To som sice zovseobecnil: "najlepsi mozny pomer kvalita/cena", ale oproti inym slovenskym znackam DEMA,Vedora je to isto lepsie. Ak budem mat penize, tak si uz kupim poriadny bike, ale s mojim CTM-kom som spokojny :-)
12.12.2013 - 18:59:08
00
problem s porozumenim pisaneho textu... budeme sa s tym stretavat coraz castejsie, a to aj u vysokoskolsky vzdelanych :x
12.12.2013 - 19:02:08
00
PatrikL si uz jazdil na CTM-ku?? Ak nie tak netrep, lebo len laik tu napise o biku ze aky je bez toho, ze na nom niekedy sedel.Je to "iba" CTM, ale to neznamena, ze su to bicykle na urovni TESCO-Olpran. Ak chce niekto bicykel so slusnymi komponentami na sportove alebo rekreacne vyuzitie ( jasne ze nie zavodne) tak CTM su dobre bicykle. Ak mas peniaze tak si kup nejaky Giant alebo Cube za 3000€ ale ak nie tak skus CTM, alebo podobne.

Ty si Patrika do úst neber. Vďaka nemu tu väčšina z nás jazdí na lepších bajkoch ako sme si plánovali kúpiť. Keby mám problém, tak sa s najväčšou pravdepodobnosťou obrátim na neho.
Napísal presne to, čo k CTM sedí.
K tým značkám, čo si vymenoval -Dema, Vedora- zabudol si na Kellys. A ten je na rovnakej, ak nie na vyššej úrovni ako CTM.
12.12.2013 - 19:12:03
02
Prave preto som nenapisal aj Kellys, to su uz ine bicykle, nic zle na Patrika nehovorim ale je to iba moj nazor. Sudim, ze vam vsetkym pomohol, ale to neznamena ze si o tom nemozem cosi mysliet, CTM su aj budu vzdy slovenske bicykle na slovenske pomery, tak co cakas nieco extra??
12.12.2013 - 19:19:44
00
Tak kritizovať to čo som napísal samozrejme pokojne môže, ako hocikto iný... Len tu bol problém v tom, že na spochybňovanie toho čo napísal odpovedal spochybňovaním toho spochybňovania, nie nejakým argumentom prečo je to tak ako on prvotne napísal alebo úpravou svojho tvrdenia :lol:
12.12.2013 - 19:20:07
01
... a čo som si všimol, u CTM dobre vychádza pomer cena/kg.
12.12.2013 - 19:50:30
01
Ak chce niekto bicykel so slusnymi komponentami na sportove alebo rekreacne vyuzitie ( jasne ze nie zavodne) tak CTM su dobre bicykle.

Trošku hlúposti ale naozaj píšeš, viď http://www.novatec-ctm.com/
Sám ešte stále mám CTM Caliber New 2010 a napriek tomu, že má svoje muchy poslúžil veľmi dobre. Podržal mojich 90+ kg statočne, nijako som ho nešetril a odjazdil (a ešte aj odjazdí) so mnou niekoľko tisíc km. Pomer cena/výkon je nespochybniteľne perfektný.
12.12.2013 - 19:57:04
01
Sam pisem hluposti, no co uz. Ved nedavno som si kupil CTM Slash tak ma to chytilo :-). Inac som necakal ze bude tak pekny :D
12.12.2013 - 20:38:52
00
na 3tej stranke som prestal s čitanim bo je tam tolko blbosti a nazorov od ludi co mozno ctm v zivote ani nevideli.je pravda že ramy boli dost slabe a praskali častejšie ako drevo v krbe,ale myslim že to uz u ctm problem nieje,problem je to ze si niekto povie ze je to slovenske a neche o tom ani pocut a radsej si kupi nieco zvučnejšie.osobne mam rawere 3ku s 2013 a nemozem povedat ze s nim jazdim len rekreacne,ale patricne dostava aj viac zabrat a som s nim nadmieru spokojny,ako dizajnom tak s komponentami,geometria atd.komponenty su take iste ako na hockom cube alebo ghostik.určite by som odporučil keby sa niekto pytal...ale 100 ludi 100chuti
21.12.2013 - 20:02:18
05
Ahoj tak úvodom v bicykloch sa nevyznám a preto potrebujem radu ohľadne CTM. po rokoch v zahraničí som zistila že môj bicykel (Dema) doslúžil v časoch keď som ho kupovala bol super to som aj jazdila viac po teréne dnes je situácia iná a bicykel potrebujem skôr na také rekreačné jazdenie pri výletoch z malou ako slobodná mamička si ale nemôžem dovoliť vraziť do bicykla extra sumu. ale taktiež nepotrebujem na každej zákrute doťahovať skrutky. preto by ma zaujímalo či CTM niečo vydržia alebo mám radšej investovať do opravy (okrem rámu je všetko zlé)
13.03.2014 - 17:58:04
00
Ahoj, hodilo by sa bližšie napísať aká je konkrétna situácia = rozpočet + podstatné údaje ako výška (nech sa dá približne odporúčať napríklad nejaký výpredajový bicykel kde už nie sú skladom všetky veľkosti, alebo nejaký bazárový kúsok), nejaké špeciálne požiadavky a pod.

