hotovo :)

Svetu mier a praci cest!
08.02.2011 - 16:38:17
00
ano presne sem som chcel posunut tuto temu... |(
08.02.2011 - 17:13:59
00
jedzte hovna, su chutne! miliony much sa nemozu mylit!

sorry, musel som ;)
08.02.2011 - 17:14:13
00
len jedna poznámka.. to že si to nevieš na súčasnom biku užiť nieje chyba biku :)
08.02.2011 - 17:20:52
00
Bajk sa ma vyberat podla farby, pretoze farba jazdi :rock:
Pridam do vyberu Trek Remedy a Gary Fisher Roscoe :lol: a moj momentalnej favorit (az na tu bielu)
www.saracen.co.uk

edit: ja mam filter na AM/EN bajky pomerne ucinny .. ale to by sa zase vyrobilo dalsich 5 stran :lol:
08.02.2011 - 19:56:44
00
:tmi: OK, aby to tu nebolo stále dookola a aby som tu nevyrábal viac strán tým, ako mi tu poniektorí posmešne odpisujete, končím túto debatu. Z uživatelmi z rakúskeho bike-fóra sa dá baviť viac na úrovni a to napriek tomu, že moja gramatika nie je 100% nakoľko rakúšania majú aj iný dialekt, ale slovenská mentalita sa nezaprie.

Samozrejme tiež ďakujem všetkým ktorí mi pomohli ujasniť si niektoré nejasnosti a nemali potrebu si na mne robiť posmešky či odpisovať nepozorne na veci, na ktoré som sa ani nepýtal a ich stále rozoberanie dookola, pričom nakoniec som debil ja, lebo som ako nerozhodná ženská.

CraObs:

chcem ťa vidieť ako odjazdíš downhillový zjazd s cesťákom, frajer! Opäť si to prekrútil, pretože si nečítal pozorne a nepochopil. Ale ako Rytmus hovorí, si zabil! :P

EDIT:

Na ďalšie komentáre v diskusii už nie som ochotný odpovedať, aj tak sú len provokačným výsmechom. V prípade slušných ludí z fóra s ktorými som sa vedel normálne zhovárať napr PatrikL, si rád napíšem napr cez súkromnú poštu.

VÝBER BIKU UŽ NERIEŠIM

Ahojte :tmi:


Naposledy upravil Djexpres dňa 08.02.2011 - 23:07:11, celkovo upravené 1 krát.

08.02.2011 - 22:37:24
00
Nic v zlom, ale tiez sa zaplnilo na tych rakuskych forach 15 stran temy len polemizovanim nad volbou pre Teba vhodneho biku? Vcelku rad citam taketo temy, ale si vazne nerozhodny jedinec. Napr. large vyriesil novy bike v priebehu snad 2 tyzdnov. Tiez si posondoval, urobil resume a nakoniec sa rozhodol. U Teba to trva hrooozne dlho. Na nete je nepreberne mnozstvo sitov, ktore sa zaoberaju bikovou tematikou a nevidim preto problem zabludit aj na ne a co to si pozistovat....
08.02.2011 - 22:59:27
00
chcem ťa vidieť ako odjazdíš downhillový zjazd s cesťákom, frajer! Opäť si to prekrútil, pretože si nečítal pozorne a nepochopil. Ale ako Rytmus hovorí, si zabil! :P

si zas posunul extrém :tmi: čo som sa dočítal nemáš žiletku a nejazdíš DH.. a fakt tu riešiš veci na ktoré ti nikto neodpovie.. najlepší systém nieje, buď vyskúšaš všetky dlhodobo a zistíš ktorý ti vyhovuje najviac alebo kúpiš jeden (na základe recenzií a vlastností, ktoré tu boli popísané) a na tom sa naučíš jazdiť..
ja som prešiel z HT na fulla pred 2 rokmi, požiadavky karbón+120-140mm zdvihu.. pokukal funkčné systémy, ceny, recenzie značky a výsledok je dole v linku.. jazdil som a aj jazdím ďalej maratóny, 100km výlety, ale je fakt že sa púšťam do vecí na ktoré som sa s HT neodvážil.. a keď sa pozriem na Lopes-ove videá tak ten rám fakt šetrím :)
ale proste na 3m dropy som sa neodvážil vtedy a ani teraz, nie všetko je o biku.. a DH sa jazdí aj na HT

a rytmus je kkt, ale to je OT :lol:
09.02.2011 - 07:57:51
00
CraObs ale tvoj Ibis je uz ina kategoria ;)
09.02.2011 - 08:41:17
00
Mna mrzi v suvislosti s vyvojom tejto temy viacero veci:

