Chcem pripojit svoju skusenost s Canyon. Z nicoho nic som dostal defekt, za sekundu prazdne koleso. Mozem byt rad, ze sa mi to nestalo niekde pri zjazde. Pozrel som sa na to a v ochrannej paske boli vyvrtane diery, bola len otazka casu kedy ostra hrana praskne dusu a tak sa aj stalo. Neskor som dostal defekt na predne koleso, pozriem sa a pod paskou ostre necistoty. Taketo nieco som nezazil ani na bicykli za 200eur a nie na stroji za 2900eur. Uplne ze hanba. A co odpisali na reklamaciu?:

Dobrý den, vzhledem ke stáří kola nelze toto uznat jako reklamaci, jelikož izolační páska, stejně jako duše a plášť jsou materiály podléhající opotřebení, jejich životnost nemusí být delší než 90 dní.

Takze ja Canyon uz viac neodporucam!

Prílohy:

canyon_front.jpg
canyon_front.jpg 185.16 KiB thumb_up0thumb_down

canyon_rear.jpg
canyon_rear.jpg 185.23 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil cb911 dňa 18.07.2022 - 15:37:33, celkovo upravené 1 krát.

18.07.2022 - 15:11:07
10
Že životnosť 90dni. Ten bol dobrý 🤣🤣🤣
18.07.2022 - 15:33:03
00
Ono hlavne na duse je ina paska, hrubsia. Tato paska je na bezduse. Ano mozes tam dat aj dusu, ale moze sa stat to co tebe. Kazdopadne taketo nieco by som ani nepisal predajcovi, len si to zoservisoval a urobil ako ma byt. No a hlavne by som to urobil bezdusove, lebo z dusami je viac starosti ako bez nich.
18.07.2022 - 16:11:20
07
Tam si kup taketo nieco, ak chces jazdit stale s dusami
https://www.mtbiker.sk/shop/kolesa-a-rafiky/rafiky/pasky-do-rafiku/force-paska-do-rafika-27-29--622-15-2-ks-modra.html

Resp. podla sirky rafka.
18.07.2022 - 18:58:14
00
Tak ked predavam bicykel za 3k, tak to spravim ako dusak, alebo ako bezdusak a nie ze pasku dam na bezdusak a dam tam dusu.
Ono tu nejde o to ze si sprav sam (DODO - Dorobit Doma), ale o princip, ako mozu take cosi pustit do obehu.
V inej krajine by niekto aj daco vysudil, keby sa na tom prizabil.
A druha otazka, robia takto aj ostatne veci? Aby to bezpecne opustilo tovaren a potom je to uz jedno?

Hack3r napísal:
Ono hlavne na duse je ina paska, hrubsia. Tato paska je na bezduse. Ano mozes tam dat aj dusu, ale moze sa stat to co tebe. Kazdopadne taketo nieco by som ani nepisal predajcovi, len si to zoservisoval a urobil ako ma byt. No a hlavne by som to urobil bezdusove, lebo z dusami je viac starosti ako bez nich.
19.07.2022 - 11:43:33
02
Hack3r napísal:
Ono hlavne na duse je ina paska, hrubsia. Tato paska je na bezduse. Ano mozes tam dat aj dusu, ale moze sa stat to co tebe. Kazdopadne taketo nieco by som ani nepisal predajcovi, len si to zoservisoval a urobil ako ma byt. No a hlavne by som to urobil bezdusove, lebo z dusami je viac starosti ako bez nich.


Ak to nevydrzi s dusou urcite to nevydrzi ani bez nej. Raf ma proste nekvalitne opracovene diery po vrtani. Na to nejestvuje ospravedlnenie iba vymenit koleso. Mozem sem dat foto zo svojich cestnych kolies. Paska je vtlacena do dier dobrych 5mm a ziadne trhanie ani po rokoch.
Dalsi set mam bezdusakov uz 3 roky a su jazdne s latexovou dusou. Opat ziaden problem. Tie pasky do duovych kolies su npr, pere latex absolutne nevhodne.

Dokonca pre srandu podarilo sa mi znicit jeden schwalbe pro one evo tak ze sa rozletel ked som ho prefukal na tlak o 30% viac ako bolo max. A hadajte co paska vydrzala v jednej vrstve, rozletel sa plast. (nesiel obut lebo nekompatibilita, nepodstatne pre tento pripad)
19.07.2022 - 12:14:56
00
Holt Direct Sale. Canyon a pod nie je pre frflosov. Ked nemas cas na podobne veci, mal si bajk kupit v kamennom obchode, verim ze toto by ti predajca vyriesil na pockanie.
19.07.2022 - 12:21:57
03
Mal som 3 bicykle z kamennej predajne. Kaktus a cyklo nemcik. Vsetky mali podobne neduhy. Tie od nemcika som nereklamoval, opravil sam (drahsi prevoz do predajne a spat ako oprava). Z kaktusu ma vypoklonkovali, riesil som to aj s vyrobcom CTM to iste. Cize nemam iluzie o kamennej predajni. Canyon na druhu stranu aspon poskytol zlavu na cast nedorobkov co mi predali. Cert alebo diabol, prast ako uhod. Z mojej skusenosti.

