Ultegra Canyon bike stál 2200€ a tam to šlo, zaujímavé..teraz stojí možno o niečo viac..
No jazdím dosť len na nebaví počúvať zvuky, ktoré by bike robiť nemal a hlavne kopce...keď dám vpredu malú, tak to už hučí ako blázon to má už vôbec nebaví...podľa tvojho prístupu k cene by bike za 500€ ani nemal fungovať..a tých sa predáva najviac
19.07.2022 - 21:29:59
00
Tu sa riesi reklamacia Canyon, stopnite to, nech nepribudnu 4 stranky nastavovania presmykaca a prehadzovacky.
19.07.2022 - 21:33:27
00
To nie je o nastavení..to je celý naprd bike...čo už môže byť na nastavený zložité preboha..dve ozubené kolieska a reťaz...však to je primitívne..to má fungovať na 200%...a neboj už nebudem písať..aj tak s tým ani ja ani vy nič neurobite


Naposledy upravil Sovicka30 dňa 19.07.2022 - 21:47:50, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2022 - 21:43:25
01
Ale ved nemas canyon gravel ci?
Btw ked je to take primitivne tak to predsa priemerny primitiv musi vediet nastavit ?


Naposledy upravil scarinko dňa 19.07.2022 - 21:48:24, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2022 - 21:47:44
00
A čo mám... samozrejme že Canyon...chcel som Cube ale ten nemali..tak som bral čo bolo..a vidíš nevedia to ani tí čo by to mali vedieť...ale už stačilo..


Naposledy upravil Sovicka30 dňa 19.07.2022 - 21:50:22, celkovo upravené 1 krát.

19.07.2022 - 21:48:09
00
Aha, ja som bol v tom ze mas ten cube
19.07.2022 - 21:49:56
00
Sovicka30 napísal:
To nie je o nastavení..to je celý naprd bike...čo už môže byť na nastavený zložité preboha..dve ozubené kolieska a reťaz...však to je primitívne..to má fungovať na 200%...a neboj už nebudem písať..aj tak s tým ani ja ani vy nič neurobite


Mám tak isto GRX 800 Di2 a neviem nemám s ňou žiadny problém ma už 3k nabehane. Podľa mňa to všetko moc sleduješ stačí sa voziť dopriať tomu bicyklu servis aký potrebuje a to je cele. Každému občas niečo zapraska.
20.07.2022 - 06:19:29
00
Urobím nahrávku čo to robí...
20.07.2022 - 07:05:45
00
Ahojte... na mojom novom milasikovi Neuron 6 mi vcera strelila v zjazde vidlica RockShox Judy Silver, 130mm... Bike je takmer novy, kupovany na jesen min. roku, ma najazdenych mozno 150km...
Bolo to v kratkom zjadne, pred zjazdom som si odomkol predny aj zadny tlmic... na konci zjadnu RANA ako z pistole, som sa skoro vytrel... potom bike TVRDY.. reku asi slusdefekt, zastanem, skusim prednu gumu a OK... az potom som si vsymol, ze predna vydlica nema ziadny zvih...
Uz som poslal CASE na reklamaciu cez CANYON kontaktny formular, cakam na odpoved... Mate niekto skusenost s reklamaciou u CANYON? Ako dlho to trva? Za co sa plati? Clovek na chate mi povedal, ze nemusim posielat cely bike, ze staci len vidlica, ale nevedel mi povedat, ako dlho potrva vybavenie...

Vopred Vam dakujem za kazdu radu...

Prílohy:

bike2.jpg
bike2.jpg 523.7 KiB thumb_up0thumb_down

bike1.jpg
bike1.jpg 532.7 KiB thumb_up0thumb_down

tesnenie3.jpg
tesnenie3.jpg 239.7 KiB thumb_up0thumb_down

tesnenie2.jpg
tesnenie2.jpg 106.68 KiB thumb_up0thumb_down

tesnenie1.jpg
tesnenie1.jpg 142.27 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2022 - 09:25:12
10
urob, lebo je to fakt divne - ja asi nie som tak bohaty ako ty a siel som "len" do GRX-400 a rozhodne s tym nemam ziaden problem - prehadzovacka funguje krasne
20.07.2022 - 11:17:27
00
Hack3r napísal:
...Co sa tyka tvojej vety Mozem sem dat foto zo svojich cestnych kolies. Paska je vtlacena do dier dobrych 5mm a ziadne trhanie ani po rokoch. Tak ja mam dve vrstvy pasky na cestnych kolesach, pre toto. Nechcem riskovat ze mi to prdne v zjazde. Prvy krat som to nahodil s jednou vrstvou a ked som videl co urobilo s paskou 8 barov dal som potom dve.


