O vahu mi nejde vsak mam 90kg :) skorej o kazivost, tej elektronickej sady.. inak počul som, ze na tých mavic kolesach s tym exalithom vyzera po case ta brzdna plocha dost škaredo..je to pravda?
31.08.2015 - 13:04:12
00
vsak to nevadi, mozes odlahcovat oboma smermi ;-) Ja som mal mavic-y s exalithom viac ako dva roky a ta plocha vyzerala uplne normalne, tak ako ked boli nove. pouzival som brzdove spalky, ktore k tomu boli pribalene.
31.08.2015 - 13:09:35
00
nema niekto na predaj ten momentovy kluc od canyonu ? resp. keby isiel niekto nieco objednavat z BA tak by som sa pripojil k objednavke
31.08.2015 - 16:07:34
00
Nagasaki poslal som ti SS ohladom kluca.
31.08.2015 - 17:01:54
00
Mne osobne ten kluc pride ako plastova hlupost na par pouziti.
31.08.2015 - 17:58:45
00
asi tak uz sa mi podarilo zlomit ten plast :D
31.08.2015 - 18:15:45
00
Mám taku trosku hlupu otazku ohladom objednavky...Teraz ako pridali na stranku canyon modely 2016...Z kazdeho je vsetko dostupne... Nemusim sa dajme tomu v najblizsich 2 mesiacoch obavat ze by sa nejaka velkost ramu v mojom pripade L vypredala ked to este len budu vyrabat atd... ? Vase postrehy...Dik
31.08.2015 - 19:23:00
00
Urcite nebude vypredana. Ramy budu vyrabat priebezne.
31.08.2015 - 19:36:19
00
A z tych napr minulorocnych modelov ked uz maju pisane vypredane..este dorabaju ? ci nato uz netreba cakat?

A inak ako by ste opisali velkost rozdielu medzi deore, SLX a XT ? su v tom velke skoky vo funkcnosti a vyhotoveni ?
31.08.2015 - 19:52:46
00
saaleem Stare sa dorabat nebudu. Treba objednat 2016 cim skor aby si nedopadol ako ini ludia co sa tu spamataju kazdy rok az v marci ked uz je dodavka bajkov na jun a potom placu ze to trva.

Co sa tyka deore /SLX/XT nasjkor porovnavam aktualne 10r modely tj XT 2012

kluky - su akurat cim lespie tym lahsie a iny vyzor. XT su dute a maju aj hlinikovy prevodnik , preto su najlahsie. Rovnaku sluzbu spravia aj deore len su tazsie.
brzdy - deore /slx/XT su v podsate totozne . Pouzivaju totoznu paku, prepakovanie a technologiu, rovnako lahko sa brzdi jednym prstom. XLX+XT maju lepsi strmen s keramickymi piestami ktore by sa nemali zahrievat tak ako kovove. A XT ma naviac proti SLX stelovatko mrtveho chodu(ktore je podla mna uplne zbytocne , aj tak som to mal celu dobu na nule, lebo chcem aby brzdy brzdili ked tu paku stlacim hned.) radenie - tu je uz pri 10r XT dost rodziel napr oproti slx a deore. Na XT odradzujes smerom dole jednym pohybom o dva stupne , na deore a a co som skusal tak aj na SLX(neviem ci to bola 666ka alebo 675, ked tak ma majitelia opravte ak uz aj SLX to ma ako XT) odradis len o jeden a to este tak ze ked packu potlacis je to len v polke a az ked sa ti packa vrati je to odradene. Toto je ked si na to zvyknes mega rozdiel. Lebo na xt staci kratky pohyb na odradenie o dva. Na deore+slx musis zatlacit az na doraz nechat vratit a znova to iste. Opacnym smerom len tahas lanko ale aj tam je rozdiel - na XT vies potiahnut 4 stupne na jeden krat na nizsich o 3. Aby to vsetko fungovalo ako ma je dobre mat aj XT prehadzovacku samozrejme ktora je lepsie riesena hlavne z hladiska dlhodobej zivotnosti a presnosti.
No a to samozrejme stale hovorim o 2012kovom XT , ak kupis 2016kove tak to je uplne nova doba , 11 rychlosti , 40 alebo 42 zubova kazeta, uplne inak riesena prehadzovacka s vyosenou hornou kladkou aby to pobralo 40- 42 zubovu kazetu. Brzdy dostali skor len vizualny facelift + maju mat prepracovyn piest. Radenie som este v rukach nemal takze neviem ako je to s radenim/hore/dole, Pisu ze to radi lahsie ako 2012ka.
31.08.2015 - 21:00:37
01
Ja by som ešte dodal že XT brzdy narozdiel od SLX majú ostrejší koniec. A nie je to len môj názor, ale počul som to už od viacerých ľudí.
31.08.2015 - 21:35:57
00
Niekolko rokov jazdim na XT komplete a mozem povedat, ze to vsetko fici bez problemov (zaklad je pravidelne prat a menit retaz). Kamosi maju aj SLX a sem tam to musia dostelovat. Ale vacsina si to postupne meni na XT, to je skratka jeden z naj radu komponentov co moze bezny bajker mat.
31.08.2015 - 21:59:09
01
Zaujimave, ze mam aj Deore a niekolko rokov som nic stelovat nemusel...
31.08.2015 - 22:01:50
03
To stelovanie u SLX a deore by som nepovedal ze je ten problem, netreba to stelovat, funguje to dobre, je to skor to ze ked mas nejaky cas XT a potom prejdes na slx/deore uz mas ten pocit ze to neni ono a ze nieco s tym nieje v poriadku, aj napriek tomu ze je vsetko v 100% poriadku. Teda hovorim o radeni a pohone hlavne ked su nove. A co sa tyka dlhodobej zivotnosti a co bude presnejsie pri radeni po 5 -10 tisic km moj hlas ide XT-cku.
31.08.2015 - 22:27:23
00
Oukej...a teraz ked sa rozhodujem medzi

https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/spectral-al-5-0.html
https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/2016/spectral-al-6-0.html
https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/2016/spectral-al-7-0.html

tak z hladiska pomeru cena vykon? Ja som dlhsie prikloneny k stredu..cize 6.0...uz dat za tu 7 o 400 viac trosku pochybujem ci mi to je tak treba :/ kedze podla mojich otazok mozte vidiet ze si kupujem moj prvy lepsi bike...len teda ako som uz pisal...ked kupujem nieco a mam vyhradeny urcite rozpocet ...radsej dam ozaj o par eur viac ked sa to oplati ako potom nadavat .... alebo poznate nejaku lepsiu alternativu ? lebo uz tych 2300 je asi ozaj u mna strop...

a pri tej 7.0 by pripadne bola lepsia vola 7.0 alebo 7.0 EX ? ale aj tak zrejme pojdem do tej 6...len mi este stale vrta v hlave...na mojich 187cm vysku nejaka 29 ..nastastie od canyonu toho moc dostupneho uz pre mna neni :D tak to mierne zo mna opada
31.08.2015 - 22:34:09
00
keyboard_arrow_up