na to ze je to cestak je to riadna supa, je malo pravdepodobne ze si trafil nejaky kamen a podla mna je to na zaruku. ale ako sa to stalo vie len ten ram a ten rozpravat nevie :)
02.10.2022 - 14:13:59
00
Nie je to najnovsi, ten prisiel asi mesiac po tom co som ho kupil ja. Cena je skvela, keby som ho zlomil na poli pri havarii alebo by mal aspon 3 roky :D. Teraz mi to je celkom luto, preto mi pride carbonfactory ako lepsia volba vzhladom na rozsah prasknutia.
Zaruke velke sance nedavam ale pocul som o pripadoch kedy prasknutie po strelenej skalke bolo uznane.
Inak fakt ze vacsiu ranu by som si minimalne pamatal.
02.10.2022 - 14:14:59
00
ta prasklina je hodne velka na cestak, a celkom podorziva je ta prasklina stredom ktora ide rovnou liniou, to je pri mechanickom poskodeni neobvykle resp hodne nepravdepodobne. ja by som argumentoval tymto a snazil sa ich dohnat k zarucnej vymene ramu

Prílohy:

prasklina.jpg
prasklina.jpg 78.56 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2022 - 14:22:44
00
Aeroad gen2 je povestný tým že na istých miestach ktoré nie sú pri jazde tak namáhané má steny ako papier. Na to aký je ten rám celkovo tuhý tak slušné inžinierstvo, ale už horšie v prípade napr. kameňa na ceste. Preto som si kritické miesta po lakovačke prelepil týmto. Neviem či by to zachránilo rám od praskliny ako máš ty (slušná šupa), ale minimálne to zmierni následky.
https://www.mtbiker.sk/shop/prislusenstvo/ochrana-ramu/zefal-skin-armor-nalepky-na-ram-vel-l.html
02.10.2022 - 14:27:11
01
Hack3r karbon praska po vlaknach, resp. po smere ukladania tkaniny, takze aj pozdlzna prasklina je normalna aj po rane od kamena.
Toto na zaruku neda, ale drzim palce, za ten email to minimalne stoji. Ale toto je jednoznacne mechanicke poskodenie, vidno aj na laku, nie je o com.
02.10.2022 - 14:33:22
01
LMS nalepku z vrchu (ako je naznacena v tvojom linku) tam mam, toto je diera zospodu.
Otazka je ci mala rana od kamena neodhalila slabost materialu vidly. Kedze o obrovskom sutri naozaj neviem. Ale hnevat sa nebudem aj ked mi to nevyreklamuju kedze je to diskutabilne.
02.10.2022 - 14:40:39
00
Mne je jasné kde je to poškodenie. Zvrchu máš zrejme len chránič proti reťazi čo tam býva od výroby.
Ja som si podlepil celý spodok (bolo treba trochu prispôsobovať) reťazových vzpier, stredového domčeka a spodok spodnej rámovej trubky + niečo z predu vidlice. Tie nálepky sú nastrihané, ale nemusíš ich lepiť ako je na obrázku.
02.10.2022 - 14:44:15
00
Leony napísal:
Hack3r karbon praska po vlaknach, resp. po smere ukladania tkaniny, takze aj pozdlzna prasklina je normalna aj po rane od kamena.
Toto na zaruku neda, ale drzim palce, za ten email to minimalne stoji. Ale toto je jednoznacne mechanicke poskodenie, vidno aj na laku, nie je o com.