Treba si aj uvedomit ze nie kezdy byva v meste kde je velka predajna. Mnoho ludi ma problem doviest bike n km autom do servisu niekam a potom ist pren. Ale tam pomoze len si zriadit servis doma a ziadat aspon preplatenie opravy od predajcu.
19.07.2022 - 12:39:38
02
cb911 napísal:
Tak ked predavam bicykel za 3k, tak to spravim ako dusak, alebo ako bezdusak a nie ze pasku dam na bezdusak a dam tam dusu.
Ono tu nejde o to ze si sprav sam (DODO - Dorobit Doma), ale o princip, ako mozu take cosi pustit do obehu.
V inej krajine by niekto aj daco vysudil, keby sa na tom prizabil.
A druha otazka, robia takto aj ostatne veci? Aby to bezpecne opustilo tovaren a potom je to uz jedno?

ja ti to neberiem, ale ja som tu uz viac krat povedal ze Canyon by som si ja osobne nekupil, teda ma od nich uz neprekvapi nic.
19.07.2022 - 12:58:04
01
Kenai napísal:
Ak to nevydrzi s dusou urcite to nevydrzi ani bez nej. Raf ma proste nekvalitne opracovene diery po vrtani. Na to nejestvuje ospravedlnenie iba vymenit koleso. Mozem sem dat foto zo svojich cestnych kolies. Paska je vtlacena do dier dobrych 5mm a ziadne trhanie ani po rokoch.
Dalsi set mam bezdusakov uz 3 roky a su jazdne s latexovou dusou. Opat ziaden problem. Tie pasky do duovych kolies su npr, pere latex absolutne nevhodne.

Dokonca pre srandu podarilo sa mi znicit jeden schwalbe pro one evo tak ze sa rozletel ked som ho prefukal na tlak o 30% viac ako bolo max. A hadajte co paska vydrzala v jednej vrstve, rozletel sa plast. (nesiel obut lebo nekompatibilita, nepodstatne pre tento pripad)

Canyon nie je premium znacka, a ako masovke im to neublizi, lebo predaju kvantum a nejakych "par" reklamacii im biznis nepokazi. Ja ich neobhajujem, nerobia veci kvalitne a dosledne a preto si Canyon nekupim.
Co sa tyka tvojej vety Mozem sem dat foto zo svojich cestnych kolies. Paska je vtlacena do dier dobrych 5mm a ziadne trhanie ani po rokoch. Tak ja mam dve vrstvy pasky na cestnych kolesach, pre toto. Nechcem riskovat ze mi to prdne v zjazde. Prvy krat som to nahodil s jednou vrstvou a ked som videl co urobilo s paskou 8 barov dal som potom dve.
19.07.2022 - 13:01:53
00
Pani treba si uvedomit, ze kolesa su DT Swiss , ktore Canyon dava na svoje biky. Pasku lepi DT Swiss, pretoze tento rok som kupoval jednu sadu kolies a paska uz bola nalepena. Druhu sadu mam na Lux Trail. Pochybujem, ze ak ich kolesa ma napr. Orbea alebo ktokolvek iny, ze oni tu pasku prelepia. Proste to skladaju ako na beziacom pase. Tak isto v kamennej predajni sa s tym urcite *****. Mam dve sady tychto kolies spravene ako bezdusaky. Ked budem davat dole plast som zvedavy, ci budu pretlacene. Momentalne drzia 3ti mesiac.
19.07.2022 - 13:15:21
012
Ahojte, ja sa len stručne pridám s rovnakou skúsenosťou: https://www.mtbiker.sk/forum/post1855002.html#p1855002
Pôvodne som si myslel, že duše (latexové) asi prerážam kvôli príliš nízkemu tlaku, no pri pridávaní druhej vrstvy pásky som si tiež všimol tie vystúpené kruhy.
19.07.2022 - 13:26:34
00
vkotrik napísal:
Pani treba si uvedomit, ze kolesa su DT Swiss , ktore Canyon dava na svoje biky. Pasku lepi DT Swiss, pretoze tento rok som kupoval jednu sadu kolies a paska uz bola nalepena. Druhu sadu mam na Lux Trail. Pochybujem, ze ak ich kolesa ma napr. Orbea alebo ktokolvek iny, ze oni tu pasku prelepia. Proste to skladaju ako na beziacom pase. Tak isto v kamennej predajni sa s tym urcite *****. Mam dve sady tychto kolies spravene ako bezdusaky. Ked budem davat dole plast som zvedavy, ci budu pretlacene. Momentalne drzia 3ti mesiac.


Čo chces mať pretlacene , keď to nás ako bezduse?
19.07.2022 - 14:07:24
00
Sovicka30 prispevok od Kenai.
Citujem:"Ak to nevydrzi s dusou urcite to nevydrzi ani bez nej. Raf ma proste nekvalitne opracovene diery po vrtani."

Takze som zvedavy, ci staci len tlak vzduchu, aby sa to dodrbkalo alebo to musi byt aj s trenim od duse, abyto ustrihlo pasku o hranu diery. Pri cestaku su ovela vacsie tlaky, takze na mtb sa to asi neprejavi ani s dusou ani bez.
19.07.2022 - 14:13:58
00
cb911 napísal:
Tak ked predavam bicykel za 3k, tak to spravim ako dusak, alebo ako bezdusak a nie ze pasku dam na bezdusak a dam tam dusu.
Ono tu nejde o to ze si sprav sam (DODO - Dorobit Doma), ale o princip, ako mozu take cosi pustit do obehu.

Neviem o tom ze by sa bajky predavali na bezdusi, mozno ked sa specificky dohodnes s predajcom ze ti v ramci predajnej pripravy urobit taku sluzbu, ale normalne sa dodava dusovy setup z tovarne. A este na takom lacnom bajku, no co by si este necakal ;-]
19.07.2022 - 14:17:18
01
keyboard_arrow_up