sme tu OT, ale treba to asi upresnit. Na jednych kolesach mam pasku od vyroby v 2 ak nie 3 vrstvach a ta je vtlacena mozno 2-3mm, dalsie som robil sam a mam na jednych 1 vrstvu 5mm vtlacena paska, na inych dve vrstvy co ja viem 4mm vtlacenie. Dolezite je vsetky patky plastov mi naskocili pri tlaku skoro na hornej hranici co plast prezije, napriek mydlovej vode... Jeden plast som znicil pri tlaku 11bar. Paska to prezila v jednej vrstve. Jazdim to na 6bar max. Preto si myslim ze co sa nerozdrapilo pri 8 bar/11 bar pri 6 bar sa hadam uz nerozdrapi ani po rokoch.
20.07.2022 - 11:23:31
00
vkotrik napísal:
Sovicka30 prispevok od Kenai.
Citujem:"Ak to nevydrzi s dusou urcite to nevydrzi ani bez nej. Raf ma proste nekvalitne opracovene diery po vrtani."

Takze som zvedavy, ci staci len tlak vzduchu, aby sa to dodrbkalo alebo to musi byt aj s trenim od duse, abyto ustrihlo pasku o hranu diery. Pri cestaku su ovela vacsie tlaky, takze na mtb sa to asi neprejavi ani s dusou ani bez.


Ano, dusa sa trie o plast nie o raf. Na rafe skopiruje povrch a ak je tam nieco ostre moze sa roztrhnut. Teoreticky bezduse to moze drzat (mlieko zalepi). Ale to nie je pripad co tu hovorime, ak sa vytrhne hentaka diera vytrhne sa aj bez duse, Tlak na pasku je bez duse este vacsi ako s nou. Tiez dusa moze prekryt niektore nerovnosti pod paskou a zmiernit tlak na urcite miesta na ukor vlastnej zivotnosti a tlaku na ine. Ale urcite nemoze skratit zivotnost pasky.

zihadlo 5 alebo aj ktokolvek iny. Prosim najdite mi kde vyrobca odporuca nepouzivat bezdusovu pasku s dusou. Reps TLR koleas s dusou. Ja som nikdy nic teke nepocul To ze na duse sa pouzivali ine pasky lebo TL pasky v tedy nejestvovali je len korelacia. Dnes sa tam cpu bezne este aj inserty a to je az trenie o pasku, nie dusa kotra je pritlacena o raf a nikam sa nehybe. Ked vyzujete dusu po rokoch su na nej otlacene kruzky od dier na rafe, lebo sa ani nepohne.


Naposledy upravil Kenai dňa 20.07.2022 - 11:42:11, celkovo upravené 1 krát.

20.07.2022 - 11:29:55
00
Kazdopadne precizni Svajciari by si za to opracovanie dier zasluzili po usoch...
20.07.2022 - 11:37:40
20
zihadlo 5 napísal:
1. kolesá nevyrába canyon ale DT.
2. pasky su určené na bezduše nie na dušu
3. ani sa nečudujem že ta odpinkli.
4. nehraj dašu a daj pasku na dušu ,alebo to prerob celé bezduše, určite lepšia volba
5 mal som viac kolies DT swiss. paska tam bola rovnaká, bezduše to fungovalo bezchybne


Niekde som čítal, že Canyon nemôže predať bike s bezdusami, kôli nejakým zakonom alebo co...preto je to taký mix, je to TB ready ale príde s dusami...
20.07.2022 - 12:35:24
00
jordi Podla mna je to o tom, ze to posielaju v krabici (vyfuci vytecie tmal...) a tiez pracnost pri kompletizacii. Alebo to nedodavaju s plastami ktore su TL/TLR, cize to nemozu obut ako TL.
Ale stale nevidim dovod preco by to niekto nemohol jazdit s dusami ako je to dodane ak je to:
1. TLR koleso 2. TLR / dusovy plat
3. bike je podla vyrobcu dodany v stave vhodnom na jazdenie rovno z krabice (pisu to vsade)

Niekto moze chciet jazdit latex a potom co ? TL paska ci dusova paska ? Rozhodne hovorim TL lebo dusova paska latex dokaze roztrhat na franforce. Ale ak je TL paska ok pre latex preco by namala byt pre butil ?
20.07.2022 - 14:10:52
00
keyboard_arrow_up