Tkanina sa preklada jedna cez druhu, takze tam ziadne spoje nie su. Teda rovna prasklina je blbost a bola to podla mna vyrobna vada. Jasne ze tomu nieco pomohlo ale karbon nema spoje
02.10.2022 - 20:55:24
10
No carbonfactory mi odpisali aj v nedelu vecer so zaujimavou ponukou. Termin mi dali v decembri, ale docasnu opravu mi vedia spravit skor aby som mohol bez strachu jazdit. Problemom je ze potrebujem odmontovat prednu vidlu (riaditka mozu zostat na bowdenoch) a to znamena aj vybrat hadicku na hydraulicku brzdu z vidly co som nikdy nerobil.
Nejak sa neviem dopatrat k videu kde by to nejak jednoducho ukazali - resp. nie je tu niekto z BA ktory by mi to vedel za nejaku rozumnu odmenu spravit? Robit si termin na odmontovanie a nasledne namontovanie v servise mi pride clekom komplikovane vzhladom na to ze nie som z BA.
02.10.2022 - 20:57:36
00
Hack3r napísal:
Tkanina sa preklada jedna cez druhu, takze tam ziadne spoje nie su. Teda rovna prasklina je blbost a bola to podla mna vyrobna vada. Jasne ze tomu nieco pomohlo ale karbon nema spoje


Ja som sice spoje nespominal, ale ked uz sme pri tom, spoje tam veruze su a nie jeden :)
Maloktory ram je totiz cisty monokok, to je skor rarita- napr. najvyssie modely Cipollini.
Bud sa spaja predny a zadny trojuholnik v mieste sedlovych a retazovych vzpier, vid foto, alebo sa to lepi dokopy z este viac dielov. Ale toto na prasklinu kvoli spoju nevyzera.

Vidis prasklinu vrchnej vrstvy a tvrdis ze vyrobna vada? Nevieme kolko vrstiev a akym smerom su ukladane prepregy v danom mieste, to si kazda znacka strazi, kludne mozu ist v konkretnom mieste vlakna jednym smerom. Ani nevieme ako prasklina vyzera v spodnych vrstvach.
Ak teda pripustime tu vyrobnu vadu, o aku konkretne by malo ist? Ze to praskli uz vo fabrike a potom prelakovali a ukazalo sa to po naraze kamena? Vadny pre-preg? Pytam sa vazne bez rypania, lebo nic ine mi nenapada.

Dost bolo OT, eaten drzim palce s reklamaciou za pokus urcite nic nedas. Ak to nepojde, oprava nie je narocna a rozdiel v tuhosti ani hmotnosti nepoznas :)

Prílohy:

cchgf.jpg
cchgf.jpg 133.91 KiB thumb_up0thumb_down

ghhv.jpg
ghhv.jpg 147.43 KiB thumb_up0thumb_down

02.10.2022 - 22:08:44
01
Viem ze maju ramy spoje, ale su prekladane. Hento dole co mu prasklo ale nemoze byt spoj.
Samozrejme tiez drzim palce aby uspel s reklamaciou
02.10.2022 - 22:13:36
00
Zaujimalo by ma ako dopadnes s reklamáciou. Podľa mna si ale čosi musel trafiť nakoľko ten skrabanec dole napravo tomu zodpovedá…inak by som tiež povedal že to prasklo samo…🫣
02.10.2022 - 22:40:46
01
Chlapi trochu objektivity. Je tam jasná šleha zospodu, to je bez debaty že je to mechanické poškodenie, či už kameň, kus kovu na ceste, hocičo. Nemuselo to byť nutne postrehnuteľné za jazdy. Ak to nejakou konštaláciou hviezd vyreklamujú, bude to len zásluhou festprozákazníckeho prístupu, v žiadnom prípade nie výrobnou vadou.
Aj keď prasklina je opraviteľná, zopár podobných som úspešne opravil, osobne by som zvážil ten nový Aeroad rám za 900, po toľko teraz nejdú ani jazdené :) A ak sa dá nechal si ten pôvodný.
02.10.2022 - 22:52:49
00
Povodny si nechat oficialne nemozes, zalezi ci ho budu chciet poslat baspat ale vzdy chcu vidiet minimalne prepileny ram.
Za 900e to znie ok, ale zase ak to carbonfactory spravi za ciastku toho a fakt tam nic nepocitim ani neuvidim tak mi to je trochu luto penazi
03.10.2022 - 07:07:37
00
Ak je pravda, ze steny na niektorych miestach su "papierove", moze to byt kludne i krutom. Ze ide ram stlacit medzi prstami som zazil napr. pri cinskom HongFu FM006
03.10.2022 - 14:54:16
00
keyboard_arrow_up