AdMich napísal:
belolop mimi modrak nie je to divné, ani zvláštne..CF verzia = carbon fibre....do karbónu sa žiadne čísla nerazia...preto je tam len nalepený QR kód. A okrem toho číslo by si mal mať aj vo faktúre.
Ja mám hlinu,, tam sa čísla razia...

Kontaktoval som servis Canyon a tiež mi to tak vysvetlili ale faktúra mi pôvodne s bicyklom poslaná nebola. To co mi dodali bolo v podstate len potvrdenie objednávky bez uvedeného výrobného čísla. Ale boli ochotný mi faktúru opätovne poslat takze spokojnosť . Ešte jedna vec ma zaujíma prečo nepošlú aj rozpis jednotlivých komponentov osadených na biku.
16.09.2017 - 13:01:38
00
Zdravim, rad by som sa poradil ohladom kupi Canyona Spectral.. Mate niekto skusenosti s WMN modelom, na ktorom jazdia chlapi? Bol totiz teraz v outlete model wmn al 6.0 za cenu nizsiu o 50€ ako najnizsia panska rada al 5.0ex, tak som ho ho hned hodil do kosika a objednal, ale teraz som zacal trocha vahat. Podla geometrie ramu tam nie je rozdiel a predstavec a sedlovku na vymenu mam.. Tiez neviem preco je na zenskych Al 6.0 nahodeny tlmic a vidla RockShock a na panskych su Foxy. Podla typka z Canyonu to problem nie je a hoci je tam vidla Pike RC light tune, ktora je doladena na nizsie vahy tak vravel, ze do vahy cca 100kg je to v pohode. Spekulujem teraz ci tu objednavku ponechat alebo si zobrat panskeho Al 5.0EX. Co som nastudoval tak Shocky maju lepsie recenzie, ale vraj tie nove Foxy su tiez celkom fajn. Kedze sa jedna o moj prvy Full bike neviem si volajako poradit, tak vam dakujem za kazdu radu.
16.09.2017 - 13:45:42
00
nad rovnakou otazkou som uvazoval tiez.. ohladom tych WMN.. a halvne aj HT maju modely v mojej velksoti keby som sa nahodov tak rozhodol.. ale nedopatral som sa k nicomu tak som tiez zvedavy na nazory
16.09.2017 - 13:57:16
00
belolop majú všetko na stránke, treba si to naštudovať. Tu je odkaz, vyber si rok/model a stiahni si... https://www.canyon.com/sk/service/supportcenter/category.html?supportcenter_categories_id=48
16.09.2017 - 14:16:10
00
Chcem sa vratit zase k "rekreacnemu" MTB a pozeram po Canyon (hard-tail). Neviete ako to je teraz s dostupnostou? Potrebujem L ram a vsetko co pozeram je vypredane. Je nejaky odhad kedy pride modelova rada 2018 a realne zacnu aj posielat? Pozeram po niecom takomto: https://www.canyon.com/sk/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-9-9-sl.html (zial vypredane :-().
17.09.2017 - 17:46:07
00
Zaregistruj si mail pre ich newsletter, kazdu chvilu vyjde GC modelovy rad 2018. Niektore modely uz su von (Neuron, Inflite, Roadlite, Pathlite +/- dalsie). A dostupnost je vacsinou podla dopytu.
17.09.2017 - 17:53:48
01
viete mi niekto povedať že aký rozdiel medzi speedmaxom za 2300.- a 7000.- ? prirodzene okrem kolies a komponentov tomu chápem ale okrem toho je tam nejaký rozdiel ktorý stojí za tie prachy navyše?
17.09.2017 - 19:07:10
00
Dal by sa tento nový model Canyonu https://www.canyon.com/sk/mtb/neuron/2018/neuron-al-8-0.html prerobiť zo sady Eagle na Shimano napr. 2 x 10? Čo všetko by som musel meniť? (pohon + zadné koleso + stred?). Páči sa mi rám, avšak nie som si moc istý tou novou sadou, najmä z hľadiska životnosti materiálov (reťaz, prevodník, kazeta) v nadväznosti na finančnú stránku jednotlivých komponentov (cena reťaze a pod.), ale aj z hľadiska kondície (jazdil som ako každý už 3 x 9, aktuálne 3 x 10 a cca 40 % sa presúvam aj po asfalte do terénu). Je možné na rám v prípade možnosti výmeny za sadu XT dať aj prešmyk? Výmena by cenovo možno vyšla na rovnako. Možno moc špekulujem, ale budem rád za konštruktívny názor (to farebné zladenie rámu ma dostalo).
18.09.2017 - 06:35:05
00
Este pockaj, kym vyjdu vsetky modely, urcite tam bude aj s dvojprevodnikom na XTcku.
18.09.2017 - 07:07:21
00
To má ešte čas, len sondujem, či by to šlo..predpokladám, že nižšie modely už nebudú modré, teda farbu ktorú preferujem..
18.09.2017 - 08:52:44
00
Caute. Nejdete niekto objednavat z Canyonu? Patka mi dnes zachranila prehadzovacku a zisla by sa mi nova do rezervy. Alebo nemate niekto na predaj patku c.27? Diky
18.09.2017 - 18:02:17
00
Este jedna mierna offtopic otazka - aku velkost ramu by ste brali pre model https://www.canyon.com/sk/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-9-9-sl.html pri mojej vyske cca 187 cm, inseam dlzka ca. 88-89cm? Radsej by som bral asi Lko ako XL. Radsej trochu mensi ako privelky ram :-) (predtym som mal bike s nejakym "XL" ramom a bol mi velky - ale zase zavisi od geometrie ramu). Tento model je samozrejme uz vypredany, ale predpokladam ze velke zmeny v geometrii 2018 nebudu.
18.09.2017 - 21:56:32
00
Sylvatic:
1. na Eagle reťaz/sadu je skôr chvála, ale ak budeš brat niečo s ňou a budeš sa jej chcieť zbaviť daj vedieť :)
2. Ak si pozrieš ponuku Canyon, tak farba sa neustále opakuje , čiže isto tam.najdes čosi pre teba vo vhodnej farbe
3. Ten 8.0 2018 je 29", teda podľa geometrie bo v specke je 27/29, neviem ako to bude, či bude jedna sada komponentov s rovnakou cenou a meniť sa bude len veľkosť, alebo je to len zle označené, alebo sa pozeráš na farbu určený pre len 29" modely
Killian: ja radšej L ale koľko ľudí toľko chutí, musíš otestovať, buď na vlastnej koži objednávkou, na testovacke alebo najist niekoho s L a XL