Ak by sme mali odpovedať na otázku či radšej vraziť peniaze do terajšieho, tak treba napísať presný model alebo hodiť foto nech aspoň približne vieme o aký bicykel sa jedná.

Celkovo sa CTM bicyklov netreba báť, samozrejme tie úplne najlacnejšie majú výrazné nedostatky a z dlhodobého hľadiska je lepšia voľba pozerať na tie o triedu vyššie. Mám taký pocit že model Terrano je z MTB ponuky od nich absolútne minimum, tie lacnejšie sa nedajú odporúčať. Z dámskych modelov Terrano Lady je minimum, do 350€ by bolo fajn niečo na úrovni súčasného modelu Charisma 2.0. Super by bolo vyhnúť sa modelom ktoré majú vzadu 7 rýchlostí, lebo sprevádzajú to podradné a prekonané riešenia + aj pocitovo horšia funkčnosť je prítomná.

Aj iní výrobcovia možno ponúknu niečo prijateľné, len treba napísať aspoň tú výšku a rozpočet.
13.03.2014 - 18:11:25
00
Ahoj Dakujem za odpoveď tak najradšej by som bola cenovo do tých 250 -300 eur. nad Terranom som aj uvažovala len akosi som nevedela čo je zač. čo sa výšky týka tak pri mojich 168 cm by som si mala hľadať 17-18 palcový rám. Moja Dema má už fú asi tak plus mínus 10 rokov z toho posledných 5 bicykel len stál typ neviem ale od fotím ho keď budem u babky. Moje požiadavky tak potrebujem dozadu dostať cyklosedačku a pri trochu horšom teréne nestratiť súčiastky alebo nepotrhať brzdy (to sa mi podarilo). jednoducho aby som sa mohla na ten bicykel spoľahnúť že ma dostane kam budem potrebovať.
13.03.2014 - 19:53:05
00
- http://www.kubicasport.eu/shop/goods/ctm-charisma-2.0-2013-ciernafialova-17?goods=13599 môže byť? ...
13.03.2014 - 20:01:30
00
Hej asi tak, Charisma v 17" veľkosti, výpredajový model so schopnou výbavou a dobrou cenou, to je dobrá možnosť.

No tá Dema bude už asi niečo na čo sa oplatí zabudnúť, pokiaľ to nebol nejaký vyšší model...

Aj nejaký bazárový kúsok by sa našiel, len to sú starosti naviac - nájsť dobrú ponuku, seriózneho predajcu a najlepšie aj osobne obhliadnuť s niekým kto sa vyzná.
13.03.2014 - 20:47:08
00
Ja mam CTM uz pomaly siesty rok a ram toho vydrzal dost a stale je v pohode, no uz by to chcelo generacnu vymenu :)
13.03.2014 - 21:19:51
00
keyboard_arrow_up