Jedna podstatna - to, ze Djexpres sa za tri mesiace, pocas ktorych mu ludia v tejto teme radili a diskutovali s nim (ano, naozaj to trvalo STVRTINU ROKA), vobec nikam v rozhodnuti neposunul a zostal presne na tom bode, kde tuto temu zacal. Chyba asi nebude v tych, co sa mu snazili poradit...

A dve take nepodstatne:
1. Ze konci tato uzasna telenovela a ze druha seria bude pokracovat v Rakusku. :D Aj ked to bolo zabavne, tak nemcinu sa mi luskat nechce.
2. Ze sa nedozviem, kolko mesiacov vydrzia ti Rakusania, ktori sa s Djexpresom samozrejme bavia viac "na urovni" (zeby to bolo tym, ze neriesia 3 mesiace dokola to iste?). :D
09.02.2011 - 10:54:39
00
Evo: v čom? akurát v tom že to je karbon takže trochu cenovo inde.. ale AMko jak vyšité
za 2500€ hliník nieje problém do mesiaca vyskladať od šróbika (teda ak bude príslušná velkosť rámu na sklade)
09.02.2011 - 10:55:53
00
CraObs? cim. no tym ze to je Ibis na XTRku :)
09.02.2011 - 11:06:01
00
to je o rozpočte.. ja som ho mal (rozhodol sa) 4tis
ale tak zo srandy som vyskladal:
komplet XT (kluky, šmyk, radenie, prehazka, reťaz, kazeta, pedale), elixir brzdy, RS RVL , kolesa DT SWISS E 2200 20mm predné (2009), RF evolve AM rajdy+predstavec, KS 900i sedlovka, GOBI sedlo spolu: 1680€ a to som bral normal eshop ceny (okrem kolies, tie viem že sú vo výpredaji a kde)
keby som snoril cielene na akcie, výhodné sety atď., prípadne ebay dostanem to určite o 200-300€ dole, takže na rám ostane 1k €.. ak chce TALASa tak to bude horšie..
09.02.2011 - 11:51:05
00
Mna mrzi v suvislosti s vyvojom tejto temy viacero veci:

Jedna podstatna - to, ze Djexpres sa za tri mesiace, pocas ktorych mu ludia v tejto teme radili a diskutovali s nim (ano, naozaj to trvalo STVRTINU ROKA), vobec nikam v rozhodnuti neposunul a zostal presne na tom bode, kde tuto temu zacal. Chyba asi nebude v tych, co sa mu snazili poradit...

A dve take nepodstatne:
1. Ze konci tato uzasna telenovela a ze druha seria bude pokracovat v Rakusku. :D Aj ked to bolo zabavne, tak nemcinu sa mi luskat nechce.
2. Ze sa nedozviem, kolko mesiacov vydrzia ti Rakusania, ktori sa s Djexpresom samozrejme bavia viac "na urovni" (zeby to bolo tym, ze neriesia 3 mesiace dokola to iste?). :D


Ja už som rozhodnutý, tvoj príspevok len vyjadruje tú skupinu ludí, ktorú som označil do pojmu "mentalita slováka". Asi si v živote nebol na západe, ale tam sú ludia inak na úrovni a nemajú potrebu robiť si z niekoho srandu, ako to robíš práve teraz ty. Práve podobné príspevky ktoré ste niekoľko krát prekrútili od správnej podstaty spravili zo mňa na fóre debila, ale som rád že sa na tomto fóre našli aj féroví a slušní ludia. Maj sa pekne a nech sa ti darí!
09.02.2011 - 12:05:59
00
nikto z teba debila nerobí, len sa tu motáme 3-4 mesiace v kruhu a ty si schopný po 3 mesiacoch a 15 stranách položiť otázku ako na začiatku ako "nepoškvrnený"
a to je to prečo niektorí už prestali reagovať a niektorí si robia srandu ;)
09.02.2011 - 12:09:51
00
keyboard_arrow_up