Edit: j s tou veľkosťou je to ako píšeš


Naposledy upravil Yogisz dňa 19.09.2017 - 08:25:23, celkovo upravené 1 krát.

18.09.2017 - 22:36:40
00
Yogisz, určite asi nebude zlá Eagla sada, ale menil by som ju najmä z finančného hľadiska, lebo kupovať 2 - 3 x reťaze sram do roka je drahšie ako shimano reťaz napr. na 10 sp., ale ak tu kupu zrealizujem a Eagle vymenim, dám vedieť..čo sa týka samotného biku, pochopil som to tak, že do veľkosti XS a S je 27,5 rám a potom uz 29, farba ostáva pre všetky veľkosti rovnaká t.j. modrá a čierna..
19.09.2017 - 06:58:15
00
sulovo napísal:
Ahoj , chceme kúpiť dcére exceed alebo grand canyon a chceli by sme vyskúšať XS alebo S , našiel by sa niekto ochotný ? Žilina , Považská Bystrica prípadne Trenčín , Martin , Čadca ,alebo teraz sobota nedeľa budeme v Poráči a Spišskej . Odmena istá :)

Teraz som synovi kupoval neuron "XS", má výšku 143 cm a po skrátení predstavca mu je akurát, tak pozor na tie velkosti, mam pocit ze canyon odporúča trochu menšie bajky než by sa patrilo
19.09.2017 - 08:37:51
00
keyboard_arrow_up